• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 28438 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 بهمن 1396 - ساعت: 00:03

چاپ
تجهیز 200 هکتار از باغ‌های شهرستان به سامانه آبیاری قطره‌ای

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

تجهیز 200 هکتار از باغ‌های شهرستان به سامانه آبیاری قطره‌ای


مدیرجهاد کشاورزی میاندورود اظهار کرد: با هزینه 14 میلیارد ریالی، 200 هکتار از باغ‌های این شهرستان به سامانه آبیاری قطره‌ای تجهیز شد.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: برای استفاده بهینه و صحیح از منابع آبی و افزایش راندمان آبیاری بخش کشاورزی با نظارت کارشناسان فنی مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود از ابتدای امسال تاکنون 200 هکتار از باغ‌های این شهرستان به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز و 25 هکتار نیز درحال اجرای این طرح است.

وی میزان اعتبار پرداخت شده برای طرح‌های اجرا شده را تاکنون 14 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 85 درصد هزینه‌های آبیاری قطره‌ای به‌صورت بلاعوض از سوی دولت به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود، یادآور شد: صرفه جویی در مصرف آب، کاهش هزینه کارگری، جلوگیری از رشد بی‌رویه علف‌های هرز، تهویه مناسب خاک، یک‌نواختی پخش آب، امکان پخش کود با سیستم آبیاری، کاهش هزینه‌های تولید و افزایش میزان تولید در واحد سطح از مزایای آبیاری قطره‌ای است.

موسوی در ادامه گفت: به منظور تامین پروتئین موردنیاز جامعه، از ابتدای امسال تاکنون 13هزارتن شیر خام در این شهرستان تولید شد.

وی با بیان اینکه 6 مرکز جمع‌آوری شیر در این شهرستان فعالیت دارد، ادامه داد: روزانه حدود 47 تن شیر در این شهرستان تولید می‌شود.

موسوی با بیان اینکه 80 درصد تولیدات شیر این شهرستان در واحد‌های صنعتی تولید می‌شود که سبب بهداشت بیشتر و کاهش بار میکروبی شیرهای تولیدی این شهرستان و بازار پسندی آن شده است، تصریح کرد: سالانه 17 هزار و 100 تن شیر در دامداری‌های میاندورود تولید می‌شود که 5 هزار و 370 تن آن در شهرستان جذب شده و مابقی به‎صورت خود مصرفی و یا به شهرستان‌ها و استان‌های دیگر فرستاده می‌شود.

مدیر جهاد‌ کشاورزی شهرستان میاندورود با اشاره به اینکه دامداری و تولید شیر از فعالیت‌های بخش کشاورزی این شهرستان است، گفت: اقتصاد بسیاری از ساکنین روستاهای بالادست بر پایه دامداری است و با این کار، سود بیشتری عاید کشاورزان شده و از مهاجرت آنان به سمت شهرها و ایجاد اشتغال‌های کاذب جلوگیری می‌شود.مطالب مرتبط با : تجهیز 200 هکتار از باغ‌های شهرستان به سامانه آبیاری قطره‌ای
دیدگاه شما در مورد : تجهیز 200 هکتار از باغ‌های شهرستان به سامانه آبیاری قطره‌ای

تجهیز 200 هکتار از باغ‌های شهرستان به سامانه آبیاری قطره‌ای تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ