• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 2844 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 مرداد 1393 - ساعت: 12:02

چاپ
نشنیدن صدای منتقدان به چه قیمتی !!!

طبق یک رسم اثبات شده؛ دیواری کوتاه تر از رسانه پیدا نمی شود

نشنیدن صدای منتقدان به چه قیمتی !!!


روی سخن ما در این بین با کسانی که رسانه را دشمن شماره یک خود و یک عامل برهم زننده نظم در سطح شهر قلمداد می کنند این است آیا هر فردی و یا رسانه ای با افکار و نظرات ما هماهنگ نبوده و نباشد و از شما و جناح بندی های مرسومی که از گذشته برای خود برای شهر ترسیم نموده اند حرف شنوی نداشته باشند و در اصطلاح بله چشم قربان گوی شما نباشند می شوند معضل ؟ و این یعنی اگر رسانه حرف مردم را نگوید و مطالبه گری نکند همه مشکلات خودبخود حل خواهد شد ؟

خاستگاه انتقاد، نوع دوستی و عواطف انسانی و تعهّد ایمانی است از این رو هر انسانی در هر جایگاهی که باشد از هر ابزار و تریبونی که در اختیار دارد می تواند از سر دلسوزی و خیرخواهی در رعایت ادب و اخلاق اسلامی و بدور از حب و بغض ! های مرسوم  در جهت رفع مشکل مسائل و مشکلات را بیان و تذکرات لازم را ارائه دهد.

رسانه نیز بعنوان یک ابزار ارتباط جمعی وظیفه سنگینی بر دوش دارد و از این رو حساسیت های بر روی آن بیشتر است و به اصلاح رسانه ای ها دیواری کوتاه تر از رسانه وجو ندارد و هرکس و از هر جایی همه مشکلات را عدم وحدت رویه در خودشان در نگاه و افکارشان را بر رسانه خراب می کنند .

روی سخن ما در این بین با کسانی که رسانه را دشمن شماره یک خود و یک عامل برهم زننده نظم در سطح شهر قلمداد می کنند این است آیا هر فردی و یا رسانه ای با افکار و نظرات ما هماهنگ نبوده و نباشد و از شما و جناح بندی های مرسومی که از گذشته برای خود برای شهر ترسیم نموده اند حرف شنوی نداشته باشند و در اصطلاح بله چشم قربان گوی شما نباشند می شوند معضل   ؟ و این یعنی اگر رسانه حرف مردم را نگوید و مطالبه گری نکند همه مشکلات خودبخود حل خواهد شد ؟ 

با همه احترامی که برای همه صاحبان میز و تریبون و با هر مسئولیتی و در هر جایگاهی که هستند قائلیم اما در برخی موارد و مسائل رسانه از حق خود در جهت تنویر افکار عمومی ،شفاف سازی مسائل و بازگو کردن نقاط ضعف در جهت رفع آن از روی خیرخواهی و دلسوزی مطالبی را بیان می دارد و افکار عمومی از یک رسانه جز این هم انتظار ندارد که منافع مردم را بر منافع اشخاص ترجیح دهد حتی اگر مسئولی از آن خوشش نیاید .

این را صریح و شفاف بارها گفته و باز هم خواهیم گفت که بعنوان یک رسانه پایبند به اصول و ارزش هایی هستیم و در راه تقویت آن به تلاش های خود ادامه خواهیم  داد و  در این مسیر پر تلاطم حتی اگر حرف ها تهمت ها و تهدید هایی هم می شود با جان دل می خریم چرا که اعتقاد داریم هیچ سختی براحتی بدست نخواهد آمد و اعتقاد به آیه ها و وعده های خداوند نظیر   بقره، 153: «  یا ایها الذین امنوا استعینوا بالصبر و الصلوة ان اللّه مع الصابرین» و یا هود، 112: « فاستقم كما امرت و من تاب معك و لاتطغوا انه بما تعملون بصیر » داریم .

در اینجا این مطلب را نیز باید متذکر شد که این اعتقاد و پایبندی به اصول به این معنی نیست که بخواهیم سیاست تقابل را در پیش بگیریم و با هر جریان و گروهی مقابله کنیم  نه ، و در طول این مدت بارهای ثابت نمودیم در جاهایی که کارهای خوب انجام گرفته حمایت و در برخی موارد کوتاهی از سوی مسئولان دیده شده مسئله را بازگو کردیم .

نکته جالب اینجاست که چون وابسته به گروهی نبوده و نیستیم هر زمانی از جریانی ، گروه و یا مسئولی انتقاد می کنیم بر نمی تابند و ما را وابسته به جریان مخالف خود نسبت می دهند ، برای نمونه از دامادی حمایت کرده و چندین مورد هم انتقاد کردیم ، از دولت قبل در پاره ای از خود حمایت و گاهی هم انتقاد کردیم ، از دولت فعلی هم همین طور گاهی حمایت و گاهی هم انتقاد ، از مسئولین شهری شورا و شهردار هم به همین منوال بوده و کسی نمی تواند مدعی شود که این پایگاه خبری وابسته به یک گروه خاص است .

در بند انتهایی باید گفت که یکی از راه های توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای شنیدن و تحمل کردن صدای منتقد است و باید فضا را باز گذاشت تا هر فرد و گروهی بر اساس برداشت خود با توجه به  رعایت موازین شرعی ، اخلاقی و انسانی  حرف های خود را بیان نماید تا نقاط ضعف مشخص شود و  متولیان در صدد رفع آن گام بردارند  و اگر این انتظار را داشته باشیم همه مطابق میل و نظر ما حرکت نماید خیالی پوچ و باطل است و  به افراد منتقد به چشم معضل نگریسته نشود  .مطالب مرتبط با : نشنیدن صدای منتقدان به چه قیمتی !!!
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پنج شنبه 09 مرداد 1393 - 23:15 صبرایی

    شما به وظیفه رسانه ایی خود عمل کنید واز هیچکس غیر از خدا نترسید/////مطمئن باش هر کس منافعش در خطر باشد لب به انتقاد میگشاید

    پاسخ به نظر
    + 7 - 2
دیدگاه شما در مورد : نشنیدن صدای منتقدان به چه قیمتی !!!

نشنیدن صدای منتقدان به چه قیمتی !!! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ