• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28455 - تاریخ انتشار : یکشنبه 15 بهمن 1396 - ساعت: 14:13

چاپ

نیکی هیلی گستاخ باید خفه شود!


دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه رئیس تشکیلات خودگردان را به مثابه تلاش برای کودتا علیه نظام فلسطین دانست.

به گزارش میانخبر،صائب عریقات، مقام ارشد فلسطینی، روز شنبه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را به تلاش برای عزل رهبر فلسطینیان در یک کودتا متهم کرد و گفت: نیکی هیلی، نماینده «گستاخ» آمریکا در سازمان ملل باید «خفه شود» و از انتقاد از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دست بردارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه تایمز آو اسرائیل، او که مذاکرات صلح فلسطینیان را رهبری کرده است و دبیر کل سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز هست، در مصاحبه‌ای با پایگاه اینترنتی صدای الوطن فلسطین گفت «بی‌شرمی» هیلی به جایی رسیده است که خواستار عزل عباس از قدرت شده است.

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت: «وی (هیلی) خواستار سرنگونی رئیس جمهور منتخب دموکراتیک فلسطینیان شده است. او (عباس) رئیس جمهوری است که فرایند صلح را رهبری کرده و از اصول تشکیل دو کشور مستقل حمایت کرده است. اکنون این سفیر، او را به شجاعت نداشتن متهم می‌کند و خواستار تغییر وی است.»

عریقات با بیان این که فقط مردم فلسطین چنین حقی دارند گفت: «مردم فلسطین به شهدای خود، زندانیان، زخمی‌ها، مبارزات، مقاومت و شجاعت وفادارند. این واقعیت است. فلسطینیان تنها کسانی هستند که حق دارند از رهبران خود باز خواست کنند.»

او افزود: «نیکی هیلی باید خفه شود و بداند که مشکل، رهبر فلسطینیان نیست بلکه مشکل اشغالگری اسرائیل و سیاست‌های آن است. من نمی‌گویم ما اشتباه نمی‌کنیم، همه جوامع و همه دولت‌ها اشتباه می‌کنند.»

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اضافه کرد:  «آمریکا و اسرائیل به دنبال آن دسته از رهبران فلسطینی هستند که با انحلال طرح ملی فلسطینیان موافقت کنند.»

عریقات در ادامه تاکید کرد اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان «پایتخت اسرائیل» و اظهارات هیلی به مثابه تلاش برای کودتا علیه نظام سیاسی فلسطین است.

وی افزود: «ما موضوع اقدام ترامپ را (در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل) در دیوان بین‌المللی دادگستری مطرح خواهیم کرد و به دنبال عضویت در سازمان‌های بین‌المللی بیشتری خواهیم بود.»

هیلی بیست و پنجم ژانویه در سخنانی از عباس به علت اظهارات ضدصهیونیستی‌اش انتقاد کرده است.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : نیکی هیلی گستاخ باید خفه شود!
دیدگاه شما در مورد : نیکی هیلی گستاخ باید خفه شود!

نیکی هیلی گستاخ باید خفه شود! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ