• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28462 - تاریخ انتشار : یکشنبه 15 بهمن 1396 - ساعت: 14:23

چاپ

نجفی: شهرداری برای تنظیم بودجه 97 محدودیت دارد


شهردار تهران با بیان اینکه برای تنظیم بودجه سال 97 با محدودیت هایی مواجه هستیم، گفت: این بودجه برای اولین بار بر روی سایت عمومی قرار گرفته است.

به گزارش میانخبر،محمدعلی نجفی شهردار تهران در چهل و سومین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، با تأکید بر اینکه شهرداری برای تنظیم بودجه سال 97 با محدودیت هایی مواجه است، اظهار کرد: محدودیت‌ها درباره کسب منابع روشن است، اما در مورد تغییر کاربری نسبت به سال 96، 1000 میلیارد تومان کم کرده ایم و بخشی از محدودیت هزینه‌ها مربوط به حقوق و مزایا است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران نجفی با بیان اینکه مجلس سهم شهر را نسبت به کلانشهرها کم کرده و این غیرعادلانه است، گفت: این سهم معادل یک هزار و 600 میلیارد تومان از درآمد شهرداری را کاهش داده است.

وی در ادامه افزود: درآمد اکنون شهرداری یک هزار و 600 میلیارد تومان از این محل است. امیدواریم که در سال 97 این موضوع جبران شود. در حال حاضر 78 درصد بودجه ها برای شهرها و 12 درصد بودجه ها برای روستاها اختصاص یافته است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مسئله ساخت و ساز در 2 ماه اخیر در تهران رو به افزایش است و همچنین قیمت ها نیز افزایش یافته اند، گفت: این عملکرد برابر با رونق مسکن است و حدود 300 هزار وام خانه اولی در تهران صورت می گیرد.

نجفی با اشاره به اینکه در خزانه متمرکز گرفتن وام یعنی افزایش درآمدها، گفت: این روند اتفاق مثبتی است و سقفی که در نظر گرفته شده کاملاً واقع بینانه است.

وی در ادامه افزود: با توجه به فرصت های سال 96 تحول بنیادی داشته ایم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه این اولین باری است که بودجه را بر روی سایت قرار داده ایم تا عموم مردم از آن اطلاع داشته باشند، گفت: روشن سازی و شفاف بودن مسائل، قولی بود که شورای شهر و شهرداری به مردم داده بودند.

نجفی با اشاره به اینکه کسب منابع از محل فروش شهر را متوقف کرده ایم، گفت: این عمل محدودیت هایی را برای ما به ارمغان آورده است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه از محل مالیات بر ارزش افزوده سهم شهرداری تهران توسط مجلس نصف شده است، گفت: میزان واقعی عملکرد سال 95، 17 هزار و 200 میلیارد تومان بوده است که باید در سال 97 تورم 10 درصدی را به این رقم اضافه کنیم.

نجفی با درخواست تصویب کلیات بودجه گفت: 100 درصد درآمدها محقق نمی شود و اگر وام جدیدی گرفته ایم در ازای آن بدهی های قبلی را پرداخت کرده ایم و اکنون تراز بدهی ما نسبت به آن چیزی که تحویل گرفته ایم کمتر است.

شهردار تهران با بیان اینکه مشخص نیست قانون بودجه 97 چه زمانی توسط مجلس تصویب و به شورای نگهبان تقدیم می شود، گفت: باید در نظر داشت کهلایحه بودجه را در چنین وضعیتی تحویل داده ایم.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : نجفی: شهرداری برای تنظیم بودجه 97 محدودیت دارد
دیدگاه شما در مورد : نجفی: شهرداری برای تنظیم بودجه 97 محدودیت دارد

نجفی: شهرداری برای تنظیم بودجه 97 محدودیت دارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ