• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28556 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 - ساعت: 14:26

چاپ

هشدار ظریف به سامسونگ


وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده که اگر شرکت سامسونگ به دلیل تصمیم غیراخلاقی و غیرورزشی اش در قبال ورزشکاران ایرانی، عذرخواهی نکند دیگر از گوشی همراه این شرکت استفاده نخواهد کرد.

به گزارش میانخبر،یک منبع آگاه عنوان کرد که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در محفلی اعلام کرده که اگر تا عصر امروز (پنج شنبه) شرکت سامسونگ عذرخواهی نکند و از این تصمیمی که مبنی بر تحریم شرکت کنندگان ایرانی در بازی های المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ گرفته عدول نکند، وی دیگر از گوشی سامسونگ استفاده نخواهد کرد.

هم اکنون گوشی همراه ظریف، سامسونگ است.

مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی 2018 پیونگ‌ چانگ قرار است به تمامی شرکت‌کنندگان در این بازی‌ها به صورت رایگان گوشی سامسونگ نوت 8 هدیه دهد این در حالی است که اعلام شده این هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی تعلق نخواهد گرفت.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز اعلام کرد که در پی اقدام غیر اخلاقی و غیر ورزشی سامسونگ سفیر کره جنوبی شب گذشته به وزارت امور خارجه احضار و به وی اعلام شده که اگر سامسونگ عذرخواهی نکند، شدیدا در روابط تجاری شرکت با ایران تاثیرگذار خواهد بود.

قاسمی در این باره افزود: در این دیدار مراتب اعتراض شدید وزارت امور خارجه و جمهوری اسلامی ایران نسبت به این رفتار غیر اخلاقی و مغایر با روح حاکم بر بازیهای المپیک که شعار خود را ورای رنگ، دین ، نژاد و سیاست قرار داده ، به وی اعلام شد. در این دیدار خاطر نشان شد در صورتی که شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام نکند، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با جمهوری اسلامی ایران تاثیر خواهد گذاشت.


منبع : فارس

دیدگاه شما در مورد : هشدار ظریف به سامسونگ

هشدار ظریف به سامسونگ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ