• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28561 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 - ساعت: 14:33

چاپ

پرونده اختلافی میان رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان لبنان بسته شد


پرونده مربوط به ترفیع افسران دوره «میشل عون» رئیس‌جمهور فعلی لبنان که منجر به اختلافاتی میان او و رئیس پارلمان شده بود، حل شد.

به گزارش میانخبر، «حسن خلیل» وزیر دارایی لبنان در صفحه رسمی توئیتر خود از امضای حکم مربوط به ترفیع افسران دوره «میشل عون» رئیس‌جمهور فعلی خبر داد و «سلیم جریصاتی» وزیر دارایی نیز اعلام کرد این قضیه، قانوناً حل شده است.

حسن خلیل ادامه داد در راستای منافع لبنان، موسسات نظامی و نیز منافع همه، این حکم را امضا کرده است. این حکم پیش‌تر به امضای میشل عون و سعد الحریری نخست‌وزیر رسیده بود. 

اختلافات میان میشل عون و نبیه بری بر سر اجرای حکم ترفیع افسرانی (ترفیع به درجه سرتیپی) که در سال 1994 (دوره‌ای که عون فرماندهی ارتش را بر عهده داشت) فارغ‌التحصیل شده بودند، از آنجا شدیدتر شد  که حسن خلیل وزیر دارایی لبنان از امضای این حکم سرباز زد. میشل عون دستور این موضوع را داده بود اما برای اینکه وارد فاز اجرایی شود نیاز به امضای وزیر دارایی، وزیر کشور و وزیر دفاع نیز بود.

 مخالفان این طرح، آن را بار اضافی اقتصادی برای لبنان آنهم در برهه فعلی می‌دانند؛ علاوه اینکه تقریبا بیشتر این افسران «مسیحی» هستند و در صورت رسیدن به درجه سرتیپی اختیارات گسترده‌ای در ارتش خواهند داشت و اینگونه ممکن است توازن سهم‌بندی‌ها به هم بخورد.

این اختلافات ادامه داشت تا اینکه هفته جاری کاخ بعبدا (کاخ ریاست‌جمهوری لبنان) شاهد دیدار سه‌جانبه «میشل عون» رئیس‌جمهور، «سعد الحریری» نخست‌وزیر و نبیه بری «رئیس پارلمان» بود و پس از پایان این جلسه، منابع خبری از حل اختلافات میان مقامات این کشور خبر دادند. 


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : پرونده اختلافی میان رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان لبنان بسته شد
دیدگاه شما در مورد : پرونده اختلافی میان رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان لبنان بسته شد

پرونده اختلافی میان رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان لبنان بسته شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ