• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28565 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 - ساعت: 14:40

چاپ

غبطه رئیس مجلس اندونزی به دستاوردهای هسته‌ای ایران/ اختصاص اعتبار 100 میلیارد تومانی برای احیای زاینده‌رود


نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسیری را که انقلاب اسلامی ایران پیش روی مردم کشورمان گذاشته است جزو یکی از آرزوهای دست‌نیافتنی رئیس آن زمان مجلس اندونزی بود.

به گزارش میانخبر، محسن کوهکن امروز  در لنجان با اشاره به صدور انقلاب اسلامی در عرصه جهانی اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) از همان ابتدای انقلاب به موضوع مهم و حیاتی صدور مبانی انقلاب اسلامی ایران تأکید داشتند.

وی افزود: جبهه استکبار براساس یک دیدگاهی فکر می‌کردند که معنای صدور انقلاب اعزام افرادی از ایران به کشورهای غربی است، در صورتی که حضرت امام خمینی(ره) به‌صراحت می‌فرمودند که صدور انقلاب همان صدور مبانی و اعتقادی است که مردم بر اساس آن درصدد خواهند بود سرنوشت کشورشان را خودشان به دست بگیرند.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اوایل انقلاب هم عده‌ای صدور انقلاب را باور نداشتند، اما امروز شاهد آن هستیم که ایران بدون حضور در کشورهای جهان توانسته است بسیاری از مبانی انقلاب اسلامی ایران را به مردم آن کشور منتقل کند.

* هرجا به توانمندی‌های خود اعتماد کردیم غرب عقب‌نشینی کرد

وی با اشاره به آثار ناشی از صدور انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: سال‌ها پیش به همراه جمعی از نمایندگان مجلس سفری به کشور اندونزی داشتیم و خاطرم هست که در آن سفر رئیس مجلس اندونزی به‌صراحت گفت که ایران مسیری را که در خصوص انرژی هسته‌ای پیش‌گرفته است، مسیری صحیحی است و امیدواریم ما هم با تمام دشواری‌هایمان زمانی بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم.

کوهکن ادامه داد: مسیری را که انقلاب اسلامی ایران پیش روی مردم کشورمان گذاشته است جزو یکی از آرزوهای دست‌نیافتنی رئیس آن زمان مجلس اندونزی بود، حال می‌فهمیم که منظور امام راحل(ره) از صدور انقلاب چه بوده است.

وی تصریح کرد: مردم آزادی‌خواهی که وابستگی به کشورهای مستبد نداشته باشند به‌صراحت از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران سخن به میان می‌آورند.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که دیدگاه شما در خصوص دستاوردهای انقلاب در زمینه موشکی و اظهارات اخیر مقامات غربی در خصوص برجام موشکی چیست، متذکر شد: ما بعد از انقلاب نشان دادیم که هرکجا به توانمندی‌های خود اعتماد کردیم غرب عقب‌نشینی کرده است و در مقابل هرگاه بنابر یک سری مصلحت‌اندیشی‌ها روند دیگری اتخاذ کردیم، دشمن درصدد سوءاستفاده از منافع ملت ایران رفتار کرده است.

وی اذعان داشت: ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی غرب در خصوص توان دفاعی و سیستم موشکی داخلی یک اصل اجتناب‌ناپذیر برای مسؤولان کشورمان است.

* جایگاه احیای زاینده‌رود در بودجه 97

کوهکن با اشاره به اهمیت احیای زاینده‌رود در استان اصفهان اضافه کرد: چندی پیش اعتباری نزدیک به 100 میلیارد تومان به صورت استانی به اصفهان اختصاص پیدا کرد که اکثریت نمایندگان با واگذاری این مبلغ برای سرعت بخشیدن به احداث سد سوم تونل کوهرنگ موافقت کردند تا از این طریق بتوانیم هرچه سریع‌تر زاینده‌رود را احیا کنیم.

وی در پایان تأکید کرد: این مبلغ به‌ غیر از اعتباری است که به‌ صورت طبیعی در ردیف بودجه برای استان اصفهان دیده می‌شود.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : غبطه رئیس مجلس اندونزی به دستاوردهای هسته‌ای ایران/ اختصاص اعتبار 100 میلیارد تومانی برای احیای زاینده‌رود
دیدگاه شما در مورد : غبطه رئیس مجلس اندونزی به دستاوردهای هسته‌ای ایران/ اختصاص اعتبار 100 میلیارد تومانی برای احیای زاینده‌رود

غبطه رئیس مجلس اندونزی به دستاوردهای هسته‌ای ایران/ اختصاص اعتبار 100 میلیارد تومانی برای احیای زاینده‌رود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ