• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28592 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 - ساعت: 16:14

چاپ

جنبش نجباء: هنوز با آمریکا تسویه حساب نکرده‌ایم


مسئول بلندپایه جنبش نجباء اعلام کرد: هرگز جنایت‌های ایالات‌ متحده در کشورمان را فراموش نخواهیم کرد و هنوز با آمریکا تسویه‌ حساب نکرده‌ایم.
به گزارش میانخبر، رئیس شورای مدیریت دفاتر نمایندگی مقاومت اسلامی نجباء در گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه «الفرات» ضمن اعلام حمایت رسمی از درخواست دولت عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، خواستار تعیین یک برنامه دقیق از جانب بغداد جهت تحقق این مطالبه ملی شد.

«نصر الشمری» در پاسخ به این شبهه که هم‌اکنون با شکست داعش دیگر ضرورتی برای ادامه فعالیت گروه‌های مقاومت وجود ندارد به تداوم تهدیدات این گروه تروریستی ـ تکفیری و همچنین ادامه اشغالگری آمریکایی‌ ها اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر نیروهای آمریکایی در اقلیم کردستان که بخشی از خاک عراق و خارج از سیطره دولت مرکزی است، حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: قبل از اشغال موصل توسط داعش، افزون بر ۵۶۰۰ آمریکایی از جمله کارمندان و پرسنل حراست سفارت آمریکا در بغداد حضور داشتند ولی هنگامی که سه استان عراق به اشغال داعش درآمد حتی یک گلوله هم به‌سمت آن‌ها شلیک نکردند! از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، بالغ بر ۳۷۰۰ سرباز به این نیروها افزوده شد و در حال حاضر بیش از ۹ هزار سرباز آمریکایی در خاک عراق بسر می‌برند.

این فرمانده سازمان بسیج مردمی حشد الشعبی اضافه کرد: ۱۳ پایگاه مشترک آمریکایی در شمال، مرکز و غرب عراق وجود دارند که از این تعداد، ۴ پایگاه در مرز سوریه برپا شده و ۲۶۰۰ سرباز آمریکایی در آنها مستقر هستند.

الشمری در این گفتگوی زنده تلویزیونی ضمن تأکید بر اهتمام مقاومت اسلامی نجباء به حفظ آرامش، امنیت و استقلال عراق، تصریح کرد: حساب ما با آمریکا هنوز تسویه نشده و نخواهد شد و هرگز جنایت‌های ایالات‌متحده در کشورمان را فراموش نخواهیم کرد.

منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : جنبش نجباء: هنوز با آمریکا تسویه حساب نکرده‌ایم
دیدگاه شما در مورد : جنبش نجباء: هنوز با آمریکا تسویه حساب نکرده‌ایم

جنبش نجباء: هنوز با آمریکا تسویه حساب نکرده‌ایم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ