• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 28654 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 - ساعت: 21:06

چاپ

360 نوزاد زلزله زده بدون کانکس هستند


استاندار کرمانشاه گفت: بر اساس رصد دقیقی که انجام شده است از میان خانواده هایی که بعد از زلزله صاحب فرزند شده اند حدود ۳۶۰ خانواده بدون‌کانکس مانده اند.

به گزارش میانخبر، استاندار کرمانشاه گفت: بر اساس رصد دقیقی که انجام شده است از میان خانواده هایی که بعد از زلزله صاحب فرزند شده اند حدود ۳۶۰ خانواده بدون‌کانکس مانده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند عصر امروز چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، اظهار داشت: بانکهای عامل در مناطق زلزله‌زده تا روز بیستم اسفند کار عقد قرارداد و تکمیل پرونده های پرداخت تسهیلات را پیگیری کنند.

وی گفت: با حمایت‌های دولت و بنیاد مسکن یک بازار پنج هزار میلیارد تومانی برای ساخت و ساز در مناطق زلزله زده استان ایجاد شده است. تولیدکنندگان و تجار مصالح و امور ساختمانی استان باید ضمن کمک به هم استانی های زلزله زده، از این بازار برای رونق کسب و کار خود استفاده کنند.

استاندار کرمانشاه گفت: بازار فروش مصالح و خدمات حوزه ساخت و ساز در جریان بازسازی مناطق زلزله‌زده میتواند واحدهای اقتصادی این حوزه را از رکود خارج نموده و احیاء کند

وی افزود: هر هفته ۶۰۰ اسکلت از واحدهای روستایی برپا می‌شود. باید دستگاههای مربوطه به گونه ای مدیریت کنند که مصالح ساختمانی لازم برای تکمیل آن در بازار داخل استان تامین شود.

بازوند افزود: در روز یکشنبه هیئت محترم دولت مصوبه بسیار خوبی تصویب کرد که به موجب آن کمکهای بلاعوض، عمرانی و تسهیلات در مجموع ۲۸۴۹ میلیارد تومان به مناطق زلزله‌زده اختصاص یابد. دستگاهها هرچه سریعتر تدابیر لازم را برای جذب به موقع و هزینه کرد صحیح این اعتبارات اتخاذ نمایند.

وی گفت: بر اساس رصد دقیقی که انجام شده است از میان خانواده هایی که بعد از زلزله صاحب فرزند شده اند حدود ۳۶۰ خانواده بدون‌کانکس مانده اند. به آنها پیشنهاد دادیم که در هتل‌های قصرشیرین با هزینه دولت مستقر شوند، اما تمایلی از خود نشان ندادند. بنیاد مسکن به گونه ای عمل کند که نهایتا تا قبل از پایان بهمن ماه هیچ خانواده دارای نوزادی بدون‌کانکس نباشد.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : 360 نوزاد زلزله زده بدون کانکس هستند
دیدگاه شما در مورد : 360 نوزاد زلزله زده بدون کانکس هستند

360 نوزاد زلزله زده بدون کانکس هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ