• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 28664 - تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1396 - ساعت: 19:48

چاپ
تولیدکننده نباید دغدغه‌ای غیر از تولید داشته باشد/ سه میلیون تن پروتئین نیاز کشورهای منطقه است

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:

تولیدکننده نباید دغدغه‌ای غیر از تولید داشته باشد/ سه میلیون تن پروتئین نیاز کشورهای منطقه است


معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در سیاست‌گذاری خود در بخش طیور به‌دنبال آن هستیم که تولیدکنندگان دغدغه‌ای مانند تامین جوجه، تامین خوراک و بازار را نداشته باشد و فقط به تولید فکر کنند.

به گزارش میانخبر، حسن رکنی در مراسم افتتاح یک واحد مرغداری 20 هزار قطعه‌ای در روستای دارابکلا شهرستان میاندورود، اظهار کرد: استان مازندران جزو پیش قراول‌های تولید مرغ کشور است و با توجه به شرایط آب و هوا و دانشی که مردم آن دارند و موقعیت بهتری که نسبت به تهران دارد بخش زیادی از مواد پروتئینی مورد نیاز تهران از این استان تامین می‌شود.

وی بیان کرد: در سیاست‌گذاری خود در بخش طیور به‌دنبال آن هستیم که تولیدکنندگان دغدغه‌ای مانند تامین جوجه، تامین خوراک و بازار را نداشته باشد و فقط به تولید فکر کنند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: تولید باید اقتصادی‌تر باشد و هزینه تولید کاهش پیدا کند و همه اینها زمانی حاصل می‌شود که یک زنجیره کسب و کاری را فعال کنیم.

رکنی افزود: زنجیره‌ها در استان پررنگ است و دغدغه تولید را از تولیدکننده گرفته و انتظار داریم برنامه‌ای تنظیم شود که تعاونی‌های شما خود یک زنجیره تولید شوند.

وی با بیان اینکه به لحاظ طیور با تولید دو میلیون و 250 هزار تن تولید گوشت مرغ هفتمین کشور دنیا هستیم و سرانه تولید ما 28 کیلو است در حالی که میانگین جهانی 14 کیلو است، تصریح کرد: درخواست زیادی برای تولید بیشتر داریم اما ابتدا باید بیاییم زمینه صادرات متناسب با نیازی که در کشورهای منطقه است را ایجاد کنیم.

رکنی با اشاره به اینکه 10 میلیون تن از مجموع تولید طیور دنیا در تجارت جهانی است، گفت: از این مقدار سه میلیون تن در اطراف کشور ما است که نیاز به پروتئین دارند و لازمه حضور ما در بازار صادراتی این است که براساس نیاز صادرات خود را تنظیم کنیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه اگر صادرات اتفاق نیفتد و صرفا به تولید بیشتر بپردازیم ممکن است توازن بازار خودمان را به شکلی به‌هم بزنیم، افزود: اگر تولید خود را در قالب زنجیره سازماندهی و مهندسی کنیم انتظار داریم هر روز شرایط ما بهتر شود.مطالب مرتبط با : تولیدکننده نباید دغدغه‌ای غیر از تولید داشته باشد/ سه میلیون تن پروتئین نیاز کشورهای منطقه است
دیدگاه شما در مورد : تولیدکننده نباید دغدغه‌ای غیر از تولید داشته باشد/ سه میلیون تن پروتئین نیاز کشورهای منطقه است

تولیدکننده نباید دغدغه‌ای غیر از تولید داشته باشد/ سه میلیون تن پروتئین نیاز کشورهای منطقه است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ