• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 2874 - تاریخ انتشار : جمعه 10 مرداد 1393 - ساعت: 19:38

چاپ
ادعاي حقوق بشر و كشتار غزه در هيچ مكتبي جايگاه ندارد

امام جمعه میاندورود:

ادعاي حقوق بشر و كشتار غزه در هيچ مكتبي جايگاه ندارد


امام جمعه مياندورد گفت: آنچه كه امريكا و اسراييل مي فهمد تنها منافعشان است و همه عناوين و القاب ديگري كه به كار مي برند براي فريب افكار عمومي است.

حجت الاسلام سيد مجتبي رسولي جويباري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز تخريب حرم و بارگاه ائمه بقيع اظهار داشت: قبل از آن اماكن اسلامي و مقدس شيعيان در مدينه داراي گنبد و بارگاه بودند كه با ظهور و بروز وهابيت آرام آرام اين اماكن در حال تخريب است.
امام جمعه مياندورود با باين اينكه تز وهابيت تقابل با شيعه مي باشد افزود:هر چيزي كه برخواسته از اسلام ناب و فرهنگي شيعي باشد توسط اين فرقه تخريب مي شود .
وي گفت: آنها هنوز هم به اين تخريب ها ادامه مي دهند و به انواع مختلف هر سال اماكن اسلامي واقع در مكه و مدينه را از بين مي برند.
خطيب جمعه سورك با بيان اينكه در طرح هاي توسعه مكه و مدينه به بهانه گسترش، اماكن مذهبي و اسلامي را تخريب مي كنند افزود: با طرحي كه آنها در حال اجراي آن هستند بعيد نيست كه در چند سال آينده اندك آثار اسلامي باقيمانده نيز تخريب شود.

*نقشه دشمن حذف روحانيت از اسلام است
وي در بخش ديگري از سخنان خود به شهادت شيخ فضل الله نوري و سالگرد نهضت مشروطه اشاره كرد و ابراز داشت:شيخ فضل اله از رهبران بزرگ مشروطه محسوب مي شود اما در كمتر از دو سال پس از پيروزي مشروطه او را به دار مي كشند.
امام جمعه مياندورود دلايل وقوع اين امر را روحانيت ستيزي و اسلام ستيزي عنوان كرد و اظهار داشت: براي مخالفت با روحانيت گاهي از شعارها و الفاظ قشنگ نيز استفاده مي شود اما هدف نهايي آنها خارج كردن روحاينت از عرصه سياسي و اجتماعي است.
وي اينكار را در راستاي اجراي تز اسلام بدون روحاينت عنوان كرد و گفت:دشمن نمي تواند بطور مستقيم با اسلام مخالفت كند بنابر اين با روحانيت مخالفت مي كنند تا با كنار رفتن روحانيت اسلام هم از ميان مردم رخت بربندد.
حجت الاسلام رسولي با بيان اينكه جرم شيخ شهيد اين بود كه مي گفت مشروطه بايد مشروعه باشد افزود:شيخ خود نهضت را به پيروزي رساند اما پس از آن به فكر اصلاحات در نهضت افتاد چرا كه قوانين بايد مطابق شرع اسلام باشد.
وي ادامه داد: اين تفكر شيخ را نه تنها عوام كه بسياري از بزرگان نيز تاب نياوردند و بعضي از علماي طراز اول نيز اين تفكر را نپسنديدند و به دنبال اين موضوع با دخالت بيگانگان بين مردم  و بسياري از بزرگان اختلاف پديد آمد .
خطيب جمعه سورك شهادت شيخ مشروطه را درس عبرتي براي آيندگان دانست و اظهار داشت: اگر اختلاف دروني بين ملتي بوجود آيد آن ملت نيازي به دشمن خارجي نخواهد داشت.
وي گفت:اگر مراقب نباشيم همين بلا بر سر ما و انقلاب ما هم مي آيد و فكر نكنيم كه اين سالها از عمر انقلاب گذشته است و ما مصون هستيم بلكه هيچ ملتي از گزند حوادث در امان نخواهد بود چرا كه خداوند با كسي تعارف ندارد و اگر مواظب نباشيم دشمن كار خود را خواهد كرد.
*اتحاد در سايه ولايت فقيه/پرهيز از تخريب مسئولان

حجت الاسلام رسولي بهترين راه حل براي مصون ماندن از اين حوادث را اتحاد دانست و تصريح كرد: پيروي،اطاعت و حمايت از رهبري به عنوان معيار ما در انقلاب نقش اساسي ايفا خواهد كرد.
وي ادامه داد:در زير سايه ولايت فقيه بايد متحد باشيم تا انقلاب استقرار و تداوم يابد اما وقتي همه كساني كه شعارهاي خيلي قشنگ مي دهند به حرف رهبري گوش نمي دهند و كلام صريح ايشان را به خاطر منافع خودشان توجيه مي كنند باز هم مي توانيم ادعا كنيم كه ما پيرو ولي فقيه هستيم؟
حجت الاسلام رسولي گفت:دم از اصلاحات مي زنيم اما در تريبون ها،قلم ها، سايت ها و روزنامه هاي مختلف با تيشه به ريشه مسئولين و انقلاب مي زنيم باز هم مي توانيم ادعا كنيم ما به فكر نهضت و انقلابمان هستيم؟
وي با بيان اينكه ما ولايت فقيه داريم كه اين يك اصل مترقي است افزود: بايد با اتحاد و همدلي همه مردم و مسئولين تابع ولي فقيه باشيم تا اين انقلاب حفظ شود.
*ادعاي حقوق بشر و كشتار غزه در هيچ مكتبي جايگاه ندارد

امام جمعه مياندورود در بخش پاياني سخنان خود به بمباران اتمي هيروشيما و ناكازاكي توسط امريكا در جنگ جهاني دوم اشاره كرد و گفت:160 هزار نفر در اين بمباران كشته و زخمي شدند .
حجت الاسلام رسولي ادعاي حقوق بشر غربي ها و امريكايي ها را پوشالي دانست و گفت: از يك طرف ادعا مي كنند اما از سوي ديگر ناجوانمردانه و وحشيانه 160 هزار نفر را قتل عام مي كنند.
وي با بيان اينكه همه عقول انساني اينكار را نفي مي كند افزود:ادعاي حقوق بشر و كشتار غزه در كدام مكتب جايگاه دارد واقعا جاي خجالت دارد چرا كه آنها حتي بيمارستان ها را بمباران مي كنند.
امام جمعه مياندورود گفت:آنها بويي از انسانيت نبردند كه با درك كرامت انساني پايبند حقوق بشر باشند.
وي ادامه داد:آنچه كه امريكا و اسراييل مي فهمد تنها منافعشان است و همه عناوين و القاب ديگري كه به كار مي برند براي فريب افكار عمومي است.
حجت الاسلام رسولي ابراز داشت: با همه اتفاقاتي كه در جهان در حال وقوع است امريكايي ها مسئولان ايران را ناقض حقوق بشر مي دانند كه واقعا اين موضوع خنده داري است.
وي گفت:حكومت اسلامي همه قوانين و احكامش بر مبناي اسلام است و در همه شرايط تابع مظلومان و محرومان عالم است و جامعه جهاني بايد خجالت بكشد از اينكه امروز به جاي ياري مظلوم حامي متجاوز و حمله كننده است.
  

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه میاندورود

دیدگاه شما در مورد : ادعاي حقوق بشر و كشتار غزه در هيچ مكتبي جايگاه ندارد

ادعاي حقوق بشر و كشتار غزه در هيچ مكتبي جايگاه ندارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ