• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 28806 - تاریخ انتشار : شنبه 28 بهمن 1396 - ساعت: 12:37

چاپ
مسئولان ماهان مشکلات خود را به گردن مردم نیندازند/ مشکل ماهان آب نیست

دهیار دارابکلا:

مسئولان ماهان مشکلات خود را به گردن مردم نیندازند/ مشکل ماهان آب نیست


دهیار دارابکلا با بیان اینکه نظر مردم و ما این است که مشکل ماهان آب نیست، تاکید کرد: امروز هم اگر آب می‌خواهند هنوز روی حرف خود هستیم که آب آنها را تامین کنیم و تنش محلی هم وجود نداشته باشد.

به گزارش میانخبر، محمد دباغیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: مردم شهرستان و به‌خصوص مردم دارابکلا حامی و طرفدار سرمایه‌گذار هستند و خوشحال هستیم که ماهان یا شرکت‌هایی مانند ماهان به منطقه آمدند که اگر مشخصا برای مردم دارابکلا ایجاد اشتغال نکنند اما برای منطقه خوب است و همه وظیفه داریم که از چنین سرمایه‌گذارهایی حمایت کنیم.

وی بیان کرد: در زمان ورود این شرکت ما اعلام آمادگی کردیم هر نوع همکاری که از دست ما در راستای کمک به سرمایه‌گذار و پیشرفت منطقه و شهرستان برمی‌آید انجام می‌دهیم.

دهیار دارابکلا با بیان اینکه مسئولان شرکت ماهان اعلام کردند که برای تامین آب مورد نیاز خود چشمه‌ای را در جنگل دارابکلا مدنظر دارند، افزود: چشمه یک موهبت طبیعی و الهی برای منطقه است و استفاده محیط زیستی دارد و از نظر عقلانی هم کار نادرستی است که آب چشمه را انحصارا بگیریم و مردم ما هم دوست دارند این چشمه به صورت طبیعی باقی بماند.

قبول کردیم دو برابر نیاز شرکت ماهان به آنها آب بدهیم

دباغیان خاطرنشان کرد: زمانی که شرکت ماهان مشکل آب را معرفی کرد ما اعلام کردیم که از محل مخزن خود با موافقت مسئولان و مردم در راستای حمایت از سرمایه‌گذار به جای 2.5 لیتر در ثانیه، دو برابر مورد نیازشان آب می‌دهیم و نظر خود را به‌صورت صورت‌جلسه‌ای با امضا مسئولان روستاهای بالادست تقدیم مسئولان شهرستان کردیم.

وی تصریح کرد: همچنین اعلام کردیم که هر نوع مشکلی که در راستای انتقال آب از مخرن به مجتمع ماهان وجود دارد را در چارچوب حفظ منافع دو طرف رفع می‌کنیم و از این بابت حسن نیت خود را نشان دادیم.

دباغیان با بیان اینکه نظر مردم و ما این است که مشکل ماهان آب نیست، تاکید کرد: امروز هم اگر آب می‌خواهند هنوز روی حرف خود هستیم که آب آنها را تامین کنیم و تنش محلی هم وجود نداشته باشد.

خط انتقال 17 کیلومتری را به 1400 متر ترجیح دادند

وی با اشاره به اینکه برای مردم ما جای سوال است که چطور مسئولان 17 کیلومتر خط انتقال را به‌جای هزار و 400 متر قبول می‌کنند، اظهار کرد: حرف مردم این است که چطور برای بهره‌برداری از یک چشمه و خط انتقال آب 17 کیلومتر منابع طبیعی و جنگل بکر کنده کاری شود، کاربری آن تغییر کند و به محیط زیست آسیب زده شود، ماشین آلات و ابزار الات سنگین راه سازی بخواهد به داخل جنگل برای کنده کاری برود اما این در حالی است که فاصله مخزن ما تا ماهان هزار و 400 متر است.

دباغیان با تاکید بر اینکه با چه مجوزی و چه کسی قبول می‌کند محیط زیست را برای خط انتقال نابود کنند، گفت: ما حسن نیت خود را نشان دادیم و حتی با حفر چاه با رعایت فاصله قانونی از چاه آب شرب خودمان موافقت کردیم که انحصارا آب چاه را برای ماهان ببرند.

وی با ابراز گلایه از اینکه چرا مسئولان ماهان موضوع را به شکل دیگری جلوه می‌دهند و اگر نمی‌توانند سرمایه‌گذاری را مدیریت کنند به گردن مردم و منطقه نیندازند، افزود: هر نوع همکاری که لازم باشد با این شرکت یا هر شرکت دیگر که به محیط زیست و منافع مردم احترام بگذارد، خواهیم داشت.

دهیار دارابکلا در پایان تاکید کرد: مسئولان این شرکت به فکر دست درازی به منابع بکر جنگلی هستند در غیر این صورت انتقال آب و ایجاد خط انتقال 17 کیلومتری عقلانی نیست.مطالب مرتبط با : مسئولان ماهان مشکلات خود را به گردن مردم نیندازند/ مشکل ماهان آب نیست
دیدگاه شما در مورد : مسئولان ماهان مشکلات خود را به گردن مردم نیندازند/ مشکل ماهان آب نیست

مسئولان ماهان مشکلات خود را به گردن مردم نیندازند/ مشکل ماهان آب نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ