• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29015 - تاریخ انتشار : سه شنبه 08 اسفند 1396 - ساعت: 18:10

چاپ

احمدی نژاد و میرحسین؛ دو تفاوت و دو تشابه


این جمله امام را باید با طلا نوشت و همه جا نصب کرد که: "این ولایت فقیه است که جلوی دیکتاتوری را می گیرد" مصداق آن هم فرق نمی کند.

به گزارش میانخبر، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان در کانال شخصی خود نوشت، بارها گفته و نوشته ام که آنچه در سال 1388 اتفاق افتاد یک طراحی از پیش انجام شده بود که ربطی به احمدی نژاد نداشت. اولین حجت هم نوع شعارهای مطروحه علیه اصل انقلاب، ولایت فقیه و آرمان های امام بود و دهها سند دیگر نیز وجود  دارد.

اما احمدی نژاد در آخرین نامه اش به رهبری دو موضوع را مطالبه کرده است که  ادعا ومطالبه موسوی در آن زمان بود، لذا امروز وجه تمایز احمدی نژاد و موسوی در دو چیز است و اشتراکشان دو چیز دیگر.

 تمایز اول اینکه یکی در حصر و دیگری آزاد است  و دوم اینکه موسوی در حصر به یکی از کاندیدای تایید شده نظام رای داد اما احمدی نژاد و دوستان رای باطله دادند و اصرارداشتند دوربین ها هم ضبط  و منتشر کنند.

اما دو موضوع مطروحه احمدی نژاد عین موسوی است: اول اینکه موسوی انتخابات را خیمه شب بازی دولت و صدا و سیما می دانست و احمدی نژاد آن را محصول مهندسی شورای نگهبان می دانست، حال همه منتظرند ببینند احمدی نژاد خودش را محصول مهندسی می داند یا مثل همه مسائل دیگر خود را یک استثناء قلمداد می کند.

دوم  اینکه موسوی خواستار ابطال انتخابات و برگزاری انتخابات مجدد ریاست جمهوری بود، اما احمدی نژاد چند قدم جلوتر است یعنی هم خواستار ابطال انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم است هم انحلال مجلس شورای اسلامی و برگزاری انتخابات زودهنگام و هم عزل رئیس قوه قضائیه!

نتیجه اینکه احمدی نژاد برای هجو نظام حاضر است بدنامی و عدم مشروعیت خود را نیز اثبات و فریاد بزند.

اما نظام از اصول ثابت و مشخصی پیروی می کند، سال1388 از احمدی نژاد دفاع نکرد بلکه از رای اکثریت و جمهوریت دفاع کرد و امروز نیز همان دفاع از جمهوریت ادامه دارد و ربطی به دفاع از حسن روحانی ندارد.

این جمله امام را باید با طلا نوشت و همه جا نصب کرد که: "این ولایت فقیه است که جلوی دیکتاتوری را می گیرد" مصداق آن هم فرق نمی کند.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : احمدی نژاد و میرحسین؛ دو تفاوت و دو تشابه
دیدگاه شما در مورد : احمدی نژاد و میرحسین؛ دو تفاوت و دو تشابه

احمدی نژاد و میرحسین؛ دو تفاوت و دو تشابه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ