• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29064 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 اسفند 1396 - ساعت: 15:20

چاپ
دامنه اثرگذاری شهدای فراتر از مرزها رفته و در حال گسترش است/ امروز امریکایی‌ها ذلیل بچه‌های تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی هستند

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه:

دامنه اثرگذاری شهدای فراتر از مرزها رفته و در حال گسترش است/ امروز امریکایی‌ها ذلیل بچه‌های تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی هستند


جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار کرد: روزی که ملت ما مقابله با امریکا را شروع کرد امریکایی‌ها سر کشتیشان را به سمت هر کشوری می‌چرخاندند سیاست آن کشور تغییر می‌کرد اما امروز امریکایی‌ها ذلیل بچه‌های تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش میانخبر، سردار اسماعیل قاآنی در مراسم اربعین شهادت مدافع حرم محمد معافی و سالگرد 14 شهید این روستا با بیان اینکه روستایی با جمعیت محدودش 15 شهید گران‌قدر را در دفاع مقدس و هم در دفاع از حریم اهل بیت تقدیم انقلاب کرد بسیار باعث افتخار است.

وی با اشاره به شب شهادت حضرت ام‌البنین، اظهار کرد: بعد از شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) وجود ارزشمند فاطمه ام‌البنین که از یک خانواده با ارزش و شجاع عرب بود فصل تازه‌ای از ادب و احترام اسلامی در خانه امیرالمومنین شکل گرفت.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه اسم این بانو فاطمه بود اما وقتی به خانه امیرالمومنین وارد شدند چون فرزند پیامبر با این نام در این خانه زندگی می‌کرد از باب احترام بعد از ورود اسمش را عوض کرد، افزود: این ادب و عظمت روحی و معنوی که این خانم داشت باعث شد که در تمام طول زمانی که در منزل حضرت بود هیچ وقت در طول زندگی بچه‌های خود را مقدم بر بچه‌های حضرت فاطمه(س) تکریم نکرد، اینها برای ما خیلی درس است.

قاآنی با بیان اینکه بعضی می‌گویند چطور یک جوان‌هایی با این رشادت و با این ارزش‌مداری در زندگی یک خانواده‌ای، می‌رود و شهید می‌شود اما این خانواده که همه هستی خود را عطا کرده با صبر و آرامش با این حادثه که کمر شکن است برخورد می‌کند، گفت: با وجود حضرت فاطمه(س) و ام‌البنین(س) هر خانواده شهیدی به محض اینکه فشار دوری فرزند طاقت فرسا می‌شود به این بزرگانی که در پیشینه تاریخی دینیشان بودند مراجعه می‌کنند می‌بیند چه عظمتی داشتند آرامش پیدا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما بچه شیعه هستیم، خاطرنشان کرد: اگر می‌بیید هر وقت این نظام اسلامی توطئه‌ای علیه‌اش شده این‌طور فرزندان این سرزمین فدارکارانه به میدان آمدند و ایثارگرانه ایستادند و تا سرحد شهادت برای حفظ اسلام و این نظام اسلامی فداکاری کردند چون این چنین عقبه‌ای دارد.

قاآنی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه خانواده شهید که پشتوانه معنوی شهید بودند و با طومانینه و صبر این دوره سخت را می‌گذرانند عظمتش اگر بیشتر از شهید نباشد کمتر از این نیست، افزود: به همین دلیل خانواده شهدا مانند شهدا قابل احترام و تقدیر هستند.

وی با بیان اینکه اگر برگ آخر کتاب زندگی می‌خواهد ورق بخورد با مهر زرین شهادت مزین شود توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود و حساب و کتاب و عقبه‌ای دارد و شهدا با همین حساب و کتاب به این درجه رسیدند.

قاآنی یادآور شد: همه ما به‌عنوان شیعه این باور را داریم هر کسی از همان روز اولی که پا روی زمین می‌گذارد مشخص می‌شود که چه مقدار عمر می‌کند و چه روزی از دنیا می‌رود، به هر حال این انسان رفتنی است اما چه زیبا که این رفتن در راه دفاع از اسلام باشد اما چه افتخاری بالاتر از اینکه با شهادت باشد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه امروز در مجالس گفته می‌شود که اگر امنیت و آسایشی وجود دارد به‌دلیل وجود شهدا است و این حرف کاملا درست است اما دامنه اثرگذاری شهدا به چارچوبه مرزهای ما ختم نمی‌شود، تاکید کرد: امروز این شهدای عالی مقام بودند که با عزت زندگی کردن و جنگیدن را به دیگران آموختند و امروز آثارش را در کشورهای منطقه می‌بینیم که مورد تهاجم دشمنان مختلف قرار گرفتند، اگر این فرهنگ عزت‌مداری که شهدای شما معلم این مکتب بودند نبود کسی نمی‌توانست با این اعجوبه‌هایی که به‌عنوان دشمن اسلام وجود دارند مقاومت کنند به همین دلیل دامنه اثرگذاری شهدای شما فراتر از مرزها رفته و در حال گسترش است.

وی خطاب به مردم با این سوال که چرا این شهدا که هر کدام سردار خانه، شهر و روستای محل خود بودند اما در دوره هشت ساله دفاع مقدس و امروز همه تعلقات دنیا را گذاشتند و در این مسیر پرخطر راه افتادند، بیان کرد: آنها با هدف راه افتادند، آنها رفتند برای اینکه وظیفه الهی خود را انجام دهند و این وظیفه را در دوره امام، ایشان و امروز مقام معظم رهبری مشخص می‌کنند.

قاآنی دلیل حضور شهدا در میدان را عشق، علاقه، فداکاری و داوطلبی آنها دانست و گفت: بعضی از آنها عضو رسمی دستگاه دفاعی کشور بودند و خیلی از شهدا وظیفه سازمانیشان نبود ولی همه آنها با هدف و به‌صورت خودجوش و احساس وظیفه دورنی و دینی رفتند.

وی با بیان اینکه شهدا هدفی داشتند که بسیاری از آن محقق شد اما کامل نشد، تصریح کرد: ما به‌عنوان کسانی که می‌خواهیم شهدا را تکریم کنیم باید بدانیم بهترین تکریم این است که این راه را ادامه دهیم.

قاآنی درباره ادامه راه شهدا، اظهار کرد: بسیاری از اهداف کوتاهی که داشتیم محقق شد اما هدف نهایی رسیدن به حکومت جهانی امام زمان(عج) است و این شهدا زمینه‌ساز حکومت جهانی امام زمان(عج) هستند و به کمتر از این هم قانع نیستند.

وی با اشاره به اینکه دشمن 40 سال است زده و زده تا به اینجا رسیده، افزود: در دهه اول انقلاب دشمن را از کشور خارج کردیم و در دهه چهارم انقلاب دشمن را از منطقه خارج کردیم و ملت به این مقابله قهرمانانه و پرافتخار با دشمنان بزرگ اسلام همچنان ادامه خواهد داد و این راه تمام شدنی نیست.

قاآنی خاطرنشان کرد: روزی که ملت ما مقابله با امریکا را شروع کرد امریکایی‌ها سر کشتیشان را به سمت هر کشوری می‌چرخاندند سیاست آن کشور تغییر می‌کرد اما امروز امریکایی‌ها ذلیل بچه‌های تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه روزی که این انقلاب شروع شد ما ذلیل دست امریکا بودیم و چند ده آمریکایی به همه حیثیت ما اهانت می‌کردند، بیان کرد: اما امروز ما با افتخارترین ملت دنیا هستیم و حتی خود امریکایی‌ها به فرزندان این آب و خاک احترام می‌گذارند و اینها به برکت وجود شهدا بود.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به تشکیل اسرائیل و اشغال سه کشور عربی در سه روز توسط این رژیم، اظهار کرد: اما امروز به وضعی افتادند که دارند دور خود دیوار می‌کشند و این نشان از شکست و انحطاطت‌شان است و این چیزی نیست جز فرهنگ عزت‌مداری که شهدا به دیگران درس می‌دهند و و امروز جوان‌هایی در این دنیا پیدا شدند که این‌طور دارند با عزت از اسلام دفاع می‌کنند که دشمن را ذلیل کردند و انشاالله این راه پرافتخار تا فرارسیدن حکومت امام زمان ادامه خواهد داشت.مطالب مرتبط با : دامنه اثرگذاری شهدای فراتر از مرزها رفته و در حال گسترش است/ امروز امریکایی‌ها ذلیل بچه‌های تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی هستند
دیدگاه شما در مورد : دامنه اثرگذاری شهدای فراتر از مرزها رفته و در حال گسترش است/ امروز امریکایی‌ها ذلیل بچه‌های تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی هستند

دامنه اثرگذاری شهدای فراتر از مرزها رفته و در حال گسترش است/ امروز امریکایی‌ها ذلیل بچه‌های تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ