• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29076 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 اسفند 1396 - ساعت: 21:41

چاپ

اقتصاد همیشه به سیاست کشور یارانه داده است/ کارآفرینان ایرانی در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی پشیمانند


رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه مسئولان کشورهای دیگر در خدمت فعالان اقتصادی هستند اما در ایران چنین چیزی نیست، گفت: همیشه اقتصاد به سیاست یارانه داده است که الان موقع قطع آن و برعکس شدن آن است.

به گزارش میانخبر، غلامحسین شافعی عصر امروز در همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود کسب و کار در سالن همایش اتاق بازرگانی خراسان رضوی اظهار داشت: در جامعه امروز زبان پویا و توانا زیاد است و این درحالی است که گوش شنوا خیلی کم که امیدواریم بتوانیم همه ما گوش‌ها را تیز و گفتن و زبان را کاهش دهیم تا بتوانیم جامعه را از لحاظ اقتصادی و اجتماعی به نتیجه مطلوب تری برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه باید برای بهبود کسب و کار تلاش بسیاری داشته باشیم، ادامه داد: در ابتدا باید کلمه توسعه پایدار را تعریف کنیم چراکه با مطرح پرسش‌های اقتصادی نمی‌توان به اهداف اقتصادی دست یافت و تنها از این پرسش‌ها استفاده ابزاری می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: نرخ سود تسهیلات و همچنین مالیات ابزاری است برای رسیدن به توسعه اقتصادی و این موارد را نمی‌توان هدف تلقی کرد و برنامه‌ریزان اقتصادی باید توجه بیشتری به اهداف اقتصادی جامعه داشته باشند.

شافعی بیان داشت: در تمام ابعاد کشور چه از نظر رشد و چه توسعه ما همیشه از قافله عقب مانده‌ایم و در کشور هر موقع که کارد به استخوان می‌خورد به دنبال دوا هستیم که این مسئله نگران‌کننده‌ای است و تا وقتی بحرانی جدی نباشد به فکر حل آن نیستیم.

وی یادآور شد: در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی کارآفرینان ایرانی از کرده خود پشیمان هستند و اگر این روند ادامه پیدا کند نباید به دنبال رشد و سرمایه‌گذاری جدیدی در کشور باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: باید از وزارت خارجه در مورد برجام دفاع کنیم و علت اینکه از این موقعیت نتوانستیم استفاده کنیم نبود نهادهای مربوطه بود.

شافعی با اشاره به اینکه مسئولان کشورهای دیگر در خدمت فعالان اقتصادی هستند که در ایران چنین چیزی نیست، گفت: همیشه اقتصاد به سیاست یارانه داده است که الان موقع قطع آن و برعکس شدن آن است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : اقتصاد همیشه به سیاست کشور یارانه داده است/ کارآفرینان ایرانی در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی پشیمانند
دیدگاه شما در مورد : اقتصاد همیشه به سیاست کشور یارانه داده است/ کارآفرینان ایرانی در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی پشیمانند

اقتصاد همیشه به سیاست کشور یارانه داده است/ کارآفرینان ایرانی در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی پشیمانند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ