• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29118 - تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1396 - ساعت: 21:02

چاپ

آیت‌ الله جوادی آملی: آمریکا قابل اعتماد نیست


یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست، گفت: ما بدی و دشمنی آمریکایی‌ها را در طول تاریخ و به خصوص در ۲۸ مرداد دیده‌ایم.

به گزارش میانخبر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر شنبه در درس تفسیر قرآن خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: من در دیدار ۵ سال قبل به مسئولان وزارت امور خارجه گفتم پس از آنکه با آمریکایی‌ها دست دادید انگشتانتان را بشمارید.

وی با بیان اینکه آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست ادامه داد: البته مذاکره کنندگان ما با اجازه و اذن مقامات بالای کشور با آمریکا مذاکره کردند و هدفشان هم نرمش قهرمانانه بود.

این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: من به صراحت به آنان گفتم که آمریکا قابل اعتماد نیست زیرا ما بدی و دشمنی آمریکایی‌ها را در طول تاریخ و به خصوص در ۲۸ مرداد دیده‌ایم.

وی افزود: بعد از سه سال دوباره در دیداری به آنان گفتیم که در اسلام مفهومی به نام دیاثت سیاسی هم وجود دارد.

مذاکرات برجام ممکن است خطراتی هم داشته باشد
آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه ما گفتیم که مذاکرات برجام ممکن است خطراتی هم داشته باشد، اضافه کرد: انسان در هنگام مذاکره با این کشورها انگشتانش را هم باید بشمارد و اگر فریب بخورد مقصر خود او است.

وی افزود: دشمنان به عهد خود پایبند نیستند؛ نمونه بارز عهدشکنی را بعد از قطعنامه دیدیم؛ صدام رؤسای همه کشورهای عربی را به ایران فرستاد و با امام مذاکره کردند تا قطعنامه را بپذیریم ولی سال‌ها بعد وقتی پذیرفته شد عملیات مرصاد را علیه ما راه انداختند.

در برجام امتیازی داده نشد
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه معنای این حرف این نیست که انسان با هیچ کجا رابطه نداشته باشد تأکید کرد: باید همیشه در مذاکرات با دیگران مراقب باشیم همان‌طور که در برجام نیز الحمدلله امتیازی داده نشد و آمریکا هر روز به دنبال بهانه برای رخنه در آن است.

وی با بیان اینکه اسلام به دنبال جنگ با دیگران نیست، تأکید کرد: دین ما داشتن سلاح هسته‌ای را نمی‌پذیرد و دلیلی هم ندارد همیشه با بیگانه در حال جنگ باشیم و می‌توان با آنان مذاکره داشت ولی نباید دوستی و مودت داشته باشیم و فریب بخوریم.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : آیت‌ الله جوادی آملی: آمریکا قابل اعتماد نیست
دیدگاه شما در مورد : آیت‌ الله جوادی آملی: آمریکا قابل اعتماد نیست

آیت‌ الله جوادی آملی: آمریکا قابل اعتماد نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ