• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29169 - تاریخ انتشار : سه شنبه 15 اسفند 1396 - ساعت: 16:15

چاپ

قیمت نفت بالا رفت


قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷ سنت معادل ۰.۱۱ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۶۱ سنت رسید.

به گزارش میانخبر، پیش بینی های قوی از میزان تقاضا و مواضع برخی کشورهای عضو اوپک مبنی بر قوام توافق کاهش تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز برای سومین جلسه متوالی افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 7 سنت معادل 0.11 درصد افزایش به 65 دلار و 61 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 10 سنت معادل 0.16 درصد افزایش به 62 دلار و 67 سنت رسید.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده، میزان تقاضای جهانی برای نفت در طی 5 سال آینده افزایش خواهد یافت، در حالی که میزان تولید اعضای اوپک با روند بسیار کندتری رشد خواهد داشت.

پیش بینی های آژانس بین المللی انرژی در زمینه افزایش تقاضا، در حالی در جریان کنفرانس سراویک در هیوستون آمریکا مطرح شد که محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک نیز توافق کاهش تولید را «قرص و محکم همچون صخره جبل الطارق» توصیف کرد.

اظهارات بارکیندو در حمایت از توافق کاهش تولید و مزایای محدود نگاه داشتن عرضه نفت، در کنار گزارش دیروز آژانس بین المللی انرژی موجب تقویت قیمت نفت شد.

به گفته آژانس بین المللی انرژی، برای پر کردن شکاف میان تولید اوپک و تقاضای جهانی، آمریکا با افزایش تولید نفت شیل بخش عمده ای از تقاضا را تامین خواهد کرد.

موسسه بی ام آی ریسرچ هم در یادداشتی برای مشتریانش نوشت، در پیش بینی خود از قیمت نفت برای سال 2018 تجدیدنظر کرده و به دلیل سرعت گرفتن روند برقراری توازن در بازار انتظار قیمت 67 دلاری برای هر بشکه نفت برنت را دارد.

در این گزارش آمده است: «ما خاطرنشان می کنیم که تقویت تقاضای جهانی و تضعیف رشد عرضه موجب حمایت از قیمت ها در طی سال 2018 خواهد شد.»


منبع : مشرق نیوز

دیدگاه شما در مورد : قیمت نفت بالا رفت

قیمت نفت بالا رفت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ