• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 2917 - تاریخ انتشار : سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت: 18:43

چاپ
برگزاری کارگاه آموزشی شبکه کتابخوانان حرفه ای

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود خبر داد:

برگزاری کارگاه آموزشی شبکه کتابخوانان حرفه ای


اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود در راستای اجرای نهضت مطالعه مفید و شرکت مؤثر گروه های سنی مختلف در فعالیت های فرهنگی کتابخانه ی عمومی،اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران در کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) سورک نموده است.

به گزارش میانخبر ، طالبی اسبوئی در گفتگو با ما گفت: شبکه کتابخوانان حرفه ای نخستین شبکه کتاب محور در ایران است که فعالیت رسمی خود را از سال 1390 به آدرس www.booki.ir آغاز کرده است.

وی هدف از ایجاد این شبکه را وجود فضایی مجازی جهت بحث و تبادل نظر در مورد کتاب های مورد علاقه کتابخوانان، نویسندگان، ناشرین و کلیه علاقه مندان عرصه کتاب و نیز شرکت در مسابقات مختلف دانست که کاربران آن متناسب با گروه سنی خود به امکانات مختلفی نظیر بحث و تبادل نظر و شرکت در مسابقات دست پیدا می کنند.

وی افزود: به این منظور اعضای کتابخانه با حضور در کتابخانه ی عمومی امیرالمومنین (ع) شهر سورک ضمن اطلاع از شرایط و نحوه شرکت در این شبکه نسبت به ثبت نام اقدام کردند.

طالبی اظهار داشت: در كارگاه آموزشي حاضر، نحوه ی ثبت نام، شرکت در مسابقات، نحوه ی ارائه نظر در مورد کتاب، و بسیاری از قابلیت های شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران ارائه گرديده است تا بتوانند فضاي توسعه ی مطالعه و کتابخوانی مفید را ارتقا بخشند و مراجعان گرامي بتوانند نگاهی دقیق و حرفه ای نسبت به یک شبکه اجتماعی کتاب را تجربه كنند و حضور آنان در مجموعه ی کتابخوانان حرفه ایپررنگ تر شود.

وی اين كارگاه را شامل شش مرحله معرفی شبکه کتابخوانان حرفه ای ایران، ثبت نام در شبکه، شرکت در مسابقه، نحوه ی ثبت نظر و نقد، جستجوی کتاب در بانک کتاب و افزودن کتاب به قفسه ی مجازی عنوان کرد.

طالبی از شبکه کتابخوانان حرفه ای به عنوان یک مرجع مطالعه ی مفید و یک شبکه برای برگزاری مسابقات آنلاین کتابخوانی یاد کرد و افزود: این شبکه در راستای بیانات مقام معظم رهبری در خصوص افزایش دسترسی مردم به کتاب و اشاعه فرهنگ کتابخوانی با کمک گرفتن از ابزار های نوین در مرداد ماه سال 90 راه اندازی شد.

وی افزود : 401نفر از علاقمندان میاندورودی در حال حاضر در شبکه کتابخوانان حرفه ایایران عضو هستند.

طالبی از برگزاری ماهانه مسابقه آنلاین کتابخوانی شهرستانی در شبکه کتابخوانان حرفه ای خبر داد و گفت: در حال حاضر سه مسابقه با عنوان های آرش کمانگیر، سه تار موی طلایی، و پارادایم های مدیریتی در حال برگزاری است که منابع مسابقات مذکور برای استفاده مراجعین در این شبکه قرار داده شده است؛ علاوه بر آن، علاقمندان برای شرکت در مسابقات می توانند به کتابخانه ی عمومی مراجعه کرده و کتاب مسابقه را به امانت بگیرند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی میاندورود با بیان اینکه برگزیدگان در مسابقات کتابخوانی شهرستانی شبکه کتابخوانان حرفه ای از جوایز نقدی 200،000 ریالی و در سطح استان و کشور از جوایز نقدی با مبالغ دیگری برخوردار می شوند، از علاقه مندان خواست با مراجعه به سایت شبکه کتابخوانان حرفه ای به آدرس www.booki.ir دراین مسابقات شرکت کنند.

طالبی برگزاري مسابقه کتابخوانی، افزودن کتاب های دلخواه به قفسه مجازی خود، ثبت نقد و ارائه نظر در مورد كتاب های موجود، جستجوی کتاب در بانک کتاب با بیش از 400 هزار عنوان، اطلاع از برترین کتاب ها در موضوعات پر مخاطب و مشاوره و پيشنهاد كتاب هاي مورد علاقه به ساير كاربران را از امکانات شبکه کتابخوانان حرفه ای برشمرد و افزود: این شبکه فرصت مناسبی را برای ارتقاء معلومات کاربران در فضای مجازی ایجاد کرده است.مطالب مرتبط با : برگزاری کارگاه آموزشی شبکه کتابخوانان حرفه ای
دیدگاه شما در مورد : برگزاری کارگاه آموزشی شبکه کتابخوانان حرفه ای

برگزاری کارگاه آموزشی شبکه کتابخوانان حرفه ای تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ