• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 2918 - تاریخ انتشار : سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت: 18:49

چاپ
کشف تپه باستانی در میاندورود

کشف تپه باستانی در میاندورود


مسئولان میراث فرهنگی میاندورود از احتمال باستانی بودن تپه ای در روستای مرسم میاندورود خبر دادند.

به گزارش میانخبر ، مسئولان میراث فرهنگی میاندورود از احتمال باستانی بودن تپه ای در روستای مرسم میاندورود خبر دادند.

در سالهای گذشته مردم منطقه از احتمال باستانی بودن تپه ای در روستای مرسم خبر می دادند اما مورد توجه کسی واقع نشده بود.

شنیده شده مدتی قبل مسئولان میراث فرهنگی شهرستان از مشاهده آثاری که نشان از باستانی بودن تپه می داد خبر دادند و تاکید کردند که باید اقدامات کارشناسی بیشتری برای اثبات این فرضیه انجام شود.

کارشناسان میراث فرهنگی نیز بعد از بررسی اولیه تشخیص به باستانی بودن تپه دادند که قرار شد کارشناسان ارشد استان نیز در بازدید از منطقه نظر قطعی خود را اعلام کنند.

کارشناسان میراث فرهنگی میاندورود آثار تپه باستانی را مربوط به دوران عصر آهن و مفرق دانستند و احتمال می رود آثار این تپه مربوط به دوره اشکانیان باشد که نظر قطعی بعد از بررسی بیشتر مشخص می شود.

در حال حاضر بروی این تپه یک سرمایه گذار در حال ساخت مرغداری می باشد که فعلا از ساخت آن جلوگیری شده است که در صورت تایید کارشناسان میراث فرهنگی مبنی بر باستانی بودن تپه، منطقه برای کارهای بیشتر به میراث فرهنگی واگذار و هرگونه ساخت و ساز و حفاری در منطقه ممنوع می شود.

یادآور می شویم مناطق جنگلی میاندورود و بخصوص مناطقی که احتمال وجود آثار باستانی در آن بیشتر می رود به گودالهای عمیق تبدلیل شده اند که افراد سودجو برای کشف اشیا تاریخی و فروش آن اقدام به کندن این مناطق کرده اند و این در حالیست که میراث فرهنگی کمترین توجهی به این اقدامات ندارد.

در ماه گذشته نیز تعدادی اشیاء تاریخی مربوط به عصر آهن در میاندورود کشف شده بود که در حفاری غیر مجاز بدست آمده بود.مطالب مرتبط با : کشف تپه باستانی در میاندورود
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • شنبه 18 مرداد 1393 - 11:11 رجبی دارابی

    خدا را شکر به کلام مردم توجه کردن یک نیم نگاهی به این تپه باستانی انداختن..اانشاالله ااثار باستانی بودن این تپه حقیقت داشته باشه که حداقل میراث فرهنگی توجه خاصی به جنگل میاندرود واین تپه داشته باشد.و با نظارت بیشتر اجازه ندهند افراد سود جو ازبا حفاری غیر قانونی اشیای قیمتی را به نفع خودشون تمام کنن

    پاسخ به نظر
    + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : کشف تپه باستانی در میاندورود

کشف تپه باستانی در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ