• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 2919 - تاریخ انتشار : سه شنبه 14 مرداد 1393 - ساعت: 19:21

چاپ
صدور مجوز به چه قیمتی؟ غلبه بر اراده مردم!

کشمکش بر سر چشمه مازیار همچنان ادامه دارد:

صدور مجوز به چه قیمتی؟ غلبه بر اراده مردم!


این روزها شاهد کشمکش بین اهالی روستاهای مرسم ، اوسا و دارابکلا با شرکت ماهان هستیم که ظاهرا هر روز ابعاد جدیدی به خود می گیرد.

به گزارش میانخبر ، شرکت سرمایه گذاری ماهان که در روستای لالیم میاندورود در حال ساخت مجتمع گردشگری خود است در راه تکمیل مجتمع خود برای مردم منطقه مشکلاتی بوجود آورده است که یکی از این مشکلات در نظر داشتن این شرکت برای استفاده از اب چشمه مازیار که تامین کننده آب کشاورزی سه روستای پایین دست خود می باشد است.

در تازه ترین اقدام شرکت ماهان می توان به اسرار این شرکت برای بهره برداری از آب چشمه مازیار اشاره کرد که با توجه به پیشنهاد اعضای شورا و دهیاری این سه روستا مبنی بر تامین آب شرب این شرکت اما همچنان اسرار بر استفاده از آب چشمه دارند.

اعضای شورا و دهیاری این سه روستا با پیشنهاد تامین آب شرب با حفر چاه در نزدیکی شرکت، خواهان انصراف شرکت ماهان از برداشت آب چشمه مازیار شدند اما مورد موافقت مسئولین شرکت ماهان قرار نگرفته است.

اهالی روستای دارابکلا در گفتگو با ما از داشتن برنامه ای به غیر از برداشت آب چشمه مازیار توسط شرکت ماهان خبر دادند و گفتند: شرکت ماهان با بهانه قرار دادن تامین آب از این چشمه قصد دارد این منطقه زیبا را محلی برای اسکان مسافران داخلی و خارجی خود قرار دهد.

اهالی دارابکلا گفتند: شرکت ماهان با خرید چند کیوسک قابل حمل با ماشین قصد دارد آنها را در کنار آبشار که در نزدیکی چشمه قرار دارد و منطقه زیبایی را ایجاد کرده است بگذارد تا مهمانانشان چند روز بتوانند در این محل و در داخل کیوسکها بمانند و به تفریح بپردازند.

با توجه به اینکه آب دهی چشمه مازیار یا همان دبی آب کمتر از یک لیتر در ثانیه هم است اگر منظورشان تنها تامین آب مورد نیازشان باشد مسئولین این سه روستا اطمینان تامین آب آنها را می دهند که در این صورت نباید بهانه دیگری داشته باشند.

اهالی این روستاها تاکید کردند که با وجود داشتن مجوز شرکت ماهان که در آن حقوق مردم منطقه در نظر گرفته نشده است و معلوم نیست مجوزات چگونه صادر شده است اجازه بهره برداری و استفاده از چشمه مازیار را به کسی نخواهیم داد.

یادآور می شویم که سرمایه گذاری با هر قیمتی عقلانی نیست و از مسئولین و بخصوص فرماندار شهرستان میاندورود انتظار است با ورود به این قضیه تدبیری بیندیشند که مردم منطقه و صاحبان اصلی شهرستان متضرر نشوند که همانا فرماندار باید نماینده مردم شهرستان باشد و نه افرادی که قصد آسیب زدن به مردم و محیط زیست منطقه را دارند.مطالب مرتبط با : صدور مجوز به چه قیمتی؟ غلبه بر اراده مردم!
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • جمعه 17 مرداد 1393 - 13:06 رنگین کمان

  دانه بریز گنجشک میاد ///////////ولی باریختن دانه گنجشک میاد ولی چشمه نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
 • شنبه 18 مرداد 1393 - 07:35 رجبی دارابی

  مزن بر سر ناتوان دست زور

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
 • جمعه 24 مرداد 1393 - 00:32 afaghi

  سلام پیشنهاد دارم دوستان محیط زیست با کمک شورا و مردم خیر در محل سرچشمه های دارابکلا بناهای یادبودی احداث و سنگ نوشته ای که مالکیت این چشمه ها به نام مردم دارابکلا بر روی آن حکاکی شده را در آن نصب نمایند تا این چشمه ها برای آیندگان دارابکلا باقی بماند. متشکرم

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : صدور مجوز به چه قیمتی؟ غلبه بر اراده مردم!

صدور مجوز به چه قیمتی؟ غلبه بر اراده مردم! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ