• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29222 - تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1396 - ساعت: 22:34

چاپ

باد گرم ، جنگل های نکا را طعمه حریق کرد


باد گرم و تندباد دیروز جمعه، برخی نقاط از جنگل های نکا را طعمه حریق کرد.
به گزارش میانخبر، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری نکا روز شنبه گفت: از روز گذشته ( جمعه) آتش سوزی هایی در نقاط جنگلی منطقه ' لایی رودبار' نکا در منطقه هزارجریب گزارش شده که ماموران منابع طبیعی و اطفای حریق سریعا به منطقه اعزام شدند.

اسدالله احمدی افزود: با حضور به موقع مأموران این آتش مهار شد اما 2 هکتار از جنگل های این منطقه طعمه حریق شد.
به گزارش ایرنا، در سال جاری بیش از 50 هکتار از جنگل های نکا به دلیل سهل انگاری و عدم اطفای اتش دست ساخته توسط مسافران طعمه حریق شده است.

بر اساس این گزارش بالاترین دمای هوا دیروز جمعه با حدود 35 درجه سانتی گراد بالای صفر در منطقه ' قراخیل ' شهرستان قائمشهر ثبت شد و در ساری مرکز مازندران هم دمای هوا به 34.4 درجه بالای صفر رسید.
هواشناسی مازندران اعلام کرد که بالاترین دمای ثبت شده هوا طی ماه اسفند در دشت ناز با 32 درجه سانتی گراد بالای صفر در 18 اسفند سال 84 یعنی 12 سال پیش و در بابلسر هم با 32 درجه در 23 اسفند سال 1336 یعنی 60 سال پیش ثبت شده بود.

مازندران با 24 هزار کیلومترمربع وسعت حدود یک میلیون و 300 هزار هکتار اراضی جنگلی دارد که تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری و نوشهر قرار دارد.

از حدود هشت هزار گونه گیاهی ایران، حدود هزار و 800 گونه در جنگل های شمال وجود دارد.از گیاهان موجود در جنگل های شمال 500 گونه، انحصاری این منطقه است که گونه های درختی شمشاد، اَنجیلی، سفید پَلَت و لَرگ از آن جمله آنها هستند.

منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : باد گرم ، جنگل های نکا را طعمه حریق کرد
دیدگاه شما در مورد : باد گرم ، جنگل های نکا را طعمه حریق کرد

باد گرم ، جنگل های نکا را طعمه حریق کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ