• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29228 - تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1396 - ساعت: 22:49

چاپ

سهم صنعت نساجی از اشتغال‌ کشور چقدر است؟


نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: ۱۳ درصد از اشتغال ایران مربوط به صنعت نساجی است.

به گزارش میانخبر،علیمردان شیبانی با بیان اینکه صنعت نساجی ایران در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند نیاز بازار داخلی را تامین کند، اظهار کرد: در بحث پارچه صنایع نساجی ما می‌توانند ۷۰ درصد از نیاز بازار داخلی را تامین کنند، اما لازمه این کار تامین مواد اولیه است که اکنون با این مشکل مواجه‌ایم.
 

 وی ادامه داد: پبنه یکی از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت نساجی است که در بهترین حالت سالانه ۵۰ تا ۶۰ هزار تن پنبه داریم، درحالیکه دستگاه‌های نصب شده ما به ۱۸۰ تا۲۰۰ هزار تن پنبه نیاز دارند.

وی با اعلام اینکه ۱۳ درصد از کل اشتغال کشور مربوط به صنعت نساجی است، گفت: درحال حاضر ۱۰هزار واحد نساجی دارای پروانه در کشور وجود دارد که اکثر آنان فعال هستند.

شیبانی با تاکید براینکه صنعت نساجی ایران از قاچاق پوشاک لطمه بسیاری می‌بیند، عنوان کرد: مسئولین باید به موضوع جلوگیری از ورود پوشاک قاچاق و لطمه‌ای که به صنعت نساجی ایران وارد می‌کند، بیشتر توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: صنعتگران نساجی کشور با واردات پوشاک از مرزهای رسمی کشور مشکلی ندارند، اما باید به همان اندازه‌ای که مالیات و عوارض برای پوشاک داخلی در نظرگرفته می‌شود، برای کالاهای خارجی نیز لحاظ شود.

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران همچنین به موضوع تجهیزات و ماشین‌آلات صنایع نساجی ایران اشاره کرد و افزود: از آنجایی که ۹۸ درصد صنعت نساجی ایران توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، واحدها سعی می‌کنند در حد توان بهترین ماشین آلات را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه در طول هشت سال تحریم ایران صنعت نساجی با مشکلات بسیاری مواجه شد، اظهار کرد: هرچند این تحریم‌ها پیشرفت ما را عقب انداخت، اما درعین حال باعث شد صنعتگران ما ماشین‌آلاتی نزدیک به ماشین‌آلات خارجی طراحی و بسازند و یا حداقل ماشین‌های خارجی موجود را تعمیر و به روز کنند.

شیبانی تاکید کرد: اگر مشکلات بانکی حل شود، در زمینه به روز کردن ماشین‌آلات و تجهیزان صنعت نساجی در ایران مانعی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته با گشایش‌های اعتباری بین ۱۰ تا ۱۲ کارخانه نساجی در ایران راه‌اندازی شده است.

منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : سهم صنعت نساجی از اشتغال‌ کشور چقدر است؟
دیدگاه شما در مورد : سهم صنعت نساجی از اشتغال‌ کشور چقدر است؟

سهم صنعت نساجی از اشتغال‌ کشور چقدر است؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ