• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29246 - تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1396 - ساعت: 07:47

چاپ

اینها دل امام راحلمان را خون کرده اند و آدمهای بی دینی هستند


رهبر معظم انقلاب، صراحت لهجه و بی رودربایستی او در اتخاذ مواضع و برخوردها را از صفات امام برمی شمارند.

به گزارش میانخبر، امام راحل(ره) در نامه ای به تاریخ 23 آبان 1361 درباره مرحوم حاج سیداحمد آقا خمینی می فرمایند: «... چون او را شخص مفیدی برای انقلاب می دانم، امیدوارم در کنار وفاداران به انقلاب و متعهدان در راه اسلام و هدف به خدمت هرچه بیش تر قیام کند و با برادران انقلابی و ایمانی در خط انقلاب و اسلام کوشش کند و از هیچ خدمتی مضایقه ننماید و پاداش از هیچ مخلوقی نخواهد...»1

پس از رحلت حضرت امام، حاج سیداحمد آقا چنان در کنار برادران انقلابی و ایمانی در خط انقلاب و اسلام ماندند که رهبر معظم انقلاب در این باره می فرماید: «در هر حال موضعی که ایشان بعد از رحلت امام اتخاذ کردند خیلی ارزشمند بود، من معتقدم که یکی از بهترین فصول زندگی ایشان عندالله همین فصل اخیر است که ایشان واقعاً راه خدا را، راه حق را و راه صحیح را متقرباً الی الله پیمودند، با آن که یقیناً از ایشان توقعات گوناگون بود و ایشان هم یقیناً در اطرافشان وسوسه هایی بود، اما ایشان محکم ایستاده بود و همان اصولی را که مورد نظر شریف امام رضوان الله تعالی علیه بود با قاطعیت تمام ابراز می کرد.»2

رهبر معظم انقلاب، صراحت لهجه و بی رودربایستی او در اتخاذ مواضع و برخوردها را از صفات امام برمی شمارند و درباره ایشان می فرمایند: «بعضی از صفات خوب امام را من در ایشان هم دیده بودم، مثلاً بی رودربایستی بود، امام هم همین طور بودند، من از نزدیک با ایشان هم معاشرت و رفاقت داشتم، رودربایستی نداشتند، جاهایی که لازم بود صراحت خوبی داشتند، البته نه در همه جا، تعبیر درست این ویژگی ، همان «رودربایستی نداشتن» است.»3

این فرزند امامِ انقلاب و انقلابی مؤمن و صریح با همین روحیه بدون «رودربایستی» پاسخ عموی بزرگوارشان آیت الله پسندیده را دادند و به همة انقلابیون آموختند در مساله اسلام و انقلاب هرگز نباید مسامحه و مماشات کرد، حتی اگر آن فرد نزدیک ترین افراد به خود باشد، جالب این جاست همین احزاب و جریان هایی که مرحوم حاج سیداحمد آقا آن ها را در این نامه با تندترین واژه ها و تعابیر خطاب قرار می دهد، امروز در کنار کسانی قرار گرفته اند که خود را خط امامی و مرید امام و حاج سیداحمد آقا می نامند!

پاسخ صریح و انقلابی حاج سیداحمد آقا به آیت الله پسندیده

این ها دل امام راحلمان را خون کرده اند و آدم های بی دینی هستند

خدمت حضرت آیت الله آقای پسندیده عم بزرگوار و عزیزم دامت برکاته

با عرض سلام و ارادت و دعا برای سلامتی وجود مبارک

حضرتعالی خود بهتر از هرکسی می دانید که چقدر به شما علاقه مندم. من خود را فرزند کوچک جنابعالی می دانم و دوست دارم همیشه در کنار شما و از شما استفاده معنوی بنمایم. حال که مرادم و جان جانانم حضرت امام سلام الله علیه تنهایم گذاشته است، بعد از خدا تنها شما را دارم و بس.

نامه حضرتعالی در مورد آزادی یکی از ملی گراها به دستم رسید. چند جمله مزاحمت می کنم، اولاً به اطلاعات کشور، نظر شما و خود را منتقل می کنم و امیدوارم فرد مذکور آزاد گردد تا به وظیفه ای که بر گردنم نهادید، عمل کرده باشم. ثانیاً این نکته را گوشزد می نمایم که مسأله ملی گراها مسأله ای خطرناک است. ملی گرایی در مقابل اسلام گرایی است و اسلام گرایی خط محکم و استوار امام است.

ملی گراها بهای اول برایشان میهن است و به انقلاب و نظام و اسلام یا اهمیتی نمی دهند و یا اهمیت بسیار ناچیزی برایشان دارد. این ها اصل و اساس برایشان ریاست است. اگر به میهن هم علاقه دارند، میهنی است که رئیسش آنان باشند. اگر بعضی از آنان به اعمال فردی در چارچوب اسلام پایبند باشند ولی وقتی پای منافعشان پیش بیاید، از هیچ دروغ و تهمت و ناسزا فروگذار نیستند.

آنان بعد از انقلاب لحظه ای در کنار امام نماندند. متلک و فحش و ناسزا به امام از کارهای رایج این از خدا بی خبران بود. تنها یکی از کارهای آن ها را برایتان می فرستم، تا خود قضاوت فرمایید. اینان اعلامیه ای را که امام(قدس سره) با خط مبارکشان خطاب به آقای محتشمی نوشته اند، مجعول دانسته و در عین این که نسبت جعل را مستقیماً به من نداده اند ولی با قراردادن خط من بالای نامه امام به آقای محتشمی، جعل را از من دانسته اند و خطی از امام که شعر: «من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم» است را آورده اند و ادعا کردند که خط امام این است، در صورتی که حضرت امام(قدس سره) در موقع قدم زدن شعر می گفتند و خط مذکور، خط امام در موقع راه رفتن و یا ایستاده است.

از این گذشته این قدر خط امام روشن است که احتیاج به این حرف ها ندارد. من یک صفحه از وصیت نامه امام و نامه مورد بحث را می فرستم، خود قضاوت فرمایید آیا من این قدر بی دین و بی عقل هستم که چیزی، آن هم چنین مسأله مهمی را به امام نسبت دهم و از آتش قهر خدا در دنیا و آخرت نترسم.

اگر من بناست بدین خاطر جهنمی شوم چرا چیزی را که به نفع خودم است به امام نسبت ندهم؟ عموی بزرگوار و عزیزم! قربانتان گردم، من معتقدم که حق با امام راحلمان است؛ آن مرد بزرگی که با هوش و استعداد سرشار خود عمق ماهیت های کثیف ضد انقلاب را بسیار عالی تشخیص می داد.

نامه ای را نهضت آزادی برای فرار از تنبیه ملت شریف ایران به این جانب نسبت داده است و فکر می کرده بعد از وفات امام، من دست به چنین خیانتی زده ام، در زمان حیات امام و با دستور ایشان برای آقایان خامنه ای، هاشمی، موسوی اردبیلی، موسوی نخست وزیر، ری شهری وزیر اطلاعات وقت فرستاده شد. فقط اجازه ندادند که در همان موقع منتشر کنیم. فرمودند این برای بعد از مرگ من است تا اگر آن ها خواستند ایران را به سوی غرب بخصوص آمریکا سوق دهند، منتشر کنید. من این نامه را برایتان فرستادم تا معلومتان گردد این ها از چه قماشی هستند و برای رسیدن به دنیا حاضرند به هرکسی هر تهمتی بزنند و از خدا باکی نداشته باشند.

از شما تقاضا دارم برای دفاع از امام و آرمان های پاک او و برای خاطر دفاع او از اسلام عزیز و به خاطر تحمل رنج و زحمت و مرارت های بسیاری که از آخوندهای درباری و متحجرین و مقدس نماها و ملی گراها و چپ ها و منافقین کشید، حضرتعالی طی نامه ای آنان را محکوم کرده و صحت خط امام و پیشوای ملی و دینی مان را اعلام فرمایید و روح بزرگ امام را از خودتان شاد کنید و مطمئن باشید که با این کار، اجر بزرگی را خواهید داشت و نامه را من منتشر نمی کنم ولی برای ثبت در تاریخ نگه می دارم.

آنان که این نامه را جعلی می دانند، از همه بهتر می دانند که این خط امام است، ولی آن ها چند مطلب را با این کار دنبال می کنند که مهم ترین آن این است که فکر می کردند نفوذ امام در بین مردم از بین رفته است و امام محبوبیتی ندارد و با رفتن او نظام می پاشد و آنان روی خون و اجساد مطهر شهدا و اسلام به حکومت می رسند.

بعد از ارتحال امام (قدس سره) بیش از ده میلیون نفر امام را بدرقه کردند و مرقد و حرم آن بزرگوار پناه محرومان شد و کسانی که با این امام بد بودند، مسلماً مورد نفرت هستند، لذا آن ها با دادن نسبت جعل به من، خود را و گروه خود را می خواهند از این مغلطه نجات دهند. هرچه از درگذشت امام عزیز می گذرد، مردم بهتر می فهمند که چه گوهر گرانبهایی را از دست داده اند. این شب ها، حرم امام دیدنی است.

مسأله دیگری که نهضت آزادی دنبال می کند، این است که اعتماد مردم را نسبت به امام کم کنند، بدین معنا که هرچه از امام باشد، مردم احساس کنند که این از امام نیست بلکه از اطرافیان امام و یا کسی دیگر است و این خط و امضای امام نیست، بلکه خط و امضای امام را جعل کرده اند. القای این مطلب بسیار خطرناک است و خداوند کسی را که این گونه حرکت می کند، هرگز نمی بخشد. می بینید که اگر این مسأله جا بیفتد که عده ای بوده اند و هستند که خط امام را جعل می کردند و یا امروز می کنند، چه ضربه هولناکی به اسلام و انقلاب و آرمان های اسلامی امام عزیزمان خواهد خورد.

 دیگر فتواهای تاریخی امام رنگ می بازد، مبارزات امام زیر سؤال می رود و حیثیت رهبر انقلاب بزرگ جهان اسلام ضربه می خورد. آیا نهضت آزادی و مصدقی ها هنوز آدم های درستی هستند که بعد از ارتحال ملکوتی برادر عزیزتان امام بزرگ فرمودید آن ها که می گفتند امام محبوب نیست، تشییع جنازه امام را دیدند و فهمیدند اشتباه می کنند. ملی گراها با برادر، امام، مرجع تقلید و رهبر شما سر ناسازگاری داشتند و دارند. این ها دل امام راحلمان را خون کرده اند و آدم های بی دینی هستند که در قالب دین به اسلام و مسلمین ضربه می زنند. مقصودم از دین، دین امام است نه دین مخالفان امام که یزید و معاویه هم داشتند اما دینِ مقابل دینِ امام حسین علیه السلام.

تقاضایم این است که شما در مقابل آنان بایستید و از آرمان های امام دفاع کنید و از تمامی مصدقی ها که امام آنان را مسلمان نمی دانست، تبری جویید و دل امام را شاد فرمایید.

از این که نامه ام طولانی شد معذرت می خواهم، من حضرتعالی را شدیداً دوست می دارم و بسیار شما را عزیز می دانم، خداوند بزرگ شما را برای فامیل حفظ فرماید و اگر خدای ناکرده رنجشی پیدا کردید معذرت می خواهم. در مورد ملی گراها حرف بسیار است ولی نه وقت من اجازه این حرف ها را دارد و نه حوصله شما. بار دیگر از شما تقاضامندم که اگر این نامه یعنی نامه امام به آقای محتشمی خط امام است که هست، مرقوم فرمایید و کسانی که به دروغ چنین نسبتی را به من داده اند، خائن بدانید.

با احترام

مخلص شما احمد خمینی

 از: مجموعه آثار یادگار امام(ره)، ج1 ص 632.

منتشر شده از سوی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)

 پی نوشت ها:

1. شاهد یاران، یادمان حجت الاسلام والمسلمین مرحوم حاج احمد خمینی، شماره 17، فروردین 1386، ص 3.

2. همان، ص 6.

3. همان، ص 4.

منبع: مرکز اسناد انقلاب اسلامی

فصلنامه فرهنگ پویا شماره 33


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : اینها دل امام راحلمان را خون کرده اند و آدمهای بی دینی هستند
دیدگاه شما در مورد : اینها دل امام راحلمان را خون کرده اند و آدمهای بی دینی هستند

اینها دل امام راحلمان را خون کرده اند و آدمهای بی دینی هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ