• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29247 - تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1396 - ساعت: 07:49

چاپ

درخواست وزیر خارجه گرجستان برای دایر شدن شعب بانک‌های ایرانی در این کشور


وزیر خارجه گرجستان در دیدار با ظریف خواستار دایر شدن شعب بانک‌های ایرانی در این کشور و همچنین سرمایه‌گذاری‌های مشترک در پروژه‌های فنی و مهندسی شد.

 به گزارش میانخبر، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس چهارجانبه منطقه ای ایران، آذربایجان، ترکیه و گرجستان امروز (پنجشنبه) به باکو سفر کرد، با میخاییل جانیندزه وزیر امور خارجه گرجستان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود فیمابین ٢ کشور تاکید کرد و گفت: ما خواهان توسعه همکاری های بانکی بین ٢ کشور، اتصال خطوط راه ایران و گرجستان، عملیاتی شدن کریدور ترانزیتی از خلیج فارس تا دریای سیاه و مدیترانه و استفاده از ظرفیت های گرجستان برای صادرات مجدد کالاهای ایرانی هستیم. 

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین همکاری های ٢ کشور در مجامع بین المللی را بسیار مهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور برگزار شود. 

وزیر امور خارجه گرجستان نیز در این دیدار از توسعه روابط بین ایران و گرجستان بویژه در یکسال اخیر ابراز خرسندی کرد و خواستار سرمایه گذاری های مشترک در پروژه های فنی و مهندسی و تشکیل شرکت های کوچک و متوسط و حتی بزرگ برای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین شد.

وزیر امور خارجه گرجستان همچنین خواستار دایر شدن شعب بانک های ایرانی در گرجستان با هدف توسعه همکاری های تجاری بین دو کشور شد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : درخواست وزیر خارجه گرجستان برای دایر شدن شعب بانک‌های ایرانی در این کشور
دیدگاه شما در مورد : درخواست وزیر خارجه گرجستان برای دایر شدن شعب بانک‌های ایرانی در این کشور

درخواست وزیر خارجه گرجستان برای دایر شدن شعب بانک‌های ایرانی در این کشور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ