• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29256 - تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت: 15:08

چاپ
قدم اول ازبین بردن بیکاری حمایت از کالای ایرانی است/ قاچاق کالا تیشه به ریشه تولید داخلی می‌زند

امام جمعه میاندورود:

قدم اول ازبین بردن بیکاری حمایت از کالای ایرانی است/ قاچاق کالا تیشه به ریشه تولید داخلی می‌زند


امام جمعه میاندورود اظهار کرد: مردم از بیکاری جوانان خود گلایه دارند و این گلایه به حق است اما برای ایجاد اشتغال اول باید خود مردم پیش قدم شوند و قدم اول استفاده از کالای ایرانی است.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبری به حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: مردم از بیکاری جوانان خود گلایه دارند و این گلایه به حق است اما برای ایجاد اشتغال اول باید خود مردم پیش قدم شوند و قدم اول استفاده از کالای ایرانی است.

وی قاچاق کالا را یکی از مهمترین دلایل بیکاری جوانان و از بین رفتن تولید داخلی دانست و افزود: سران سه قوه برای جلوگیری از قاچاق کالا که به گفته خودشان بیشتر آنها از موادی رسمی وارد کشور می‌شود برخورد مناسب را داشته باشند.

امام جمعه میاندورود خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: نمایندگان مجلس گاها می‌گویند درباره فلان موضوع قانون نداریم؛ پس شما در داخل مجلس چیکار می‌کنید؟ شما نماینده ملت هستید یا واردکنندگان؟

محمدنسب خاطرنشان کرد: تا زمانی که جلوی قاچاق کالا گرفته نشود صحبت کردن از کالای ایرانی تاثیر چندانی ندارد.

وی با گلایه از مسئولانی که برای حفظ سمت خود از بعضی اقدامات خلاف قانون چشم پوشی می‌کنند، تصریح کرد: اگر مسئولیتی که به من و شما دادند روزی از ما گرفتند نباید ناراحت شویم بلکه در مسئولیتی که هستیم باید به‌درستی رفتار کنیم.

خطیب جمعه میاندورود تاکید کرد: مسئولان به بهانه تنظیم بازار کالاهایی را وارد می‌کنند که در داخل کشور به اندازه کافی تولید می‌شود.

محمدنسب با بیان اینکه تولیدات داخلی کیفیت مناسبی دارند و باید از آنها حمایت شود، بیان کرد: در مورد خودروسازی حق را به مردم می‌دهم و دولت باید فکری به حال آن کند چون با جان مردم در ارتباط است.

وی خاطرنشان کرد: برازنده استان مازندران نیست که بهترین آب، خاک و هوا را داشته باشند اما بیکار هم داشته باشیم.

محمدنسب با اشاره به 17 فروردین روز سلامت، اظهار کرد: انسان سلامتی جسمی و روحی می‌خواهد اما امروز هر دو آنها در خطر هستند، سلامتی جسمی به‌دلیل وجود سموم زیاد و زباله‌های فراوان و سلامتی روحی به‌دلیل اینکه مردم به فکر اشتغال و درآمد هستند در خطر است.

وی یکی از مهمترین مکان‌های ورود میکروب به بدن را دهان دانست و افزود: پیامبر تاکید زیادی به بهداشت دهان و دندان داشت و می‌فرماید اگر برای امتم مشقت نداشت مسواک زدن را واجب می‌کردم به همین دلیل باید به بهداشت دهان و دندان توجه بیشتری داشته باشیم.

محمدنسب به 20 فروردین روز انرژی هسته‌ای اشاره کرد و گفت: ایران جزو هشت کشور دارای فناوری هسته‌ای است و این فناوری به‌دست جوانان و دانشمندان کشور به‌دست آمد و دشمن به همین دلیل می‌ترسد و می‌خواهد آن را از ما بگیرد.

امام جمعه میاندورود در پایان با اشاره به سالروز شهادت صیاد شیرازی به‌دست منافقین، خاطرنشان کرد: دشمنان قسم خورده انقلاب می‌خواهند دانشمندان و کسانی که در جبهه و جنگ نقشی ایفا کردند و جزو نخبگان بودند را از ما بگیرند.



مطالب مرتبط با : قدم اول ازبین بردن بیکاری حمایت از کالای ایرانی است/ قاچاق کالا تیشه به ریشه تولید داخلی می‌زند
دیدگاه شما در مورد : قدم اول ازبین بردن بیکاری حمایت از کالای ایرانی است/ قاچاق کالا تیشه به ریشه تولید داخلی می‌زند

قدم اول ازبین بردن بیکاری حمایت از کالای ایرانی است/ قاچاق کالا تیشه به ریشه تولید داخلی می‌زند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ