• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 29260 - تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت: 15:49

چاپ
بی‌تفاوتی برخی از مسئولان در حوزه اجرایی آفت امروز نظام اسلامی است

آیت‌الله توکل:

بی‌تفاوتی برخی از مسئولان در حوزه اجرایی آفت امروز نظام اسلامی است


نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: تفکر جهادی امروز در حوزه مدیریت می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را رفع کند و کم‌تحرکی و بی‌تفاوتی برخی از مسئولان کشور در حوزه اجرایی کشور آفت امروز نظام اسلامی است.

به گزارش میانخبر، آیت‌الله سید رحیم توکل در دیدار نوروزی با حجت‌الاسلام شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اظهار کرد: تفکر جهادی امروز در حوزه مدیریت می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را رفع کند و کم‌تحرکی و بی‌تفاوتی برخی از مسؤولان کشور در حوزه اجرایی کشور آفت امروز نظام اسلامی است.

وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی برگرفته از آموزه‌های دینی و اسلامی است و با توجه به شرایط ممتاز امروز نظام اسلامی در منطقه و جهان باید برای حوزه‌های اقتصادی کشور هم تفکر جهادی در تمام رده‌های مدیریتی کشور حاکم شود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جایگاه ویژه جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی، سیاسی و بین‌المللی افزود: رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی و سخنرانی در حرم مطهر رضوی نسبت به جایگاه ممتاز انقلاب اسلامی در جهان و منطقه بیاناتی داشتند و فرمودند باید در حوزه اقتصاد هم خود را تقویت کنیم و امروز تنها راه حل برون‌رفت از مشکلات پیش روی اقتصاد کشور ، تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالا و سرمایه ایرانی است.

این مسئول کم‌تحرکی و بی‌تفاوتی برخی از مسؤولان در حوزه اجرایی کشور را آفت امروز جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: ما در بسیاری از مقاطع بحرانی در کشور خصوصا به‌ویژه در دوران جنگ تحمیلی با تفکر جهادی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافتیم و امروز هم در حوزه مدیریت باید این تفکر حاکم شود تا بسیاری از مشکلات در حوزه اجرایی کشور رفع شود.

توکل در بخش دیگری از سخنان خود به معضل بیکاری و اشتغال جوانان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور و برخی مشکلات اقتصادی مردم، کشاورزان و صنعت گران اشاره کرد و ادامه داد: بارها به عنوان نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری از تریبون‌های مجلس خبرگان و رسمی کشور و محافل عمومی در خصوص معضلات و مشکلات پیش روی جوانان و نوجوانان مطالبی را بیان کردم و امروز هم به عنوان نماینده مردم در حوزه‌های مختلف این مطالبات را به جد پیگیر خواهم بود.

وی با در ادامه با اشاره به موضع‌گیری‌های اخیر خود درباره برگزاری برخی کنسرت‌های مختلط و مبتذل در شهرهای ساحلی استان در ایام نوروز ، تصریح کرد: بنده بارها عرض کردم که نه تنها مخالف موسیقی فاخر و با محتوای غنی که برگرفته از الگوهای ایرانی و اسلامی است نیستم که هرکجا لازم باشد با شرکت در آن مراسم، حمایت هم می‌کنم اما در برابر عدم رعایت حدود و موازین قانونی و شرعی کوتاه نخواهم آمد و آن را تحمل نخواهم کرد.

ضرورت تشکیل جبهه متحد فرهنگی برای رفع آسیب‌های اجتماعی در مازندران
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران نیز در این دیدار گفت: امروز با توجه به شرایط گسترش آسیب‌های اجتماعی در کشور و مازندران، تشکیل جبهه متحد فرهنگی امری اجتناب‌ناپذیر است.

حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری اظهار کرد: لازمه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور فرهنگ‌سازی و بسترسازی در جهت حمایت از تولید و سرمایه ایرانی است که باید در جهت تغییر ذائقه مردم و زمینه‌سازی برای خرید کالا و خدمات ایرانی بخش فرهنگی جامعه بار این مسؤولیت خطیر را به دوش بکشند.

وی در ادامه با قرائت بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره عدم اعتماد به کشورهای بیگانه و غرب در جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور، افزود: مسؤولان کشور باید به وعده‌های نسیه، پوچ و فریبکارانه غرب در جهت رفع مشکلات اقتصادی دل نبندند و تنها راه حل برون‌رفت از مشکلات توجه و عمل به نصایح و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی رهبر عظیم‌الشان انقلاب(مدظله العالی) است و اعتماد به نیروی جوان و پویای کشور در حوزه کار و سرمایه ایرانی کشور می‌تواند مشکل گشای همه قفل‌های اقتصادی کشور باشد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از مواضع نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله سیدرحیم توکل درباره برگزاری کنسرت‌های مبتذل و مختلط در شهرهای استان تصریح کرد: تشکیل جبهه متحد فرهنگی در مازندران جهت رصد و آسیب‌شناسی معضلات اجتماعی استان امری اجتناب‌ناپذیر است و همه مسؤولان استان باید درباره رعایت حدود و شئون اسلامی در استان مواضع هماهنگ اتخاذ کنند.

این مسئول به معضل بیکاری و اشتغال جوانان در سال‌های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: حمایت قاطع از کارآفرینان، تولیدکنندگان و حذف برخی بروکراسی‌های پر پیچ و خم اداری در راستای تقویت از کالا و سرمایه ایرانی می‌تواند بسیاری از مشکلات اشتغال را در کشور و به ویژه در استان مازندران رفع کند.

شکریان‌امیری در بخش پایانی سخنان خود با توجه به انتخاب شعار سال مقام معظم رهبری (حمایت از کالای ایرانی )، گفت: نقش دستگاه‌های اجرایی در تحقق شعار سال بسیار حائز اهمیت است و دولت و دستگاه‌های اجرایی باید خود را مکلف به خرید کالاهای ایرانی در مصارف روزمره و حتی سالیانه خود کنند و این امر قطعا با همدلی و هم زبانی دولت و مردم محقق می‌شود.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : بی‌تفاوتی برخی از مسئولان در حوزه اجرایی آفت امروز نظام اسلامی است
دیدگاه شما در مورد : بی‌تفاوتی برخی از مسئولان در حوزه اجرایی آفت امروز نظام اسلامی است

بی‌تفاوتی برخی از مسئولان در حوزه اجرایی آفت امروز نظام اسلامی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ