• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29291 - تاریخ انتشار : سه شنبه 29 خرداد 1397 - ساعت: 18:26

چاپ
روستاهای بالادست میاندورود مظلوم‌تر از همیشه منتظر نگاه مسئولان

نه آب، نه جاده و نه....

روستاهای بالادست میاندورود مظلوم‌تر از همیشه منتظر نگاه مسئولان


شهرستان میاندورود در قسمت جنوبی خود شاهد بخش‌های جنگلی و روستاهایی است که در دل جنگل با فاصله حداقل 30 کیلومتری از مرکز شهرستان قرار دارند، شش روستای سرتا، بازیارخیل، موسی کلا، جناسم، سنه کوه و وارمی در حاشیه رودخانه زارم رود در این قسمت هستند.

به گزارش میانخبر، از زمان تاسیس شهرستان میاندورود شاهد توجه بیشتری به روستاهای آن هستیم و یکی از دلایل آن سپردن شهر و روستاهای کمتر به یک حوزه تصمیم‌گیری به نام فرمانداری است.

شهرستان میاندورود در قسمت جنوبی خود شاهد بخش‌های جنگلی و روستاهایی است که در دل جنگل با فاصله حداقل 30 کیلومتری از مرکز شهرستان قرار دارند، شش روستای سرتا، بازیارخیل، موسی کلا، جناسم، سنه کوه و وارمی در حاشیه رودخانه زارم رود در این قسمت هستند.

تا چند سال پیش که میاندورود شهرستان شود توجه خاصی به آنها نمی‌شد و حتی جاده آسفالته به اندازه یک کیلومتر هم نداشتند ولی از زمان تاسیس فرمانداری شاهد آسفالت شدن چند کیلومتر بودیم اما همچنان مقدار زیادی از مسیر خاکی است و این موضوع باعث رنجش اهالی این روستاها است.

در سه سال اخیر یک متر آسفالت هم در این مسیر انجام نشد و حتی یکبار زیرسازی که برای آسفالت به طول سه کیلومتر انجام شد به‌دلیل اختصاص پیدا نکردن اعتبار آسفالت نشد و زیرسازی نیز تقریبا از بین رفت.

یکی دیگر از مشکلات روستاهای بالادست کمبود آب شرب است که با وارد شدن به فصل تابستان و مصرف بیشتر آب و حضور بیشتر جمعیت در این روستاها به‌دلیل انجام کارهای کشاورزی این نیاز بیشتر احساس می‌شود و این روزها اهالی روستاها و شوراهای آنها از عدم توجه مسئولان و انجام نشدن قول‌هایی که داده بودند گلایه دارند.

روستاهای بالادست میاندورود که به‌دلیل دوری از شهر از خیلی امکانات بی‌بهره هستند از مسئولان حداقل انتظار تامین آب شرب برای حداقل نیاز برای ادامه زندگی در این روستاها را خواستار هستند.

پنج روستا از شش روستای بالادست فقط شورا دارند و فاقد دهیاری هستند و به همین دلیل اعتبار مصوب اختصاصی خاصی در طول سال ندارند اما آیا به واقع دولت برای چنین روستاهایی هیچ اعتباری در طول سال پیش بینی نکرده است؟ طبق خبرهای ما دولت چنین اعتباری برای روستاهای بدون دهیاری اختصاص داده است و باید در این روستاها هزینه شود.

روستاهای دیگر شهرستان میاندورود جاده آسفالته و حتی خیابان‌های آسفالته دارند و دارای مدرسه هستند اما در روستاهای بالادست به‌دلیل فراهم نبودن امکانات تحصیلی، خانواده‌ها مجبور به ترک روستا و مهاجرت به شهرهای اطراف شدند پس می‌طلبد مسئولان شرایط را در نظر بگیرند و حداقل نیازهای اولیه آنها را مورد توجه قرار دهند.

جاده دسترسی یکی از این روستاها به‌دلیل بارندگی شدید دچار ریزش شد و عبور و مرور خودروها به سختی انجام می‌شود و با پیگیری‌های متعدد و درخواست‌های زیاد همچنان مسئولان به بهانه‌های مختلف از جمله نبود اعتبار اقدامی برای درست کردن آن انجام ندادند و در صورت درست نشدن امکان تخریب کامل جاده و قطع راه ارتباطی این روستا به مرکز شهرستان وجود دارد این در حالی است که در زمستان سال قبل مهندس دامادی به همراه مدیرکل راه و شهرسازی و فرماندار میاندورود از این مسیر بازدید کردند و قول حل این موضوع را در مدت کوتاهی داده بودند اما هنوز به مرحله اجرا در نیامده است.

از دیگر خواسته اهالی روستاهای بالادست فراهم کردن شرایط برای استفاده از خطوط شبکه تلفن همراه ایرانسل در این روستاها و همچنین افزایش سرعت اینترنت خطوط همراه اول است که می‌تواند ارتباط مردم این روستاها با دنیای دیجیتال را فراهم کند.

با وجود چنین مشکلاتی باید منتظر نشست و دید مسئولان ارشد شهرستان نسبت به این کمبودها چه واکنشی نشان خواهند داد و در ادامه نظر مسئولان مربوطه نسبت به این کمبودها را منتشر خواهیم کرد.مطالب مرتبط با : روستاهای بالادست میاندورود مظلوم‌تر از همیشه منتظر نگاه مسئولان
دیدگاه شما در مورد : روستاهای بالادست میاندورود مظلوم‌تر از همیشه منتظر نگاه مسئولان

روستاهای بالادست میاندورود مظلوم‌تر از همیشه منتظر نگاه مسئولان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ