• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 29292 - تاریخ انتشار : سه شنبه 29 خرداد 1397 - ساعت: 18:35

چاپ
نوبت‌بندی استفاده از آب سد شهید رجایی آغاز شد

مدیر دفتر بهره‌برداری آب منطقه‌ای مازندران:

نوبت‌بندی استفاده از آب سد شهید رجایی آغاز شد


مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: آب سد شهید رجایی از امروز رها شد و کشاورزان حوزه دشت تجن می‌توانند نوبتی از آن بهره ببرند.

به گزارش میانخبر، سیدرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ظرفیت ذخیره آب سد شهید رجایی ساری با توجه به بارش‌های اردیبهشت و خرداد بهبود یافته است و از امروز کشاورزان دشت تجن می‌توانند نوبتی از آب آن استفاده کنند.

وی افزود: بخشی از زمین‌های کشاورزی ۴ شهرستان ساری، میاندورود، جویبار و نکا که به دلیل کم آبی دچار مشکل شده بودند با رهاسازی آب سد قابل کشت خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه خطر کمبود آب با کم شدن بارشها و روان آب رودخانه‌ها در سال گذشته احساس شد، گفت: آب گیری آب بندان‌ها از آبان پارسال آغاز و ۹۰ درصد ظرفیت آببندان‌ها به میزان ۳۷۰ میلیون متر مکعب تاکنون آبگیری شد.

وی افزود: منطقه شورکا شهرستان جویبار جزو نواحی کم آب بود که سال های گذشته از آب سد شهید رجایی ساری استفاده می کرد اما امسال آب سد البرز از ۳ مسیر برای استفاده کشاورزان به این منطقه هدایت شد.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: ۱۹۵۰ هکتار از زمین‌های جویبار با هدایت آب سد البرز و ساخت مرکز پمپاژ آب ازخطر خشکسالینجات یافت و کشت محصولدوباره از سر گرفته شد.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : نوبت‌بندی استفاده از آب سد شهید رجایی آغاز شد
دیدگاه شما در مورد : نوبت‌بندی استفاده از آب سد شهید رجایی آغاز شد

نوبت‌بندی استفاده از آب سد شهید رجایی آغاز شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ