• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 29309 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 تیر 1397 - ساعت: 18:55

چاپ
برخی‌ها دنبال متزلزل کردن شأن و جایگاه شورای نگهبان هستند

برخی‌ها دنبال متزلزل کردن شأن و جایگاه شورای نگهبان هستند


نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: لجن‌پراکنی به شورای نگهبان نشان از انقلابی عمل کردن این نهاد ارزشی است که برخی‌ها می‌خواهند شان و جایگاه آن را متزلزل کنند.

به گزارش میانخبر، آیت‌الله سیدرحیم توکل صبح امروز در دیدار با اعضای دفتر شورای نگهبان استان با تقدیر و تشکر از اعضای شورای نگهبان استان و تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: شورای نگهبان محل اجماع نظرها است و حقوق‌دان‌ها، فقها و کارشناسان صاحب‌نظر باید استدلال کنند و در جمع اعضای شورای نگهبان نظرات بررسی و کارشناسی‌های لازم به دقت انجام می‌گیرد.

وی افزود: بنده معتقدم از معلومات نخبگان، معتمدان و برخی شخصیت‌های متعهد در بیرون شورای نگهبان هم مشورت و همه‌پرسی صورت گیرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: بررسی‌ها در شورای نگهبان باید به‌صورت دقیق و کارشناسی شده باشد اساسا شورای نگهبان در برابر خطرهایی مانند نفوذ در جمهوری اسلامی باید نگهبانی کند.

توکل با اشاره به اینکه افراد خائن و معاند در جمهوری اسلامی با تابلو به صحنه نیامدند، افزود: باید شورای نگهبان افرادی را که تظاهرنما هستند و سعی می‌کنند در دستگاه‌های اجرایی نفوذ کنند در مقابل آنان ایستادگی کنند.

وی گفت: جلوه ظاهری افراد ملاک نیست، بلکه شورای نگهبان باید ملاک‌های شخصیتی و سوابق افراد را هم بررسی کنند.

این مدرس دانشگاه و حوزه بیان کرد: همه شنیدید در جنگ صفین در لشکر امیرالمومنان هم اذان اقامه می‌شد و هم نمازجماعت برگزار می‌شد و دقیقا در لشکر معاویه هم این ویژگی‌ها وجود داشت و اینجاست که انسان دچار تردید می‌شود پس ملاک برای انتخاب حق باید بررسی‌های دقیق افراد باشد.

توکل با تأکید بر اینکه گول ظواهر زیبای افراد را نباید خورد، بلکه باید سبقه، تدین و تعهد افراد بررسی شود، تصریح کرد: حضرت امام نگاه بسیار نافذ و وسیعی داشت و ظاهربین نبود سابقه افراد را بررسی و مواضعش را در مسائل مختلف می‌شنید برای همین بود که فرمود ملاک حال فعلی افراد است.

وی یادآور شد: مسؤولیت دادن افراد در حوزه‌های مختلف نمایندگی و مدیریتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار حساس است؛ زیرا باید این افراد در شرایط‌های خاص و بزنگاه‌ها تصمیم‌گیری صحیح و عاقلانه‌ای داشته باشند و وضع قوانینی را مصوب کنند که آثار مثبت و برکات آن برای جامعه ملموس شود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: باید افراد امین و مورد اعتماد در مسیر جمهوری اسلامی قرار گیرند و این وظیفه مسؤولیت خطیر شورای نگهبان را بیشتر می‌کند.

توکل با اشاره به اینکه شورای نگهبان مسؤولیت خطیری در نظام جمهوری اسلامی ایران به عهده دارد که با انتخاب و یا صلاحیت افراد هم می‌تواند آثار مثبتی برای نظام داشته باشد و اگر فردی معاند و مسأله‌دار انتخاب شود معضلات و مشکلاتی هم برای نظام به وجود خواهد آورد.

وی با اعلام اینکه نباید افرادی از فیلتر شورای نگهیان عبور کنند که بسترسازی بسیاری از مشکلات و معضلات در جامعه شوند، اظهار کرد: ما موظف هستیم برای حفظ اتقلاب و دستاوردهای آن تمام توان خود را به‌کار ببندیم شهدای انقلاب اسلامی و قبل آن از سال 42 تا 57 مانند شیخ فضل‌الله نوری انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کردند و بعد از چهار دهه انقلاب اسلامی با خون جوانان این وطن در مسیر تعالی و پیشرفت گام برمی‌دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهدای مدافع حرم نمونه همین جانفشانی‌ها در سال‌های اخیر هستند حفظ انقلاب وظیفه سنگینی است که مسؤولیت ما و شما را بیشتر می‌کند و باید تکلیف خود در برابر این همه جان‌فشانی‌ها و ایثارگری‌ها عمل کنیم امام فرمودند نگذارید انقلاب دست نااهلان بیفتد و مصداق این کلام حضرت امام در شورای نگهبان عینیت پیدا می‌کند.

توکل افزود: برخی‌ها صلاحیت انتخاب مسؤولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندارند و باید در مقابل فشارهای درونی و بیرونی اینها ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه لجن‌پراکنی به شورای نگهبان نشان از انقلابی عمل کردن این نهاد ارزشی است که برخی‌ها می‌خواهند شان و جایگاه آن را متزلزل کنند، اظهار کرد: برای این انقلاب اسلامی که برگرفته از انقلاب خونین حضرت سیدالشهدا است و برخی‌ها جان خود را فدا کردند و فحش و ناسزا شنیدن نباید ما را دلسرد کند؛ مسؤولی که از مسؤولیت خود فرار می‌کند خائن و مجرم است و مسؤولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها در زمینه خدمت‌گزاری به این امت قهرمان‌پرور و شهیدپرور است.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: طبق آیه ان تنصرالله ینصرکم عمل کنید قطعا پیروزی با ماست فقط برای خدا کار کنید و اخلاص را اولویت همه برنامه‌هایتان قرار دهید اخلاص، تقوا، ساده‌زیستی از مهم‌ترین ویژگی‌های حضرت امام راحل بود و باید این را در خود تقویت کنید.

توکل خاطرنشان کرد: تعالی انقلاب اسلامی و حفظ آن در گرو بررسی‌های دقیق و کارشناسی شده شورای نگهبان برای تایید صلاحیت افراد در پست‌های کلیدی کشور است.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : برخی‌ها دنبال متزلزل کردن شأن و جایگاه شورای نگهبان هستند
دیدگاه شما در مورد : برخی‌ها دنبال متزلزل کردن شأن و جایگاه شورای نگهبان هستند

برخی‌ها دنبال متزلزل کردن شأن و جایگاه شورای نگهبان هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ