• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29327 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 مرداد 1397 - ساعت: 18:26

چاپ
مراسم تجلیل از محیط‌بانان در پناهگاه حیات‌وحش دشت‌ناز برگزار شد

مراسم تجلیل از محیط‌بانان در پناهگاه حیات‌وحش دشت‌ناز برگزار شد


آئین گرامیداشت روز محیط بان ظهر امروز در پناهگاه حیاط وحش دشت ناز میاندورود با همت آموزش و پرورش میاندورود، بنیاد آرش و محیط زیست مازندران برگزار شد.

به گزارش میانخبر، آئین گرامیداشت روز محیط بان ظهر امروز در پناهگاه حیاط وحش دشت ناز میاندورود با همت آموزش و پرورش میاندورود، بنیاد آرش و محیط زیست مازندران برگزار شد.

در این مراسم محمودعلی رکنی معاون نظارت و پایش اداره کل منابع طبیعی مازندارن با بیان اینکه برای حفظ محیط زیست باید بیشتر به دانش آموزان آموزش دهیم، اظهار کرد: گروه‌های مختلف اجتماعی و دانش آموزان را باید پای کار آورد و آموزش‌های لازم را به آنها بدهیم تا هر فرد یک محیط بان باشد.

مسلم آهنگری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران نیز با بیان اینکه 38 راس گوزن زرد خالدار در این مکان نگهداری می‌شود، افزود: ظرفیت این زیستگاه بین سی تا چهل راس است و در صورت ازدیاد آن را به مکان‌های دیگر منتقل می‌کنیم.

آهنگری با اشاره به تاسیس این مکان در سال 42 با 6 راس گوزن، خاطرنشان کرد: در این مکان تکثیر و پرورش در اسارت انجام می‌شود و توانسته در این سال‌ها نزدیک به هزار راس گوزن پرورش دهد.

سیدعیسی میرشفیعی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در آموزش و پرورش فرهنگ سازی اجتماعی در همه ابعاد مختلف اجتماعی را دخیل کردیم، گفت: یکی از ابعاد فرهنگ سازی آموزش و پرورش موضوع محیط زیست است.

میرشفیعی تاکید کرد: آموزش و پرورش در بخش فرهنگ سازی برای دانش آموزان و جامعه درخصوص محیط زیست اقدامات مختلفی انجام می‌دهد و یکی از انها برگزاری همین همایشات در خود محیط زیست است.
وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش چهار رابطه را برای فرهنگ سازی مد نظر داریم، تصریح کرد: سعی می‌کنیم رابطه با خودشان، رابطه با دیگران، رابطه با محیطی که در آن زندگی می‌کنند که حفظ این رابطه بسیار مهم است و چهارم رابطه با خدا را در ذهن بچه‌ها تداعی کنیم و این فرصت را ایجاد می‌کنیم که بچه‌ها رابطه را یاد بگیرند.

میرشفیعی افزود: این همایش رابطه با محیط را برای بچه‌ها ایجاد کرده تا با آن آشنا شوند و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.

در پایان این مراسم از چند تن از محیط بانان استان مازندران تقدیر شد.مطالب مرتبط با : مراسم تجلیل از محیط‌بانان در پناهگاه حیات‌وحش دشت‌ناز برگزار شد
دیدگاه شما در مورد : مراسم تجلیل از محیط‌بانان در پناهگاه حیات‌وحش دشت‌ناز برگزار شد

مراسم تجلیل از محیط‌بانان در پناهگاه حیات‌وحش دشت‌ناز برگزار شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ