• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29344 - تاریخ انتشار : شنبه 20 مرداد 1397 - ساعت: 21:50

چاپ
در شهرداری سورک از قراردادهای صوری و تخلفات مالی خبری نیست

شهردار سورک:

در شهرداری سورک از قراردادهای صوری و تخلفات مالی خبری نیست


شهردار سورک اظهار کرد: این نهاد شهری داوطلبانه لیست کلیه درآمدها و هزینه‌های خود را به‌صورت شفاف برای دادستان میاندورود ارسال کرده است و این یعنی ما چیزی برای پنهان کاری نداریم، این یعنی در شهرداری سورک از قراردادهای صوری و تخلفات مالی خبری نیست.

به گزارش میانخبر، حسین طبری به مناسبت هفته گرامی‌داشت رسانه و روز خبرنگار در نشست خبری با فعالان و رسانه‌های حوزه شرق مازندران و شهر سورک با تبریک این روز از خبرنگاران خواست تا قلم‌های خود را در راستای منافع مردم و نظام به حرکت درآورند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره پروژه‌های در دست ساخت شهرداری سورک گفت: نه تنها شهرداری سورک بلکه اکثر شهرداری‌های زیر ۵۰ هزار نفر فاقد زیر ساخت‌های لازم هستند و داشته‌های اینگونه شهرداری‌ها در یک ساختمان و چند دستگاه خودرو و ماشین آلات خدمات رسان خلاصه می‌شود و اگر حتی در شهرداری‌های بزرگ تراکم فروشی از آنها گرفته شود مشکلات زیادی برایشان پیش خواهد آمد.

شهردار سورک خاطرنشان کرد: اولین شهرداری هستیم که در دوره جدید همه برنامه‌های زیرساختی را مدون و درقالب برنامه تهیه کردیم و برای آن بودجه ریزی شد و برای طرح‌های شهرداری مجوز نیز دریافت کردیم که همه این طرح‌ها توجیه فنی و اقتصادی دارند.

این مسئول تاکید کرد: در مدت کوتاه و در کمتر از سه ماه کارگاه مصنوعات بتنی و سنگ‌های تزئینی و همین‌طور گلخانه اختصاصی شهرداری سورک راه‌اندازی شد.

طبری در نشست مطبوعاتی گفت: با قاطعیت می گویم با توجه به روند جاری شهرداری سورک در آینده نزدیک در بسیاری از زمینه خودکفا خواهد شد.

وی درباره میزان بدهی شهرداری سورک اظهار کرد: زمانی‌که به شهرداری آمده بودم بالای ۴ میلیارد بدهی داشت و وضعیت این نهاد شهری بحرانی بود اما خوشبختانه امروز این وضعیت وجود ندارد.

وقتی سوال جنجالی، شهردار سورک را برافروخته می‌کند
طبری در پاسخ به سئوالی درباره تغییر نام شهر و شهرستان بیان کرد: سورک نامی است که در پسوند بنده وجود دارد و همواره همه مردم سورک به آن افتخار می کنیم و اگر می‌بینید امروز اینجا در حال خدمت هستم فقط به‌دلیل تعصبی است که به شهرم و نام سورک دارم.

شهردار مرکز شهرستان میاندورود تصریح کرد: اینگونه سئوالات جایگاهی ندارد و همه می‌دانند شهرستان میاندورود با مرکزیت شهر سورک است و حتی برخی این شهرستان را شهرستان سورک می‌دانند.

وی در تکمیل پاسخ‌هایش گفت: اکنون که اینجا نشسته‌ایم بروی صندلی جایگاه هیات رئیسه مجلس کشور نام یک سورکی هک شده است؛ و آن دکتر علی اصغر یوسف نژاد سورکی است و ما همچون ید واحده هستیم که به این شهر و نامش تعصب و اعتقاد داریم.

طبری با بیان اینکه غنی بودن ما نشات گرفته از فرهنگ ما است، افزود: افتخار ما به چهره‌های اثرگذاری است که داریم و به شهدایی است که تقدیم کردیم به همین دلیل از نظر ما فرقی بین شهر سورک و روستاهای شهرستان وجود ندارد.

فرودگاه دشت ناز در محدوده شهرستان میاندورود است
طبری در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: فرودگاه دشت ناز چه بخواهیم و چه نخواهیم در محدوده میاندورود تعریف شده است و با توجه به ضعف قانونی که وجود دارد شهرداری سورک از عوارض پرداختی آن فعلاً بهره‌ای نمی‌برد اما با مصوبه‌ای که صورت گرفت در آینده این مشکل حل خواهد شد.

طبری در تاکید بر شفافیت شهرداری سورک اظهار کرد: این نهاد شهری داوطلبانه لیست کلیه درآمدها و هزینه‌های خود را به‌صورت شفاف برای دادستان میاندورود ارسال کرده است و این یعنی ما چیزی برای پنهان کاری نداریم، این یعنی در شهرداری سورک از قراردادهای صوری و تخلفات مالی خبری نیست.

وی در پاسخ به سئوالی درباره ایجاد تاکسی شهری بیان کرد: بنا به دلایل زیادی تاکسی شهری در این شهر توجیه ندارد، بنابراین راه اندازی تاکسی شهری سهل‌ترین کار برای شهرداری است لذا این امر توجیهی ندارد اما دو ایستگاه فعال میان شهرستانی در سورک وجود دارد و اکنون فعال است.

شهردار سورک در بخش دیگری از نشست خبری خود با اصحاب رسانه با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌ها و انتخاب یک برند مانند انار برای سورک، گفت: ما در این‌باره آمادگی کامل داریم و چندین بار تا کنون در جلسات مختلف مطرح شد و بازهم پیگیری خواهد شد.مطالب مرتبط با : در شهرداری سورک از قراردادهای صوری و تخلفات مالی خبری نیست
دیدگاه شما در مورد : در شهرداری سورک از قراردادهای صوری و تخلفات مالی خبری نیست

در شهرداری سورک از قراردادهای صوری و تخلفات مالی خبری نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ