• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29355 - تاریخ انتشار : سه شنبه 23 مرداد 1397 - ساعت: 12:53

چاپ

سندی دیگر در رد ادعای مسئولان ورزش /خطر محرومیت و کسر امتیاز، پرسپولیس را تهدید می‌کند


باشگاه پرسپولیس در ادامه مشکلات مالی برای پرداخت مطالباتش تا نهم شهریور ماه باید ۱۰ میلیارد تومان تهیه کند. مدیران باشگاه اگر تا تاریخ مذکور نتوانند این مبلغ را تهیه کنند، خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا باشگاه را تهدید خواهد کرد.

به گزارش میانخبر، نهم شهریور ماه ضرب الاجلی است که AFC برای پرداخت مطالبات باشگاه‌ها تعیین کرده است. باشگاه پرسپولیس تا این تاریخ باید چیزی حدود ۱۰ میلیارد تومان تهیه کند تا از طریق آن تمام بدهی‌های خود را پرداخت کرده و مشکلاتش بر طرف شود. مدیران باشگاه اگر تا تاریخ مذکور نتوانند این مبلغ را تهیه کنند، خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا باشگاه را تهدید خواهد کرد.

البته نکته حائز اهمیت درباره باشگاه پرسپولیس حل مشکلات ارزی این باشگاه است. با اجرای قوانین جدید ارزی حالا مشکلات ارزی باشگاه هم حل شده است و مدیران پرسپولیس می‌توانند از طریق صرافی‌ها و با قیمت روز برای پرداخت مطالبات خارجی‌شان ارز تهیه کنند.

خطر پرسپولیس را تهدید می‌کند

حمیدرضا گرشاسبی سرپرست باشگاه استقلال درخصوص آخرین وضعیت بدهی‌های این باشگاه به خبرگزاری مهر گفت: بدهی زیاد داریم، با این حال در تلاش هستیم که مشکلات را به حداقل برسانیم.

مهم‌ترین پرونده بدهی ما مربوط به گولج بود که ۶۰ هزار دلارش باقی مانده و باید فکری به حال این موضوع کنیم چون خطر کسر امتیاز و محرومیت ما را تهدید می‌کند.
سرپرست باشگاه پرسپولیس همچنین در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری فارس درخصوص بدهی‌های سرخپوشان گفت: جلساتی با وزارت ورزش دارم تا خطراتی که پرسپولیس را تهدید می‌کند، رفع شود. خطراتی از سوی AFC ما را تهدید می‌کند و می‌خواهیم آن را پرداخت کنیم تا دغدغه‌ای نداشته باشیم. هرچند که خوشبختانه بخش عمده‌ای از بدهی‌های خطرناک را پرداخت کردیم و در حال تفاهم با سایر بدهکاران هستیم. جا دارد از همین طریق از کسانی که طلبشان را بخشیدند و یا تخفیف خوب دادند قدردانی کنیم. حدود ۴۰ نفر دیگر باقی ماندند که در حال توافق با آنها هستیم هرچند برخی پرونده‌های اختلافی هم وجود دارد که در کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال به آن رسیدگی می‌شود.

ادعایی که رد شد

سرپرست پرسپولیس در شرایطی از وضعیت بحرانی این باشگاه می‌گوید که چندی قبل لیست بلند بالایی از بدهی‌های استقلال تهران منتشر شد. بر اساس آن لیست، باشگاه استقلال در مجموع 170 میلیارد و 889 میلیون تومان بدهی داشت. این در حالی است که یک سال پیش و قبل از شروع لیگ قهرمانان آسیا گفته ‌شد که پرسپولیس و استقلال با طلبکارانشان تسویه حساب کرده‌اند.

در همین راستا حتی سیدرضا افتخاری سرپرست سابق باشگاه استقلال تهران در گفت‌و‌گویی با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به هواداران استقلال اعلام می‌کنم که با حمایت دکتر سلطانی‌فر و کمک‌های آقای تاج خوشبختانه دیگر مشکلی از بابت بدهی 15 – 20 ساله گذشته نیست و این موضوع را پس از بیست سال بصورت ریشه‌ای حل کرده‌ایم تا خیال دوستداران استقلال راحت باشد.

پس از افتخاری، نوبت به حاجی بیگی عضو هیئت مدیره پرسپولیس رسید که در گفت‌و‌گویی اعلام کند: خبر گرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری و حفظ سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خبر خوبی برای دوستداران پرسپولیس است و به آنها اعلام می‌کنم به هیچ عنوان دیگر نگرانی وجود ندارد و کمک‌های دکتر سلطانی‌فر و فدراسیون فوتبال و نظارت بر روند مذاکرات و حل و فصل مشکلات ما با طلبکاران و موارد مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از حدود 15 سال بلاتکلیفی، منتهی به این وضعیت مطلوب شد.

حالا اما پس از گذشت چند ماه مشخص شده که تمام وعده‌های گذشته دروغ بوده و استقلال بیش از 170 میلیارد تومان بدهکار است و پرسپولیس هم شرایط مالی‌اش به اندازه‌ای وخیم است که خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا، این تیم را تهدید می‌کند.

تیم‌های لیگ برتری غرق در مشکلات ریز و درشت

مشکلات عجیب و غریب‌گریبان تقریبا نیمی از تیم‌های لیگ برتری را گرفته است. «استقلال بیش از 170 میلیارد تومان بدهکار است، خطر حذف از لیگ قهرمانان پرسپولیس را تهدید می‌کند، باشگاه قدیمی و مردمی سپیدرود غرق در مشکلات ریز و درشت است ولی باشگاهی که حتی 100 هوادار ندارند، بدون دغدغه مالی به فعالیتشان ادامه می‌دهند، خطر کسر امتیاز پدیده مشهد را تهدید می‌کند و...» همه اینها تنها بخشی از مشکلات تیم‌های باشگاهی در ایران است.
عجیب آنکه در چنین شرایطی، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در اظهارنظری مدعی می‌شود که فوتبال باشگاهی ایران در بهترین شرایط تاریخی خود است!


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : سندی دیگر در رد ادعای مسئولان ورزش /خطر محرومیت و کسر امتیاز، پرسپولیس را تهدید می‌کند
دیدگاه شما در مورد : سندی دیگر در رد ادعای مسئولان ورزش /خطر محرومیت و کسر امتیاز، پرسپولیس را تهدید می‌کند

سندی دیگر در رد ادعای مسئولان ورزش /خطر محرومیت و کسر امتیاز، پرسپولیس را تهدید می‌کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ