• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29358 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 مرداد 1397 - ساعت: 14:20

چاپ
ارائه اطلاعات مالی به دادستانی برای بررسی شفافیت مالی

شهردار سورک مبدع حرکتی نو

ارائه اطلاعات مالی به دادستانی برای بررسی شفافیت مالی


شهردار سورک با اقدامی شجاعانه و با ارسال داوطلبانه کلیه اطلاعات مالی مربوط به حساب‌های درآمدی و هزینه‌ای و همچنین قراردادهای منعقده با پیمانکاران، همراه با جزئیات به نهادهای نظارتی و رسانه‌ها از آنان خواست، عملکرد این نهاد را زیر ذره بین خود ببرند و انتقادها را مطرح کنند.

به گزارش میانخبر، 22 سالی از عمر شهرداری سورک می‌گذرد، این شهر همانند بسیاری از شهرهای تازه تاسیس با مشکلات خاصی از جمله کمبود بودجه رنج می‌برد اما کمبود بودجه بهانه‌ای نشد که کارهای عمرانی در این شهر راکد بماند.

شهرداری سورک مانند دیگر شهرداری‌ها سعی دارد در راستای توسعه و آبادانی شهر پیش برود و تاکنون کارهایی هم در این باره انجام گرفته است، اما این شهرداری علی‌رغم وظایف خود در یک اقدامی جالب و بی‌نظیر، داوطلبانه کلیه حساب‌های مالی شهرداری را در اختیار دادستانی قرار داد، حرکتی که شاید تاکنون انجام نشده و یا اگر صورت گرفته بسیار به ندرت بوده است.

در میان فراوانی اخبار ناگواری که از اختلاس، فساد مالی و نابسامانی اقتصادی در کشور به گوش می‌رسد، شهردار سورک با اقدامی شجاعانه و با ارسال داوطلبانه کلیه اطلاعات مالی مربوط به حساب‌های درآمدی و هزینه‌ای و همچنین قراردادهای منعقده با پیمانکاران، همراه با جزئیات به نهادهای نظارتی و رسانه‌ها از آنان خواست، عملکرد این نهاد را زیر ذره بین خود ببرند و انتقادها را مطرح کنند تا مسیر توسعه این شهر هموارتر شود.

مهندس حسین طبری در نامه‌ای به دادستانی خواستار بررسی شفاف و قانونی نسبت به پرونده‌ها و عملکرد شهرداری در دوره مسئولیتش شد و از رسانه‌ها هم خواست نتایج این ارزیابی‌ها را در اختیار افکارعمومی قرار دهند.

وی با ارائه گزارش کاملی از جزئیات فعالیت‌ها، برنامه‌ها و دستاوردهای این نهاد در دوران مسئولیتش و در بحبوحه اخبار ناگوار فساد اقتصادی در فضای مجازی در سیستم اداری کشور، گام مهمی در ارج نهادن به جایگاه پاسخگویی به افکار عمومی و برگرداندن اعتماد مردم به مسئولین برداشته است تا الگویی برای کلیه مسئولین باشد.

این عمل نادر از دو جهت حائز اهمیت است اول اعتمادسازی به نسل جوان و جوانی همانند طبری که سعی کرد تا در عمل وضعیت موجود شهرداری را سر و سامانی ببخشد و از سوی دیگر با این اقدام تا حدودی موفق شد اعتماد سلب شده مردم نسبت به مسئولین را تا حدودی بهبود ببخشد.

در مقابل این حرکت زیبای طبری، دادستان شهرستان میاندرود نیز پس از بررسی موارد ارسالی با ارسال نامه‌ای ضمن ابراز تشکر از این اقدام و تایید شفافیت کلیه موارد ارسالی، خواستار الگو برداری کلیه دستگاه‌های اجرایی از این عمل شد.مطالب مرتبط با : ارائه اطلاعات مالی به دادستانی برای بررسی شفافیت مالی
دیدگاه شما در مورد : ارائه اطلاعات مالی به دادستانی برای بررسی شفافیت مالی

ارائه اطلاعات مالی به دادستانی برای بررسی شفافیت مالی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ