• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29401 - تاریخ انتشار : دوشنبه 02 مهر 1397 - ساعت: 10:39

چاپ
تعداد دانش آموزان مدرسه 22 بهمن برای تشکیل کلاس کافی نیست/ دانش‌آموزان دو دوره دختر سورک تک شیفت می‌شوند

معاون آموزشی آموزش و پرورش میاندورود:

تعداد دانش آموزان مدرسه 22 بهمن برای تشکیل کلاس کافی نیست/ دانش‌آموزان دو دوره دختر سورک تک شیفت می‌شوند


معاون آموزشی آموزش و پرورش میاندورود گفت: در سال‌های گذشته کلاس‌های زیر حد نصاب داشتیم اما تعدادشان کم بود ولی امسال با توجه به جمعیت دانش آموزان دو مدرسه که رو به کاهش بودند و در پایه دهم ریاضی و تجربی هر مدرسه هفت و سه دانش آموز داشتند، تجمیع این دانش آموزان انکارناپذیر بود.

به گزارش میانخبر، مدرسه 22 بهمن سورک اولین مدرسه شهر سورک و قدیمی‌ترین مدرسه شهرستان میاندورود است که در این سال‌ها پذیرای دانش آموزان در دوره دبیرستان بوده است.

در سال جاری آموزش و پرورش میاندورود اعلام کرد که به‌دلیل تعداد کم دانش آموزان در این مدرسه، مکان فعلی به پژوهش سرا تبدیل و دانش آموزان به مدرسه کمیل منتقل شوند.

این تصمیم آموزش و پرورش میاندورود به مذاق دانش آموزان و خانواده آنها و مسئولان شهر سورک خش نیامد و در این خصوص اعتراض کردند و حتی خانواده دانش آموزان هفته گذشته مقابل مدرسه 22 بهمن تجمع کردند.

اما دیروز و امروز که اول مهر و شروع مدارس است تعدادی از دانش آموزان مدرسه 22 بهمن در محل مدرسه حضور پیدا کردند و حاضر به ترک آن نیستند.

سید بشیر عمادی معاون آموزشی آموزش و پرورش میاندورود در گفت‌وگو با خبرنگار ما پیرامون انتقال دانش آموزان، اظهار کرد: برنامه ریزی برای سال تحصیلی جدید از بهمن سال گذشته در قالب پروژه مهر شروع شد که 191 کلاس آموزش ابتدایی در قالب 43 مدرسه، 86 کلاس درس متوسطه اول و همچنین بالغ بر 80 کلاس متوسطه دوم اعم از نظری، هنرستان و کاردانش در این طرح ساماندهی شدند.

وی بیان کرد: در این سال‌ها شاهد بیشترین بازنشستگی معلمان هستیم برای این منظور آموزش و پرورش طرح‌هایی را ارائه کرده است و با تلاش‌های انجام شده کمترین مشکل نیروی انسانی را شاهد بودیم.

معاون آموزشی آموزش و پرورش میاندورود با بیان اینکه حداقل تعداد دانش آموز برای تشکیل کلاس درس 16 نفر است و گاها تعداد انگشت شمار در شهرستان‌ها وجود دارد که از حد نصاب کمتر است که باید از استان مجوز بگیرند، خاطرنشان کرد: امسال در شهرستان هشت کلاس زیر حد نصاب و دو کلاس روی مرز داشتیم.

عمادی تصریح کرد: در سال‌های گذشته کلاس‌های زیر حد نصاب داشتیم اما تعدادشان کم بود ولی امسال با توجه به جمعیت دانش آموزان دو مدرسه که رو به کاهش بودند و در پایه دهم ریاضی و تجربی هر مدرسه هفت و سه دانش آموز داشتند، تجمیع این دانش آموزان انکارناپذیر بود.

وی افزود: چون مدرسه 22 بهمن فضا لازم برای میزبانی از همه دانش آموزان را نداشت مدرسه کمیل را انتخاب کردیم که فضا آموزشی و ورزشی بیشتر و مناسب تری دارد و با این تجمیع یک دبیرستان کامل با سه رشته تحصیلی خواهیم داشت.

عمادی گفت: با این تجمیع مشاور، معاون پرورشی و معاون اجرایی به این دبیرستان اضافه خواهد شد و دست مدیر برای برنامه ریزی آموزشی باز خواهد بود.

وی تاکید کرد: با تجمیع این دو مدرسه 600 دانش آموز شامل 200 دانش آموز مدرسه کمیل و 22 بهمن و 400 دانش آموز مدرسه شهید ولیزاده و شهید محمدزاده منفعت خواهند برد و آرزوی دیرین تمام خانواده‌های شهر سورک محقق خواهد شد که فرزندانشان در مدرسه‌هایی با شیفت ثابت صبح و بدون دغدغه بعدازظهری بودن و آن‌هم دختران که عصر پاییز و زمستان باید تا بعد اذان مغرب و شب هنگام به خانه رفتن و مشکلات عدیده‌ای مرتبت با این امر حل خواهد شد.

عمادی بیان کرد: اقدامات اولیه برای انتقال دانش آموزان متوسطه اول شهید محمدزاده به مکان قبلی هنرستان کارودانش حضرت خدیجه (س) انجام شده و بزودی منتقل خواهند شد.

وی با اشاره به تبدیل مدرسه 22 بهمن به پژوهش سرا و مرکز اختلالات یادگیری، اظهار کرد: این مکان مرکز آموزش ارتقای علمی 800 معلم و دبیر آموزش و پرورش و مرکز سنجش آغازین بالغ بر 700 دانش آموز در مرکزیت شهرستان و در کنار آموزش و پرورش و با نظارت کیفی‌تر به انجام خدمات‌رسانی سهل الوصول‌تر به دانش آموزان، همکاران و اولیا خواهد پرداخت.

عمادی بیان کرد: از سوی دیگر با تجمیع این دو دبیرستان، دبیرستانی با تمام امکانات و تجهیزات متمرکز و نیروی انسانی کامل و جامع با حداقل سه معاون آموزشی و پرورشی و اجرایی و مشاور می‌تواند کامل‌ترین و جامع‌ترین خدمات آموزشی را به دانش آموزان شهر سورک و شهرستان میاندورود ارائه نماید.

معاون آموزشی آموزش و پرورش میاندورود خاطرنشان کرد: همچنین قرار شد نام مدرسه کمیل به کمیل میاندورود تغییر پیدا کند و مکان مدرسه 22 بهمن که به پژوهش سرا تبدیل می‌شود به همین نام باقی خواهد ماند.مطالب مرتبط با : تعداد دانش آموزان مدرسه 22 بهمن برای تشکیل کلاس کافی نیست/ دانش‌آموزان دو دوره دختر سورک تک شیفت می‌شوند
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • دوشنبه 02 مهر 1397 - 20:12 علی

    یک تصمیم غلط و اشتباه مرکز شهرستان میاندرود را برای همیشه بدون دبیرستان خواهد کرد نمی دانم این تصمیم اگر درست است پس بهتره دبیرستان جامخانه و زید رو هم جمع کنیم بیاریم دارابکلا اینطوری به نفع دستگاه آموزش و پرورش میشه و باعث صرفه جویی نیروی انسانی راحتی و آسایش مردم معنی نداره حق با ارباب هست نه ارباب رجوع

    پاسخ به نظر
    + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : تعداد دانش آموزان مدرسه 22 بهمن برای تشکیل کلاس کافی نیست/ دانش‌آموزان دو دوره دختر سورک تک شیفت می‌شوند

تعداد دانش آموزان مدرسه 22 بهمن برای تشکیل کلاس کافی نیست/ دانش‌آموزان دو دوره دختر سورک تک شیفت می‌شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ