• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29406 - تاریخ انتشار : یکشنبه 08 مهر 1397 - ساعت: 21:50

چاپ
50 معلول در این مرکز نگهداری می‌شوند/ در تهیه غذا و دارو دچار مشکل مالی هستیم

موسس مرکز نگهداری معلولان ذهنی راه بهشت:

50 معلول در این مرکز نگهداری می‌شوند/ در تهیه غذا و دارو دچار مشکل مالی هستیم


موسس مرکز نگهداری معلولان ذهنی راه بهشت، گفت: در تهیه مواد غذایی، دارو و پوشاک مشکل داریم و از خیرین سایر شهرستان‌ها و استان‌ها کمک می‌گیریم.

به گزارش میانخبر، گلناز وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: مرکز شبانه‌روزی نگهداری از معلولین ذهنی پسران بالای 14 سال راه بهشت در شهر سورک از شهریور سال گذشته شروع به کار کرده است.

وی بیان کرد: در این مرکز 50 بچه معلول داریم که 20 نفر آنها بی‌سرپرست هستند که 15 پرسنل برای ارائه خدمات به آنها در این مرکز مشغول به کار هستند.

موسس مرکز نگهداری معلولان ذهنی راه بهشت درباره تامین هزینه‌های مرکز، گفت: هزینه‌های مرکز بخشی از طریق یارانه دولتی و بخشی از طریق کمک خیرین تامین می‌شود.

وطن‌خواه خاطرنشان کرد: افراد در این مرکز در قالب‌های مختلف مانند مراقب بچه‌ها، مددیار، پزشک روانشناس، فیزیوتراپ و بهیار با ما همکاری می‌کنند.

وی تاکید کرد: خیلی دوست داریم که مرکز را گسترش دهیم و کارگاه حرفه آموزی را به آن اضافه کنیم یا تیم ورزشی داشته باشیم اما امکانات فنی لازم را نداریم.

وطن‌خواه افزود: احتیاج داریم که فضای بزرگتری داشته باشیم اما با توجه به مشکلات فنی که اکثرا مالی است نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در هزینه‌های اولیه مرکز همچون تهیه لباس و پرداخت قبوض مشکل داریم، ادامه داد: مردم سورک کمک نمی‌کنند، در این شب‌های محرم که عموما هر شب در مساجد و تکایا غذا می‌دادند تنها یک شب به ما برنج دادند و انتظار داریم که این بچه هم دیده شوند.

مسئول فنی مرکز نگهداری معلولان ذهنی راه بهشت، بیان کرد: در تهیه مواد غذایی، دارو و پوشاک مشکل داریم و از خیرین سایر شهرستان‌ها و استان‌ها کمک می‌گیریم.

وطن‌خواه خاطرنشان کرد: با اینکه این مکان مرکز نگهداری معلولان ذهنی است اما اینجا افراد بی‌سرپرست، معلولان جسمی و ذهنی، بیمار اعصاب و روان و ضایعه نخایی هم هستند.

وی درباره کمک خانواده‌های این افراد، گفت: خانواده‌ها باید شهریه حضور این افراد را بپردازند اما به‌دلیل مشکلات مالی اکثر خانواده‌ها این مبالغ را به ما پرداخت نمی‌کنند.مطالب مرتبط با : 50 معلول در این مرکز نگهداری می‌شوند/ در تهیه غذا و دارو دچار مشکل مالی هستیم
دیدگاه شما در مورد : 50 معلول در این مرکز نگهداری می‌شوند/ در تهیه غذا و دارو دچار مشکل مالی هستیم

50 معلول در این مرکز نگهداری می‌شوند/ در تهیه غذا و دارو دچار مشکل مالی هستیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ