• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 29415 - تاریخ انتشار : سه شنبه 10 مهر 1397 - ساعت: 10:11

چاپ
همسان‌سازی حقوق 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/تشکیل دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی در ایران

همسان‌سازی حقوق 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/تشکیل دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی در ایران


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان از اولویت‌های این صندوق است، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان 30 هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

به گزارش میانخبر، جمشید تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست با کانون‌های بازنشستگان و مدیران اجرایی استان که در خانه امید شهرستان ساری برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از دغدغه‌های مهم بازنشستگان تحت پوشش پس از حقوق و معیشت، بحث درمانی است، چرا که حداقل یک سوم حقوق بازنشستگان در دوران سالمندی به بحث درمان اختصاص دارد.

وی افزود: بنابراین یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های ما به عنوان متولی یک میلیون و 400 بازنشسته کشوری، پرداختن به بحث درمانی و ارائه خدمات مناسب و با کیفیت بالا در حوزه بیمه تکمیلی درمان است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ضرورت ارتقاء کیفیت و خدمات قابل ارائه در کارت منزلت بازنشستگان کشوری گفت: منزلت بخشی به کارت منزلت بازنشستگان برای این صندوق یکی دیگر از اولویت‌های مهمی است که در قالب آن بازنشستگان بتوانند ضمن خرید فروشگاهی یا سایر مراکز فروش از تسهیلات و خدمات مراکز فرهنگی و اجتماعی نیز استفاده بهینه کنند.

این مسؤول گفت: با تدابیر به موقع اقتصادی و اجرای سیاست‌های جبرانی، توانستیم مطالبات و حقوق حقه بازنشستگان را بدون تاخیر پرداخت کنیم و حتی با وجود محدودیت‌های اقتصادی که دولت دارد تسهیلات حمایتی در قالب وام ۵ میلیون تومانی به 400 هزار بازنشسته و پرداخت یارانه سفرهای سیاحتی و زیارتی به ۲۰۰ هزار بازنشسته را انجام دهیم.

تقی‌زاده ادامه داد: در بخش حمایت‌های اجتماعی نیز با همراهی و همدلی خوب نمایندگان مجلس طرح تشکیل فراکسیون بازنشستگان با هدف انعکاس صدای بازنشستگان به مراحل نهایی رسیده است.

وی احداث خانه‌های امید در استان‌های کشور را برای غنی‌سازی اوقات فراغت بازنشستگان دانست و گفت: ایجاد دهکده‌های سلامت با رویکرد ارائه خدمات درمانی مطلوب ویژه بازنشستگان و وظیفه بگیران، پرداخت مستقیم حقوق بازنشستگان در تمامی استان‌های کشور و کاهش مدت زمان پرداخت از حداکثر یک هفته به دو ساعت از دیگر برنامه‌های این صندوق بوده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بهداشت و درمان را از مهم‌ترین نیازهای بازنشستگان عنوان و بیان کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد در دوره بازنشستگی به دلیل آسیب‌پذیری و وضعیت جسمانی حدود یک سوم حقوق بازنشستگان صرف دارو و درمان می‌شود به همین دلیل اجرای بیمه تکمیلی قوی با هدف کاهش پرداخت هزینه‌های درمانی و دسترسی آسان به خدمات بهداشتی و پزشکی برای ۲ میلیون نفر بازنشسته و افراد تحت تکفل انجام می‌شود.

این مسؤول گفت: حدود 95 درصد از بازنشستگان زیر 2 میلیون و 300 هزار تومان دریافتی دارند.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان از اولویت‌های این صندوق است، گفت: صندوق بازنشستگی با این وضعیت اداره نمی‌شود.

وی ادامه داد: هدایت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه به سمت اجرای حاکمیت شرکتی، خروج از سبد وزنی و وارد شدن به سبدهای غیروزنی و حضور فعال در بازار پول و سرمایه، تشکیل دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی و تعامل و مشارکت با صندوق‌ها در سطح آسیا به منظور هم افزایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود از نفت ،گاز و پتروشیمی گرفته تا گردشگری و حرکت در جهت صندوق‌های بزرگی که اکنون حرف نخست را در اقتصاد بسیاری از کشورها از جمله ژاپن و نروژ می‌زنند از جمله برنامه هایی است که در نگاه تازه به صندوق بازنشستگی کشوری شاهد آن خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران نیز با اشاره به اینکه وظیفه همه مسؤولان است تا به بازنشستگان خدمت ارائه کنند، تصریح کرد: آرامش فکری و ذهنی مهم‌ترین دغدغه بازنشستگان است.

حسن خیریانپور با بیان اینکه قانون بازنشستگان باید به صورت دقیق اجرا شود، تصریح کرد: بیمه مکمل و همسان‌سازی حقوق‌ از اولویت‌هایی است که باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز با بیان اینکه بازنشستگان با کرامت انسانی خود به ما یاد می‌دهند که عزتمندانه زندگی کنیم اظهار کرد: بازنشستگان با صبر و بردباری و با حداقل دریافتی همواره شرایط سخت اقتصادی را تحمل و مدیریت کرده‌اند.

کامران اصغری ادامه داد: هرچه به قشر بازنشسته خدمت شود کم است.

رئیس شورای عالی بازنشستگان مازندران نیز خاطرنشان کرد: در دولت‌های وقت بار مالی صندوق بازنشستگی کشوری با طرح‌های بازنشستگی بیش از موعد و بخشنامه افزایش حقوق‌ها، زیاد کرده‌اند.

محمدعلی ذلیکانی ادامه داد: صندوق بازنشستگی باید مدافع بازنشستگان باشد و این اراده باید در تمام مسؤولان باشد.

وی خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بدون قید و شرط در سال آینده شد و گفت: طی این سال‌ها برداشت و تفسیرهای نادرستی از این طرح شده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : همسان‌سازی حقوق 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/تشکیل دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی در ایران
دیدگاه شما در مورد : همسان‌سازی حقوق 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/تشکیل دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی در ایران

همسان‌سازی حقوق 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/تشکیل دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی آسیایی در ایران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ