• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29433 - تاریخ انتشار : دوشنبه 23 مهر 1397 - ساعت: 09:51

چاپ
اخذ مجوز احداث میدان چهارراه آزادگان

شهردار سورک خبر داد

اخذ مجوز احداث میدان چهارراه آزادگان


شهردار سورک از اخذ مجوز احداث میدان چهارراه آزادگان خبر داد.

به گزارش میانخبر، سورک به‌عنوان مرکز شهرستان میاندورود در این چند ساله تلاش داشته تا بتواند نقش و نمایی از یک شهر به‌عنوان مرکز شهرستان را از خود به نمایش بگذارد و شهرداری این شهر از زمان تاسیس در سال 75 تا به امروز توانسته اقداماتی را انجام دهد اما آنچه برای مسافران و خودروهای عبوری سورک را به این منظور به نمایش نمی‌گذاشت شاید نداشتن یک میدان، کمربندی یا چیزی که سرعت خودروها را بگیرد و این شهر را به نمایش بگذارد.

شاید مهمترین مکانی که تا به امروز از سورک برای مسافران عبوری به‌عنوان یک توقفگاه به نمایش می‌گذاشت پلیس راه بوده است در غیر این صورت مکان خاصی برای نشان دادن شهری در این جاده اصلی استان مازندران در این مکان شاید نداشت.

شهرداری سورک از سال‌ها قبل برای توسعه شهری و نشان دادن وجود شهری در این مسیر درخواست ایجاد میدان در چهارراه آزادگان را داده بود اما به دلایل مختلف نتوانسته بودند مجوز لازم برای این کار را بگیرند.

حسین طبری شهردار سورک در گفت‌وگو با خبرنگار ما از تحقق آرزوی چندین ساله مردم شهر سورک در چهارراه آزادگان خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده موفق به اخذ مجوز احداث میدان در چهارراه آزادگان شدیم.

وی با بیان اینکه شهرداری سورک سال‌ها پیگیر اخذ مجوز بود اما موفق نشده بود، افزود: با توجه به اینکه چهارراه آزادگان در رینگ سراسری واقع شده بود و تردد در آن زیاد بود مسئولان استانی مخالف میدان و موافق تقاطع غیر هم سطح بودند.

شهردار سورک با بیان اینکه اخذ مجوز در چهارراه آزادگان از برنامه‌های شهرداری و شورای محترم اسلامی در ادوار مختلف بود در چندماه اخیر و با همت مجموعه شهرداری و اعضای محترم شورای شهر این مجوز اخذ گردید، خاطرنشان کرد: وقتی شهرداری دارای یک دورنما برای توسعه شهر باشد قطعا برای رسیدن به آن تلاش می‌کند و ایجاد میدان در چهارراه آزادگان یکی از این برنامه‌ها و سرلوحه کار ما بود.

طبری کاهش سرعت وسایل نقلیه، دادن یک هویت شهری به سورک و رونق حاشیه تجاری با توجه به اینکه این چهارراه محل رفت و آمد روستاهای پایین دست و بالادست است را از اهداف ایجاد میدان بیان کرد وگفت: با گرفتن مشاوران ذی صلاح موفق به اخذ مجوز لازم شدیم.

وی با تاکید بر اینکه اخذ مجوز لزوما به معنی اجرای سریع نیست، افزود: ایجاد میدان یک پروسه‌ای دارد که گرفتن مجوز لزوما اجرا را پشت سر خود ندارد و نیاز به تعریض، تملک و همکاری صاحبان ملک در این منطقه داریم.

طبری همچنین از اخذ مجوز ایجاد بلوار آزادگان خبر داد و گفت: شهرداری برای اجرای پروژه‌های خود نیاز به همکاری مردم و مسئولان برای جذب اعتبار دارد.

وی با اشاره به اینکه کمتر از 20 درصد مردم عوارض خود را پرداخت می‌کنند، تصریح کرد: از وقتی به شهرداری آمدم پرداخت عوارض از سوی شهروندان کم شده است.

شهردار سورک در پایان خاطرنشان کرد: انجام خدمات نیاز هزینه دارد و دولت هم چتر حمایتی خود از شهرداری‌ها را کمتر کرده است و نیازمند همکاری مردم برای توسعه شهر هستیممطالب مرتبط با : اخذ مجوز احداث میدان چهارراه آزادگان
دیدگاه شما در مورد : اخذ مجوز احداث میدان چهارراه آزادگان

اخذ مجوز احداث میدان چهارراه آزادگان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ