• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29443 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 مهر 1397 - ساعت: 17:21

چاپ
شناسایی 27 کودک بدون والدین/ 30 نفر از کودکان در میاندورود صاحب شناسنامه شدند

رئیس بهزیستی میاندورود خبر داد

شناسایی 27 کودک بدون والدین/ 30 نفر از کودکان در میاندورود صاحب شناسنامه شدند


رئیس بهزیستی میاندورود از شناسایی 27 کودک بدون والدین در میاندورود خبر داد و گفت: ماهانه 350 هزار تومان به هر کدام از کودکان می‌دهیم.

به گزارش میانخبر، سیدمرتضی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به جایگاه مهدهای کودک در پرورش استعدادهای کودک و آگاه سازی آنها، اظهار کرد: دو هزار و 200 کودک سه تا شش سال در میاندورود داریم که 750 نفر آنها در مهدهای شهرستان حضور دارند.

وی بیان کرد: از باب حضور کودکان در مهدکودک‌ها نزخ کشوری 11 درصد، مازندران 16 درصد و میاندورود 33 درصد است که نشان دهنده آگاه سازی، فرهنگ سازی، و نظارت بهزیستی بر مهدهای کودک است.

رئیس بهزیستی میاندورود خاطرنشان کرد: 18 مهدکودک در میاندورود فعال است و سه مهد در دست اقدام داریم.

موسوی با بیان اینکه تغذیه مناسب کودک در رشد هوشی و یادگیری مهارت شناختی آنها موثر است، افزود: عادات صحیح تغذیه مهم است و در مهدهای کودک هر روز غذای گرم می‌دهیم و کودکان را به غذای خوب خوردن عادت می‌دهیم که در این غذاها چربی و قند نیست و غذای سالم است.

وی تصریح کرد: دولت بابت این موضوع بابت هر نفر هر روز دو هزار 500 تومان یارانه می‌دهد.

موسوی در ادامه با بیان اینکه در حوزه کودک چند بخش داریم که یک بخش ما، مهدکودک حاشیه نشین شهر سورک است، گفت: هدف ما در در اینجا این است که آسیب‌های موجود و فقر فرهنگی و آموزشی که برای خانواده‌های آنها وجود دارد برای کودکان به‌وجود نیاید.

وی از شناسایی 27 کودک بدون والدین در میاندورود خبر داد و افزود: کودک یار در حوزه شبه خانواده فعال است که کودکان بدون والدین و.. را تحت پوشش داریم و ماهانه 350 هزار تومان به هر کدام از کودکان می‌دهیم.

موسوی بیان کرد: همچنین 30 نفر از کودکان در میاندورود صاحب شناسنامه شدند که قبلا دارای مشکل بودند.

رئیس بهزیستی میاندورود در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه شناسایی کودکانی که دچار کودک آزاری شدند در یک سال گذشته 6 کودک شناسایی کردیم و متخصص ما با خانواده‌اش صحبت کردند و مسائل مالی و روانشناسی و آموزشی را حل و مشکلات را برطرف کردند.مطالب مرتبط با : شناسایی 27 کودک بدون والدین/ 30 نفر از کودکان در میاندورود صاحب شناسنامه شدند
دیدگاه شما در مورد : شناسایی 27 کودک بدون والدین/ 30 نفر از کودکان در میاندورود صاحب شناسنامه شدند

شناسایی 27 کودک بدون والدین/ 30 نفر از کودکان در میاندورود صاحب شناسنامه شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ