• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29579 - تاریخ انتشار : دوشنبه 03 دی 1397 - ساعت: 14:44

چاپ

روند‌ توزیع لاستیک تا پنج ماه دیگر عادی می‌شود


وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انحصار در واردات لاستیک شکسته شد، از سرعت گرفتن روند توزیع لاستیک کامیون و اتوبوس خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم توزیع لاستیک و قیمت آن تا اردیبهشت ۹۸ به حالت عادی اولیه برگردد.

به گزارش میانخبر، محمد اسلامی در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: آنچه که با کامیون‌‌داران برای پیگیری مطالبات آنها توافق شد حتماً اجرا می‌شود.

وی با ‌اشاره به اینکه مشکل بیمه راننده‌ها تقریباً تمام شده و اغلب تحت پوشش هستند‌، ادامه داد: همچنین اعمال کرایه براساس تن‌کیلومتر مصوب و ابلاغ شد و اگر شرکتی اجرا نمی‌کند، سازمان راهداری باید با آن مقابله کند.

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از اینکه امروز در ناوگان حمل‌ونقل خود نظام جامع مدیریت نداریم،‌گفت: ما شرکت‌هایی داریم که فاقد ناوگان هستند، شرکتی که کامیون ندارد، چه نوع شغل حمل‌ونقلی ایجاد می‌کند؟

وی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد قدرت لجستیکی و قابلیت مدیریتی آن را در کشور اصلاح کنیم،‌ افزود: صاحب بار باید بداند بار وی چه روز و چه ساعتی به مقصد می‌رسد و این به صورت برخط قابل رصد باشد.

اسلامی ادامه داد: در حوزه تأمین لاستیک ناوگان عمومی جاده‌ای، تا پیش از نوسانات ارزی مشکلی نداشتیم، وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول تأمین و توزیع لاستیک بود، متأسفانه واردات لاستیک در انحصار چند واردکننده مشخص بود که آنها سال‌ها این کار را انجام می‌دادند و این انحصار مشکلاتی را ایجاد کرده بود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما به عنوان مسئولان وزارت راه امروز در حوزه کیفیت و همچنین قیمت عرضه لاستیک‌ها شاکی هستیم. دولت برای واردات لاستیک ارز 4200 تومانی می‌دهد، لاستیکی که بالای 100 هزار کیلومتر کارکرد دارد حدود 200 دلار قیمت دارد، در این راستا باید لاستیک با قیمت‌های مناسب عرضه شود و حتماً این موضوع پیگیری می‌شود.
اسلامی افزود: سالانه 2/5 میلیون حلقه لاستیک باری و مسافری برون‌شهری لازم داریم که ظرفیت تولید داخل کمتر از یک میلیون حلقه در سال است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تولیدکنندگان داخلی لاستیک چون برای مواد اولیه ارز مرجع می‌گیرند، باید تولیدات خود را در شبکه توزیع کنند.

وی افزود: ما از تشکل‌های رانندگان و شرکت‌ها خواستیم که ظرفیت‌سازی کرده و شرکت‌هایی درون خود ایجاد کنند، تا تدارکات خود را انجام دهند تا این انحصار در واردات لاستیک شکسته شود و قیمت کاهش یابد.

اسلامی با تأکید بر اینکه باید به کیفیت لاستیک‌های وارداتی نظارت دقیق داشت،‌گفت: امسال توزیع لاستیک خیلی کمتر از برنامه مشخص شده بود، اما با شکست انحصار در واردات لاستیک و تعامل وزارت راه و صنعت قطعاً به شرایط عادی می‌رسیم.وزیر راه و شهرسازی افزود: توزیع لاستیک براساس پیمایش و بار حمل شده برای کامیون‌ها انجام می‌شود.وی ‌ پیش‌بینی کرد تا اردیبهشت 98 کل شرایط توزیع لاستیک به حالت عادی برگردد.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : روند‌ توزیع لاستیک تا پنج ماه دیگر عادی می‌شود
دیدگاه شما در مورد : روند‌ توزیع لاستیک تا پنج ماه دیگر عادی می‌شود

روند‌ توزیع لاستیک تا پنج ماه دیگر عادی می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ