• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
یادداشت و مقاله

کد خبر : 29586 - تاریخ انتشار : جمعه 07 دی 1397 - ساعت: 14:46

چاپ
۹ دی تجلی بصیرت و ولایت‌مداری در انقلاب اسلامی

۹ دی تجلی بصیرت و ولایت‌مداری در انقلاب اسلامی


9 دی تنها تجمع میلیونی مردم علیه خواص بی‌بصیرت بود، یعنی اگر بخواهیم اهداف مردم برای حضور در حماسه نهم دی‌ماه را برشماریم، اعتراض به خواص بی‌بصیرت، جزء اهداف اصلی مردم خواهد بود.

به گزارش میانخبر، مردم عاشورایی در حماسه ۹ دی سال ۸۸ به‌دنبال پرچم ولایت فقیه حرکت کردند و نشان دادند که تا پای جان برای محقق شدن اهداف اسلامی می‌ایستند، در واقع در نهم دی سال ۸۸ یک یوم الله دیگر به یوم‌الله‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد.

با توجه به اهمیت این روز بزرگ و براساس فرمایشات رهبرمعظم انقلاب باید این روز به‌گونه‌ای تجلیل شود که در تاریخ ایران به‌عنوان برگ زرینی از هوشیاری مردم ایران به ثبت برسد وآنگونه که در شان مردم است باید زمینه تجلیل از آنان فراهم شود.

نه دی حماسه‌ای عجیب بود، یکپارچگی مردم نه برای دفاع از هویت نظام جمهوری اسلامی بود بلکه دفاع از ولایت فقیه، دفاع از رهبری و دفاع از ارزش‌های اسلامی بود.

حضور مردم در ۹ دی ماه به معنی دفاع از هیچ حزب و گروه و جناحی نبود؛ برخلاف راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس که گروه‌های مختلف در این حماسه بزرگ شرکت می‌کنند ولی در نهم دی‌ماه شاهد حضور خالص مردم و بدون هیچ چشم داشت حزبی و گروهی بودیم.

در نهم دی ماه کسی برای حمایت از شخص خاصی وارد میدان نشد، گویی این بار خروششان فقط خالصانه برای دفاع از هویت نظام جمهوری اسلامی، دفاع از ولایت فقیه بوده است.

۹ دی ماه نشانه اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی بود، در حالیکه بسیاری از خواص و نخبگان و مثلا دلسوزان ادعا داشتند که اعتماد مردم به نظام از بین رفته است، نکته ای که نهم دی را متمایز می‌کند، حضور میلیونی مردم و نمایش اعتماد به نظام در اوج فضاسازی دشمنان خارجی و داخلی بود.

۹ دی تنها تجمع میلیونی مردم علیه خواص بی‌بصیرت بود، یعنی اگر بخواهیم اهداف مردم برای حضور در حماسه نهم دی‌ماه را برشماریم، اعتراض به خواص بی‌بصیرت، جزء اهداف اصلی مردم خواهد بود.

نهم دی‌ماه، نشان داد که مردم از دستگاه تبلیغاتی جلوتر هستند، 9 دی ماه نشان داد که مردم “اصل انقلاب اسلامی” را با “اصل ولایت فقیه” ممزوج می‌دانند و توهین به نمادهای عاشورایی و اصل ولایت فقیه را هرگز نمی‌پذیرند, ۹ دی ماه از نظر حضور طیف‌های مختلف فکری و ظاهری هم متمایز بود.


انقلاب اسلامی انقلابی عاشورایی است، انقلابی برگرفته از مطالبات دینی، شعارهای معنوی و شعورهای متأثر از دینداری و دغدغه‌های اخلاقی، انقلابی که با الهام از نهضت خونین حسینی و به رهبری مردمی از تبار پاکان، سلاله رسول الله(ص)، بزرگ مرجع عالیقدر، حضرت امام خمینی(ره) آغاز شد و با همان مطالبات، شعارها و شعورها پیروز گشت و استمرار پیدا کرد.

حضور حماسی مردم در راهپیمایی 9 دی سال 88 یک بار دیگر خواستگاه عاشورایی و ماهیت معنوی انقلاب را یادآور شد و در چهل سالگی انقلاب با دیگر به جهانیان و عوامل بی‌خرد و کم فهم دشمن و فتنه گران داخلی و خارجی ثابت خواهیم کرد که هنوز هم انقلاب و مردم انقلابی، خون حسین، پیام‌حسین و مرام را حسین(ع) در بندبند وجود و لحظه لحظه عمر خویش حفظ نموده و هر لحظه که احساس وظیفه کنند با همان شور حسینی به میدان آمده و توطئه دشمن و فتنه فتنه گران را به خودشان برمی‌گردانند.

ولایت فقیه رکن رکین و عمود خیمه انقلاب است و اطاعت از ولی امر را اطاعت از خدا، رسول و ائمه (ع) می‌دانیم و بدان پایبندیم، عشق به ولایت عشق به خداست و عشق به خدا کلید سعادت دینا و آخرت است. فتنه گران به زعم خود پنداشتند با جوسازی، بی‌خردی، غوغا سالاری و .... می‌توانند به انقلاب و اسلان ضربه بزنند ولی مردم ولایی و انقلابی در یوم الله 9 دی با بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه ای (مدظله العالی) و آرمان‌های امام راحل(ره) گور فتنه و فتنه‌گران را کندند و آنان را به زباله دانی تاریخ فرستادند.

حماسه 9 دی تمام محاسبات دشمن را به هم ریخت و در طول این سال‌ها با طرخ و برنامه‌های مختلف در پی فتنه و فتنه انگیزی جدید از راه‌های فرهنگی و شورش‌های خیابانی و اقتصادی و ... است و همه باید هشیار و بیدار و گوش بفرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای باشیم تا از گردنه و پیچ سخت تاریخی به‌ویژه در مسائل اقتصادی عبور کنیم و با صبرو مقاومت و هشیاری و بصیرت، انقلاب و ولایت را حفظ و این انقلاب را به انقلاب بزرگ و جهانی حضرت امام زمان (عج) متصل نماییم.

نویسنده : محمد حسین فاضلی

مطالب مرتبط با : ۹ دی تجلی بصیرت و ولایت‌مداری در انقلاب اسلامی
دیدگاه شما در مورد : ۹ دی تجلی بصیرت و ولایت‌مداری در انقلاب اسلامی

۹ دی تجلی بصیرت و ولایت‌مداری در انقلاب اسلامی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ