• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29667 - تاریخ انتشار : جمعه 05 بهمن 1397 - ساعت: 20:27

چاپ
 امام پیام انقلاب اسلامی را جهانی کرد/ حوزه علمیه داعش شناسی را در دستور کار خود قرار دهد

جانشین یگان امام علی(ع) نیروی قدس سپاه:

امام پیام انقلاب اسلامی را جهانی کرد/ حوزه علمیه داعش شناسی را در دستور کار خود قرار دهد


جانشین یگان امام علی(ع) نیروی قدس سپاه گفت: حوزه علمیه داعش شناسی را در دستور کار خود قرار دهد و راه‌های مقابله را شناسایی کند تا موجود خطرناک‌تر از خوارج گسترده نشود.

به گزارش میانخبر، وجیه‌الله مرادی در مراسم سالگرد شهید مدافع حرم محمد معافی در روستای برگه با بیان اینکه خسارت بزرگ آنجایی است که عزم ملی یک ملت و تدبیر سردمداران یک کشور به کمک کشور و ملت نیاید، اظهار کرد: آن ذلت، خفت، خاری و هزیمت معنوی که بر دوش یک ملت سنگینی می‌کند از بالاترین خسارت‌ها است.

وی با اشاره به تجزیه ایران در دو قرن گذشته، بیان کرد: امروز هر ایرانی به این نکته ذلت بار نگاه می‌کند در روح خود احساس حقارت و خجالت و شرمساری می‌کند که چگونه سردمداران آن روز جامعه نتوانستند تدبیر کنند و عزم ملی این ملت را به خدمت بگیرند تا این قطعه ذلت بار را برای ایران ثبت نکنند.

جانشین یگان امام علی(ع) نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس همین اتفاق ممکن بود یعنی دشمن یک تهدید جدی را برای براندازی ایران اسلامی و اشغال بخش اعظمی از خاک را با هجوم همه جانبه انجام دهد تا با این تهدیدات روح خودباروی را که امام با انقلابش در ملت ایران و مسلمانان منطقه دمیده بود را از ملت بگیرد.

این مسئول تاکید کرد: با وجود هجوم همه جانبه؛ امام عزم ملی را به خدمت گرفتند و این قطعه تهدیدزا را تبدیل به فرصت کردند که امروز بعد از چند دهه از این حادثه هر ایرانی و هر آزاده این قطعه عزت آفرین این کشور را نگاه می‌کند و یا به تاریخ مراجعه می‌کند در روح خود احساس سربلندی و افتخار می‌کند.

مرادی با بیان اینکه هنر بزرگ امام این بود که از قِبَل پیروزی انقلاب یک جبهه‌ای در جهان اسلام طراحی کرد به نام جبهه مقاومت تحت عنوان صدور انقلاب اسلامی، افزود: زمانی که امام ایده صدور انقلاب را طرح کردند عده‌ای از دم دستی‌های بی‌بصیرت سیاسی به امام خرده گرفتند که انقلاب کالا نیست که آن را صادر کنیم و به عمق ایده و روح تفکر امام پی نبردند.

وی تصریح کرد: از قِبَل این تجربه موفق، امام پیام انقلاب اسلامی را جهانی کرد و تمام افرادی که در طول تاریخ زیر ضربات شلاق مستکبران قرار گرفته بودند این پیام را شنیدن و در جبهه مقاومت خود را سازماندهی دیدند.

مرادی گفت: استکبار جهانی و نظام سلطه با این حرکت امام احساس خطر کرد و با اقدامات نرم، نیمه سخت و سخت در منطقه سعی کرد مرکز ثقل روح انقلاب اسلامی را از بین ببرند و جنگ‌هایی را در منطقه در ابعاد و گستردگی وسیع طراحی کرند، اما ولایت مطلقه فقیه به‌عنوان فصل الخطاب این ملت اراده کردند و همه جنگ‌های مستقیم و نیابتی منطقه را اداره و همه تهدیدات را تبدیل به فرصت کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای امنیت باید تامین امنیت کنیم تا دشمن پایش به مرکز ثقل جغرافیای ایران نرسد، افزود: جریان معارضان با حمایت بعضی کشورهای منطقه، اروپا، آمریکا و اسرائیل بخش وسیعی از سرزمین سوریه را اشغال کرد تا به این وسیله امنیت پایدار جریان انقلاب اسلامی را خدشه‌دار کند.

مرادی خاطرنشان کرد: به نظام سلطه گفتند که برای براندازی جمهوری اسلامی و ناکار کردن جبهه مقاومت یک اقدام پنج وجهی را باید در داخل کشور اجرا کنید که چهار مورد را با هم و اگر موفق نشدید گزینه پنجم را انجام دهید که این پنج مورد شامل مذاکره و گفت‌وگو با ایران، ناامن سازی ایران و غرب آسیا، تشدید تحریم‌ها، جنگ نرم، تهدید و اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه امروز داعش روزهای پایان عمر خود را می‌گذراند، تصریح کرد: تفکر داعش همچنان باقی است و این در ماموریت برادران فرهنگی و روحانیون است و حوزه علمیه داعش شناسی را در دستور کار خود قرار دهد و راه‌های مقابله را شناسایی کند تا موجود خطرناک‌تر از خوارج گسترده نشود.

مرادی با انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور و عدم پیشرفت در صنعت خودروسازی، اظهار کرد: روزی ما گلوله خمپاره نداشتیم اما امروز موشک نقطه زن با برد بیش از دو هزار کیلومتر داریم و یا اینکه پهبادی داریم که 570 کیلومتر طی و هدف را بمباران می‌کند و برمی‌گردد را ناشی از اعتقاد به امر ولایت فقیه دانست.

وی با بیان اینکه باید بین خادم و خائن فرق قائل شد و همه را با یک چشم نبینیم، تصریح کرد: یک عده گفتند که باید مذاکره کرد تا مشکلات حل شود اما از خطوط قرمز رهبری عبور کردند چون اعتقادی به ولایت فقیه ندارند.

جانشین یگان امام علی(ع) نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از قوه قضاییه خواست که پشت پرده‌های فساد را دستگیر و محاکمه کند، خاطرنشان کرد: ما تا پای جان از انقلاب دفاع می‌کنیم و مردم هم این را ثابت کردند اما جنگ امروز جنگ دیگری است و سنگر دشمن در داخل خانه‌ها است.مطالب مرتبط با : امام پیام انقلاب اسلامی را جهانی کرد/ حوزه علمیه داعش شناسی را در دستور کار خود قرار دهد
دیدگاه شما در مورد : امام پیام انقلاب اسلامی را جهانی کرد/ حوزه علمیه داعش شناسی را در دستور کار خود قرار دهد

 امام پیام انقلاب اسلامی را جهانی کرد/ حوزه علمیه داعش شناسی را در دستور کار خود قرار دهد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ