• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29745 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 بهمن 1397 - ساعت: 23:00

چاپ
امروز دم از خط امام زدن راحت شده است/ دستگاه‌های فرهنگی وصیت نامه امام(ره) را تکثیر و توزیع کنند

آیت الله معلمی:

امروز دم از خط امام زدن راحت شده است/ دستگاه‌های فرهنگی وصیت نامه امام(ره) را تکثیر و توزیع کنند


آیت الله معلمی گفت: دم از امام راحل زدن بسیار راحت است و خیلی از سیاسیون دم از خط امام می‌زنند چون امام نیست که بگوید حرف مرا غلط معنا می‌کنید و اندیشه مرا وارونه برای مردم جلوه می‌دهید.

به گزارش میانخبر، آیت الله علی معلمی در هفدهیمن یادواره شهدای روستای لالیم و شهدای مدافع حرم میاندورود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با بیان اینکه در طول تاریخ بعضی از پیامبران موفق شدند حکومت تشکیل دهند، اظهار کرد: قدرت‌های استکباری همواره در طول تاریخ با اغفال آحاد جامعه در صدد شکستن حاکمیت دینی بودند.

وی با تاکید بر اینکه این انقلاب به رهبری عبد صالح خداوند در تاریخ اسلام و تشیع کم‌نظیر و بی‌نظیر بود، افزود: کسی که در عرفان مرتبه والایی و در فقه و اصول دست قوی داشته باشد و در سیاست و اداره امور و ایجاد یک تحول عظیم در جامعه برای ساقط کردن یک حکومت طاغوتی وابسته به شیطان بزرگ اقدام کند مانند امام یا نداشتیم یا نادر بودند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ادعای تشیع داشتن بسیار راحت است، خاطرنشان کرد: چون اگر ادعای تشیع از امام علی(ع) را دارند راحت آن امام را تحریف می‌کنند کما اینکه در روزگار خودمان دم از امام راحل زدن بسیار راحت است و خیلی از سیاسیون دم از خط امام می‌زنند چون امام نیست که بگوید حرف مرا غلط معنا می‌کنید و اندیشه مرا وارونه برای مردم جلوه می‌دهید.

دین زیر سایه ولایت کامل می‌شود

معلمی تصریح کرد: اگر پیروی از خط امام صادقانه باشد باید تابع خلف صالح امام یعنی رهبری باشیم.

وی تاکید کرد: دین زیر سایه ولایت کامل می‌شود همان‌طور که رسالت پیامبر با معرفی امام علی(ع) به‌عنوان جانشین و ولی مردم کامل شد.

امام جمعه قائم‌شهر، گفت: کسی که می‌خواهد خداوند را بندگی کند بدون امام عاقل حاضر به بیراهه خواهد رفت و بندگی او بی‌فایده است، امام عادل حاضر در زمان غیبت حجت خداوند بر خلق است.

معلمی با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، گفت: اگر ترامپ این همه تلاش نمی‌کرد برای فاصله انداختن بین ملت و نظام شاید حضور مردم عادی جلوه می‌کرد اما عداوت دشمنان باعث شد که رهبری اشاره ویژه‌ای داشته باشند که باعث شد به اعتراف دوست و دشمن حضور مردم گسترده‌تر باشد.

دولت رهنمود رهبری را جدی بگیرد

وی افزود: امروز با این حضور دولت باید دلگرم‌تر باشد که چه پشتوانه‌ای دارد و مردمی که در روستاهای کوچک و بزرگ این همه شهید دادند آیا سختی‌ها را تحمل نمی‌کنند؟ چرا دولت رهنمود رهبری را جدی نگرفت.

معلمی با بیان اینکه امروز یک عده می‌گویند چرا رهبری آن زمان جلوی مذاکره را نگرفتند باید بدانند که یک عده در آن زمان همه مشکلات کشور را گره زده بودند به مذاکره و به مردم گفتند که می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم اما نمی‌گذارند، اظهار کرد: رهبری از امام علی(ع) بالاتر نیست که در جنگ صفین خناسان گفتند که معاویه در برابر قرآن تسلیم شد اما نفهمیدند که قرآن باید دست امام ناطق باشد و با فشار و هجمه و تهدید امام علی(ع) را مجبور به پذیرش حکمیت کردند.

وی با اشاره به موضوع بررسی لایحه پالرمو و fatf در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: نباید اسرار به تصویب پالرمو و لوایح استعماری داشته باشند.

معلمی بیان کرد: هر چه زمان می‌گذرد اعتبار نیروهای مسلح ما افزایش پیدا نمی‌کند حتی گاها کاهش هم پیدا می‌کند اما رمز موفقیت آنها تثبیت مدیریت است.

دولت این همه به مذاکره ننازد

وی با اشاره به اینکه ما دوست داریم دولت موفق باشد، افزود: آن ایامی که به مذاکره این همه بها می‌دادند گفتم که مذاکره کنید اما این همه به مذاکره ننازید و این همه اشتیاق نشان ندهید شما هر چه بیشتر اشتیاق نشان دهید دشمن بیشتر حریص می‌شود.

معلمی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم مسلمان بمانیم و پیرو اهل بیت باشیم باید فکر دفاع داشته باشیم که جوانان و جامعه ما داشتند اما داشتیم ربا زده می‌شدیم، تصریح کرد: وقتی مدیران بالای 30 میلیون حقوق بگیر داشته باشیم جامعه به سوی تجمل سوق داده می‌شود.

دستگاه‌های فرهنگی وصیت نامه امام(ره) را تکثیر و توزیع کنند

وی تاکید کرد: هر سال که 22 بهمن و سالگرد امام(ره) می‌آید فرصتی است برای بازنشر وصیت امام ولی متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی ما وصیت نامه امام را برای مردم تکثیر نمی‌کنند، اگر مردم بخوانند طلب‌کار می‌شوند چون امام سفارش می‌کرد که ساده زیست باشید، تشریفات نداشته باشید، جامعه مشکل دارد و فکر اقشار ضعیف جامعه باشید.

معلمی با تاکید بر اینکه به فضل الهی ماهیت انقلاب ما عوض نشد، خاطرنشان کرد: اگر برسیم به جایی که تخلف عادی شود و جامعه پذیرای تخلف باشد آن می‌شود انحراف.

نماینده مجلس خبرگان در پایان با بیان اینکه نظام پذیرای ناپاک دستی نیست گفت: در بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب بوده که پاک دستان زیاد هستند پس اگر جایی ناپاک دستی دیدید فکر نکنید که همه مثل آنها هستند.مطالب مرتبط با : امروز دم از خط امام زدن راحت شده است/ دستگاه‌های فرهنگی وصیت نامه امام(ره) را تکثیر و توزیع کنند
دیدگاه شما در مورد : امروز دم از خط امام زدن راحت شده است/ دستگاه‌های فرهنگی وصیت نامه امام(ره) را تکثیر و توزیع کنند

امروز دم از خط امام زدن راحت شده است/ دستگاه‌های فرهنگی وصیت نامه امام(ره) را تکثیر و توزیع کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ