• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
یادداشت و مقاله

کد خبر : 29752 - تاریخ انتشار : سه شنبه 30 بهمن 1397 - ساعت: 08:39

چاپ
آقای آشنا! دفاع از ملت دام نیست

آقای آشنا! دفاع از ملت دام نیست


جناب آشنا که زمانی ملبس به لباس روحانیت بوده و درعلوم دینی تحصیل کرده‌ بنا به کدام مبنا و برهانی انتقام از تروریسم تکفیری را باطل می‌خواند؟!

به گزارش میانخبر، درپی حادثه تروریستی سیستان‌ و بلوچستان عکس‌العمل‌های متعددی از جانب مسئولان، فعالان سیاسی، کنش‌گران اجتماعی و افراد عادی جامعه ظهور و بروز پیدا کرد و این طبیعت یک جامعه است.

اما در این بین یک توئیت در فضای سایبر علامت سئوال یا تعجبی را در اذهان عمومی برجسته کرد که مشارالیه مشاور رئیس جمهور محترم و از فعالان سیاسی چهل ساله انقلاب اسلامی ایران است، آقای حسام‌الدین آشنا دراین توئیت بظاهر بهتی را برای مخاطب رقم زد اما تحلیل مطلب ایشان درنوع خودقابل تامل وتوجه است بدون درنظرگرفتن سوابق تقریری در فضای مجازی.

جمله چرخه خونین و باطل انتقام مستقلاً هر منطق طلح‌طلب و آرامش‌جو را به تحسین وا می‌دارد اما وقتی مقید به انتقام از تروریسم تکفیری می‌شود اشتغال فکری را تشدید می‌کند.

چرا که تروریسم تکفیری در نگاه واقع‌بینانه دقیقاً نقطه مقابل اسلام ناب قرار گرفته و بنای تخریب وجه رحمانی آن را دارد و در نگاه بعدی ازمنظر اسلام انتقام از مجرمین نص صریح قرآن کریم است که فرمود: انا من المجرمین منتقمون. هکذا موضوع قصاص که درقالب حدود الهی تشریع شده و در مفهوم نوعی انتقام درچهارچوب منطق وحی است جهت ثبات و قرار اجتماع بالنتیجه و از منظر دیگر عاملی بازدارنده.

این اشاره موجز در ذهن هر مومنی که انس با شریعت و قرآن کریم دارد یافت می‌شود حال طلاب علوم دینی که به طریق اولی، آقای آشنا وقتی چنین مطلبی را باطل می‌خوانند توضیح این بطلان لازم می‌آید که آیا فارغ از منطق وحی و تشریع احکام است یا باعلم به مانحن فیه چنین افاضه‌ای فرمودند؟.

هنگامی که چنین کنش‌هایی رخ می‌دهد ذهن حقیر را معطوف می‌کند به حلقه کیان و اسلاف آن که در دهه‌های قبل قرآن را ناکارآمد، غیرپویا ونامنطبق با زمان حال معرفی کردند و رسول‌اکرم صلی‌الله علیه‌واله را فردی عامی وعادی خواندند واین عطف بدون امارات نیست.

جناب آشنا که زمانی ملبس به لباس روحانیت بوده و درعلوم دینی تحصیل کرده‌ بنا به کدام مبنا و برهانی انتقام از تروریسم تکفیری را باطل می‌خواند؟!

نمی‌خواهم به مصادیق دیگر درنصوص دینی بپردازم که درخانه اگر کس است یک حرف بس است، اما هشداری جدی است برای اهل معرفت.

پروژه نفوذ زیرشاخه‌ای به نام سکولاریزه کردن قشر خاکستری جامعه دارد و با قاطعیت می‌توان گفت مطلب مورد گفت‌وگو دراین راستا بوده و در پازل سکولاریزه قرار دارد.

صغری و کبری این قضیه نتیجه ناخوشایندی به همراه دارد همان که بی‌تفاوتی نسبت کیان انقلاب اسلامی است، ۲۷نفر از فرزندان ایران اسلامی درخاک وخون غلتیدند آن هم ناجوانمردانه، فرزندانی که نه برای خوش گذرانی و اتلاف وقت بلکه برای حراست ازحدود وثغور ایران اسلامی درگرما و سرما به دور ازخانه وخانواده سرحدات را مسکن خویش قرار دادند آیا باید بی تفاوت بود؟ آیا قصاص آمرین و عاملین چرخه باطل است؟

روزی سخن از چرایی سیستم دفاعی، روزی سخن از تعامل با دنیا بدون قیدوشرط، روزی سخن از عدم ایستادگی، روزی سخن از عدم خودکفایی، روزی سخن از لزوم وابستگی و امروز باطل خواندن پاسخ به تعدی کنندگان به امنیت و آسایش ملی، قاتلان آلاله‌های ایران و پاسداران جانفشان، نشان خروج از تراز انقلاب اسلامی است.

و اما کلام آخر، انتقامی سخت و کوبنده درانتظار جیش‌الظلم است بلاشک و بلاریب، اما همانگونه که فرماندهی کل قوا رهبر معظم انقلاب دام عزه فرمودند پیگیری قصور احتمالی، ماموریت امت حزب‌الله است در همه حوزه‌ها.

نویسنده : محسن قبادیان
منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : آقای آشنا! دفاع از ملت دام نیست
دیدگاه شما در مورد : آقای آشنا! دفاع از ملت دام نیست

آقای آشنا! دفاع از ملت دام نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ