• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29803 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 اسفند 1397 - ساعت: 11:24

چاپ
برای صرفه جویی در مصرف آب ارقام پرمحصول برنج در گهرباران کشت نشود

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود:

برای صرفه جویی در مصرف آب ارقام پرمحصول برنج در گهرباران کشت نشود


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: برای صرفه جویی در مصرف آب ارقام پرمحصول برنج در گهرباران کشت نشود.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اولین خزانه گیری برنج شهرستان میاندورود در شهر سورک انجام شد.

وی درباره کشت برنج در بخش گهرباران، گفت: به‌دلیل وضعیت نامناسب ذخیره آب در سد شهید رجایی مقرر شد در بخش گهرباران ارقام محلی کشت شود تا در مصرف آب صرفه جویی شود.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود، خاطرنشان کرد: برای صرفه جویی در مصرف آب کلاس‌های آموزشی برای کشاورزان انجام شد تا علاوه بر کشت مناسب و به موقع در مصرف آب هم صرفه جویی شود.

موسوی به کشاورزان توصیه کرد تا زودتر خزانه گیری را انجام دهند تا در تابستان دچار کمبود آب نشوند و بتوانند زودتر محصول خود را برداشت کنند.

وی با بیان اینکه میاندورود هشت هزار و 600 هکتار شالیزار دارد، افزود: اراضی کشاورزی در بخش گهرباران که در سال جاری نتوانسته بودند کشت برنج داشته باشند با همکاری جهادکشاورزی توانستند کشت پاییزه را انجام دهند.

موسوی با اشاره به اینکه بذر برنج در حال توزیع بین کشاورزان است، تصریح کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب ذخیره سازی آب کشاورزی، بذر برنج پرمحصول در مکان‌هایی که امکان تامین آب وجود دارد توزیع می‌شود.مطالب مرتبط با : برای صرفه جویی در مصرف آب ارقام پرمحصول برنج در گهرباران کشت نشود
دیدگاه شما در مورد : برای صرفه جویی در مصرف آب ارقام پرمحصول برنج در گهرباران کشت نشود

برای صرفه جویی در مصرف آب ارقام پرمحصول برنج در گهرباران کشت نشود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ