• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29876 - تاریخ انتشار : یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 - ساعت: 10:35

چاپ
تامین نیازهای اساسی و گرفتار نشدن در تنش اقتصادی

دستاورد مهم شهرداری سورک در سال گذشته؛

تامین نیازهای اساسی و گرفتار نشدن در تنش اقتصادی


شهرداری سورک در سال گذشته با انجام اقداماتی توانست نیازهای اولیه خود برای بازسازی و زیباسازی شهر را خود تولید و تامین کند و همچنین در شرایط اقتصادی و تنش اقتصادی سال گذشته توانست با کمترین مشکل برنامه‌های خود را پیش ببرد.

به گزارش میانخبر، شهرداری به‌عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی معرفی شده است و به همین جهت برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود باید از محل‌های مشخص تامین اعتبار کند.

درآمدها در شهرهای مختلف با توجه به وسعت آن شهر و یا وجود کارخانه، مغازه و ساخت و سازها و... متفاوت بوده و در کنار آن گاها اعتبارات دولتی هم طبق قانون برای انجام برنامه‌های خاص و تعریف شده به شهرداری‌ها تخصیص داده می‌شود اما عمده درآمد یک شهرداری باید از سوی خود شهرداری کسب شود.

در حال حاضر با توجه به کاهش کمک‌های دولت به شهرداری و از طرفی افزایش هزینه‌ها و حقوق‌ها، شهرداری‌ها در تامین هزینه‌های خود با مشکل مواجه شده و حتی بعضی از شهرداری‌ها نیز چندین ماه حقوق معوق و یا بدهی‌های چندین میلیاردی به پیمانکاران دارند اما در این بین شهرداری سورک با وجود مشکلاتی از این قبیل، در سال گذشته اقدامات درخور و به نوبه خود تازه و قابل توجهی انجام داده است.

شهرداری سورک برای تهیه اقلام مورد نیاز خود برای بازسازی و زیباسازی شهر اقدام به احداث گلخانه و مرکز تولید بلوک و مصنوعات بتنی نظیر صندلی، انواع جداول، سنگ فرش و موزائیک فرش در طرح و رنگ‌های مختلف نموده است که این اقدام علاوه بر کاهش هزینه شهرداری جهت فضاسازی و فعالیت‌های عمرانی در ایجاد درآمد پایدار نیز موثر می‌باشد.

قابل ذکر است کلیه دستگاه‌های کارگاه تولید مصنوعات بتنی شهرداری سورک پیش از افزایش قیمت‌ها در سال گذشته خریداری شده و در بهمن ماه سال 97 به بهره بهرداری رسید و در فروردین ماه سال جاری رسما آغاز به تولید انواع مصنوعات بتنی نموده است.

شهرداری سورک جهت خرید گل و ایجاد فضای سبز در سطح شهر سالانه چند ده میلیون و گاها بیش از صد میلیون در یک دوره کوتاه مدت هزینه می‌کرد و در نهایت نمی‌توانست چهره شهر را آنگونه که لازم بود با تعداد اندکی از گل و گیاه تغییر دهد اما امروز توانست با هزینه کمتر و به هر مقدار مورد نیاز گل تولید کند.

اقدام شهرداری سورک در راستای خودکفایی جهت تامین اقلامی نظیر بلوک، جداول و گل که از ضروریات شهرداری‌ها هستند اقدام مناسب و درخوری بوده است که می‌بایست خیلی زودتر از این انجام می‌شد و با توجه به وضعیت حال جامعه باید اقدامات دیگری جهت درآمدزایی از سوی شهرداری انجام شود تا چشم امید برای دریافت اعتبار از سوی دولت نداشته باشند و خودشان بتوانند هزینه های خود را تامین کنند.

تنش اقتصادی در سال گذشته سبب شد بسیاری از شهرداری‌های کشور نتوانند برنامه قابل توجهی انجام دهند و یا حتی موجب شد تا بدهی بجای بگذارند اما شهرداری سورک در این شرایط خاص اقتصادی توانست به خوبی پیش برود و در شرایطی که منبع درآمد خاصی هم نداشته و ساخت و ساز چندانی هم در سطح شهر وجود ندارد و از طرفی هم بخش قابل توجهی از شهروندان عوارض نوسازی و بهای خدمات خود را پرداخت نکرده‌اند، پروژه‌هایی را شروع و به سرانجام برساند و یا با تامین اعتبار لازم در حال انجام آن باشد که نمونه آن جذب اعتبار 700 میلیونی جهت اجرای روکش آسفالت چندین نقطه از خیابان‌های سطح شهر می‌باشد.

یک شهر خوب زمانی شکل می‌گیرد که همه مردم دست به دست هم داده و با یک برنامه جامع و مناسب در راستای اهداف تعیین شده با مشارکت همگانی پیش روند و صبر مهمترین چیزی است که باید مردم در مقابل یک برنامه مناسب تایید شده داشته باشند تا به درستی به یک نتیجه مطلوب برسند.مطالب مرتبط با : تامین نیازهای اساسی و گرفتار نشدن در تنش اقتصادی
دیدگاه شما در مورد : تامین نیازهای اساسی و گرفتار نشدن در تنش اقتصادی

تامین نیازهای اساسی و گرفتار نشدن در تنش اقتصادی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ