• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29878 - تاریخ انتشار : سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - ساعت: 13:05

چاپ
تولد 6 گوساله گوزن در پناهگاه دشت‌ناز/ گشت شبانه برای جلوگیری از حمله حیوانات زیان‌کار

مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود:

تولد 6 گوساله گوزن در پناهگاه دشت‌ناز/ گشت شبانه برای جلوگیری از حمله حیوانات زیان‌کار


مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود گفت: از مجموع 6 گوساله که در سال جاری به‌دنیا آمدند چهار گوساله سالم هستند و یکی به‌دلیل بیماری و یکی به‌دلیل حمله حیوانات زیان کار تلف شدند.

به گزارش میانخبر، سیدمحمود هادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: پناهگاه دشت‌ناز در حوزه‌ای قرار گرفت که دور تا دور آن مزارع کشاورزی است و مردم در حال کشت و کار هستند و همزمان با زایمان گوزن‌های باردار در داخل پناهگاه می‌شود.

وی بیان کرد: حیوانات زیان کار مانند شغال و گربه وحشی در این فصول یکی از دشمنان اصلی گوزن‌ها هستند که بچه گوزن‌ها را شکار می‌کنند.

مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود، خاطرنشان کرد: در سال جاری اداره کل محیط زیست تیمی تشکیل داد به نام حمایت و مراقبت از گوزن‌های باردار و با تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدند که باید گشت و پایش‌های شبانه‌روزی داشته باشیم و این گشت‌ها و پایش‌ها به‌صورت شیفتی است چون بیشتر حملات حیوانات زیان‌کار شب است.

هادیان با بیان اینکه در سال جاری و تا به امروز 6 گوساله گوزن در پناهگاه دشت‌ناز میاندورود به دنیا آمده است، تصریح کرد: از مجموع 6 گوساله که در سال جاری به‌دنیا آمدند چهار گوساله سالم هستند و یکی به‌دلیل بیماری و یکی به‌دلیل حمله حیوانات زیان کار تلف شدند.

وی افزود: در حال حاضر گشت‌ها موثر واقع شده و بوته تراشی داشتیم چون امکان حضور این حیوانات زیان‌کار در آن وجود دارد و همچنین تمام فنس‌ها را کاملا پوشش دادیم و دوجداره کردیم و با بوته تراشی، قفس‌ها کاملا مشخص شدند و محل ورود حیوانات زیان کار مشخص و ترمیم شد.

هادیان تاکید کرد: هر شیفت 2 نفر و هر دو ساعت به‌صورت پیاده روی پست می‌دهند چون هم باید از حیوانات زیان‌کار و هم از گوزن‌ها حمایت کنیم.مطالب مرتبط با : تولد 6 گوساله گوزن در پناهگاه دشت‌ناز/ گشت شبانه برای جلوگیری از حمله حیوانات زیان‌کار
دیدگاه شما در مورد : تولد 6 گوساله گوزن در پناهگاه دشت‌ناز/ گشت شبانه برای جلوگیری از حمله حیوانات زیان‌کار

تولد 6 گوساله گوزن در پناهگاه دشت‌ناز/ گشت شبانه برای جلوگیری از حمله حیوانات زیان‌کار تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ