• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 29883 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 اردیبهشت 1398 - ساعت: 14:24

چاپ

اقدام متقابل ایران باعث پشیمانی آمریکا و اروپا می‌شود/ جمهوری اسلامی هیچ مانعی بر سر منافعش نمی‌بیند


محمدابراهیم رضایی به مواضع دولت ایران در قبال برجام اشاره کرد و گفت: اروپا یک مجموعه مستاصل است و نمی تواند کاری کند و همچنین قدرت این را هم ندارد که مستقل از آمریکا تصمیمی بگیرد و نه می تواند از آمریکا جدا شود.

به گزارش میانخبر، محمدابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به تصمیمات دولت در خصوص برجام اظهار داشت: امروز مواضع بسیار خوب و عاقلانه ای از طرف رئیس جمهور ایران اعلام شد.

وی تصریح کرد: به نظر می رسید که این تصمیم به نوعی آن چیزی بود که همه مردم ایران انتظار آن را داشتند تا در مقابل فشارهای یک طرفه آمریکا برای وادار کردن ایران به تسلیم صورت بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: نه تنها ایران به تسلیم وادار نمی شود، بلکه خیلی حکیمانه و مقتدرانه راهبرد خودش را اعلام می کند و به سمت آن راهبرد جدید پیش می رود و درس عبرتی به آمریکایی ها و هم پیمانانش خواهد داد.

رضایی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد کار بسیار خوبی شروع شد و منافع جمهوری اسلامی در منطق جدیدی بیشتر قابل تحقق است و این مسیری است که باعث پشیمانی آمریکایی ها و هم پیمانانش خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که "این تصمیم چه پیامی برای آمریکا و اروپا دارد؟" گفت: پیام این تصمیم این است که جمهوری اسلامی هیچ مانعی بر سر منافع خودش نمی بیند و قاطعانه متناسب با منافع و مصالح خودش تصمیم می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تصریح واکنش آمریکا و اروپا بیان داشت: با توجه به شناختی که از ترامپ داریم، او فاقد قوه عاقله است؛ پیش بینی می شود آمریکا همین روند فشار را ادامه خواهد داد و ایران هم به صورت پلکانی مسیر طراحی شده را به سمت اجرایی کردن می رود.

محمدابراهیم رضایی افزود: اروپا نیز یک مجموعه مستاصل است و نمی تواند کاری کند و همچنین قدرت این را هم ندارد که مستقل از آمریکا تصمیمی بگیرد و نه می تواند از آمریکا جدا شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که "آیا اروپایی ها می توانند منافع ایران را در برجام تامین کنند؟" گفت: بعید می دانم که اروپایی بتوانند هیچ قدمی در این راستا بردارند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : اقدام متقابل ایران باعث پشیمانی آمریکا و اروپا می‌شود/ جمهوری اسلامی هیچ مانعی بر سر منافعش نمی‌بیند
دیدگاه شما در مورد : اقدام متقابل ایران باعث پشیمانی آمریکا و اروپا می‌شود/ جمهوری اسلامی هیچ مانعی بر سر منافعش نمی‌بیند

اقدام متقابل ایران باعث پشیمانی آمریکا و اروپا می‌شود/ جمهوری اسلامی هیچ مانعی بر سر منافعش نمی‌بیند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ