• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29899 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 خرداد 1398 - ساعت: 12:50

چاپ
تنظیم ۲۴۰ سند اجاره اوقاف در میاندورود

رییس اوقاف میاندورود خبر داد

تنظیم ۲۴۰ سند اجاره اوقاف در میاندورود


رییس اوقاف میاندورود از تنظیم ۲۴۰ سند اجاره موقوفات در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، حسین فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: قطعا اگر مردم اثرات و نتایج وقف را بدانند بیشتر برای پرداخت دیون خود به وقف و موقوفات اقدام می‌کنند.

وی بیان کرد: سنت ماندگار وقف توسط علما و مراجع بسیار تاکید و غصب در املاک اوقافی بدون اجازه متولی حرام و عبادات در املاکی که حق وقف آن پرداخت نشده باشد اشکال دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود با اشاره به تنظیم سند اجاره موقوفات توسط مردم، گفت: ۲۴۰ سند اجاره وقفی از ابتدای سال تاکنون تنظیم شده است.

فاضلی تصریح کرد: مردم برای پرداخت حق موقوفات همت کنند و اوقاف را در اجرای نیات واقفین خیراندیش یاری دهند و با پرداخت حق وقف در اجرای نیت واقف شریک شوند.

وی افزود: ۳۰ دستگاه دولتی به اوقاف بدهکارند و قوانین شرعی و قانونی حکم می‌کند تا هر چه زودتر مطالبات وقف را پرداخت نمایند و اوقاف با مکاتبات و مذاکرات متعدد مبلغ مطالبات را به ادارات و دادستان شهرستان اعلام کرده است و قطعا در صورت عدم پرداخت مسئولیت شرعی و قانونی برعهده مدیر دستگاه خواهد بود.

فاضلی تاکید کرد: ۱۰ دستگاه اجاره موقوفات را تا سال ۹۷ پرداخت و فقط سال ۹۸ را بدهکارند و ۴ دستگاه اجاره سال ۹۷ و ۹۸ را به موقوفات بدهکارند و باتوجه به سهم مشاعی موقوفات سورک، وقف شامل همه دستگاه‌های اجرایی می‌شود و ضروری است که تمام دستگاه‌ها جهت تعیین تکلیف و تسویه حساب با موقوفات اقدام کنند و در اجرای امینانه نیات واقفین شریک شوند.

وی با بیان اینکه ۲۸ امامزاده و بقعه متبرکه در میاندورود وجود دارد، افزود: فعالیت عمرانی در شش بقعه در حال انجام است.

فاضلی با اعلام اینکه با همت ثبت اسناد در پی تثبیت املاک موقوفات هستیم، افزود: از ابتدای سال تاکنون ۳۰۰ رقبات موقوفه شهرستان دارای سند مالکیت شدند.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ وقف از برنامه‌های مهم اوقاف است، گفت: مردم ولایت‌مدار می‌توانند اموالشان را برای نیازهای روز جامعه وقف کنند و قبل از وقف برای تنظیم وقف‌نامه به اوقاف مراجعه کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود از تمام مسئولین در روستاها به‌ویژه معتمدین و بزرگان در خواست کرد تا وقف‌های گذشته که به‌صورت سنتی اداره می‌شود را به اوقاف بسپارند تا بهره‌وری در موقوفات ایجاد شود و موقوفات در مقابل موقوفه خواران حفظ شود.مطالب مرتبط با : تنظیم ۲۴۰ سند اجاره اوقاف در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : تنظیم ۲۴۰ سند اجاره اوقاف در میاندورود

تنظیم ۲۴۰ سند اجاره اوقاف در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ