• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29908 - تاریخ انتشار : یکشنبه 05 خرداد 1398 - ساعت: 15:23

چاپ
نشاء در بیش از 5800 هکتار از شالیزارهای میاندورود/ کشاورزان زمین‌ها را بیمه کنند

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

نشاء در بیش از 5800 هکتار از شالیزارهای میاندورود/ کشاورزان زمین‌ها را بیمه کنند


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود از نشاء بیش از پنج هزار و 800 هکتار از شالیزارهای میاندورود خبر داد و گفت: در دو هزار و 260 هکتار ارقام پرمحصول کشت شده است و ما بقی ارقام محلی و از این مقدار کشاورزان اقدام به بیمه دو هزار هکتار کرده‌اند.

به گزارش میانخبر، سید شبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: برداشت هلو پیش‌رس رقم داودی انجام شد و کشاورزان در حال آماده سازی برای برداشت ارقام دیگر هلو هستند.

وی بیان کرد: میاندورود سه هزار و 425 هکتار باغ سیاه ریشه شامل هلو و شلیل پیش‌رس و دیررس دارد و پیش بینی ما تولید 62 هزار تن در سال جاری است.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود همچنین از خرید کلزا خبر داد و گفت: سه هزار و 800 هکتار از زمین‌های کشاورزی میاندورود زیر کشت کلزا قرار گرفتند که پیش‌بینی می‌شود پنج هزار و 500 تن برداشت داشته باشیم.

موسوی افزود: دو مرکز خرید فعال داریم که یکی در حال خرید است و در صورت شلوغ شدن دیگری نیز خرید را انجام خواهد داد و به ازای هر کیلو سه هزار و 460 تومان با رطوبت 12 درصد و مواد خارجی دو درصد خرید انجام می‌شود.

وی همچنین از نشاء بیش از پنج هزار و 800 هکتار از شالیزارهای میاندورود خبر داد و گفت: دو هزار و 260 هکتار ارقام پرمحصول کشت شده است و ما بقی ارقام محلی و از این مقدار کشاورزان اقدام به بیمه دو هزار هکتار کرده‌اند.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود با بیان اینکه میاندورود هشت هزار و 600 هکتار شالیزار دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته برای خسارت به کشاورزان مبلغ خوبی پرداخت شد و امیدواریم کشاورزان نسبت به این کار اقدام کنند تا در صورت بروز خسارت، جبران خسارت انجام شود.مطالب مرتبط با : نشاء در بیش از 5800 هکتار از شالیزارهای میاندورود/ کشاورزان زمین‌ها را بیمه کنند
دیدگاه شما در مورد : نشاء در بیش از 5800 هکتار از شالیزارهای میاندورود/ کشاورزان زمین‌ها را بیمه کنند

نشاء در بیش از 5800 هکتار از شالیزارهای میاندورود/ کشاورزان زمین‌ها را بیمه کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ