• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29931 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 خرداد 1398 - ساعت: 09:26

چاپ
در استان بارش و باران، کم‌آبی جفا به مردم است

رئیس شورای شهر سورک:

در استان بارش و باران، کم‌آبی جفا به مردم است


رئیس شورای شهر سورک گفت: در مناطق کویری که آب حکم طلا را دارد کمبود آب نداریم اما ما که در آب زندگی می‌کنیم نباید این مشکل را داشته باشیم.

به گزارش میانخبر، کاظم امجدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره قطعی آب سورک در هفته جاری، اظهار کرد: درمورد مشکلی صحبت می‌کنیم که نباید مشکل باشد چون در مناطق کویری که آب حکم طلا را دارد کمبود آب نداریم اما ما که در آب زندگی می‌کنیم نباید این مشکل را داشته باشیم.

وی بیان کرد: چرا سال گذشته که خشکسالی داشتیم چنین مشکلی نداشتیم و امسال که بارندگی خوبی داشتیم این مشکل به‌وجود آمده است و برای حل این مشکل می‌بایست از چندین ماه قبل و قبل از شروع فصل گرما چاره‌ای اندیشیده می‌شد.

رئیس شورای شهر سورک خاطرنشان کرد: سه چاه فعال داریم که هر کدام 30، 10 و 15لیتر در ثانیه خروجی دارند که مجموعا 55 لیتر در ثانیه است که این مقدار آب برای شرب سورک، انجیل نسام، بادله، لالیم، کیاپی و کوی رسول‌آباد و کشت و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امجدی درباره معضلات تامین آب شرب، گفت: فرسودگی لوله‌ها که باعث هدر رفتن آب می‌شود، خرابی کنترها و انشعابات غیرمجاز باعث کاهش آب شرب در سورک و روستاهای اطراف می‌شود.

وی تصریح کرد: برای تامین آب روستاهای اطراف، انجیل نسام اعلام کرده که چاهی حفر کرده و تنها در زمان ضرورت نیاز به کمک دارد، در لالیم دو نقطه دارای آب شناسایی شده که باید اقدامات لازم برای برداشت آب انجام شود.

امجدی افزود: به گفته رئیس شورای شهرستان اعتبار 800 میلیون تومانی برای حل مشکل آب این چهار روستا تخصیص داده شده است که امیدواریم با انجام اقداماتی مشکل آب این روستاها برطرف شود.

رئیس شورای اسلامی سورک در پایان خاطرنشان کرد: برای حل مشکل آب شرب شهروندان تصمیمات دیگری نیز اتخاذ شده است تا دیگر با چنین مشکلاتی روبرو نشویم که برای اجرای آن نیاز به اعتبار و همراهی مسئولان داریم اما برای تکرار نشدن این اتفاقات نیاز است که فکر اساسی که همانا تامین آب شرب اهالی منطقه از آب سد و آب‌های روان است انجام شود.مطالب مرتبط با : در استان بارش و باران، کم‌آبی جفا به مردم است
دیدگاه شما در مورد : در استان بارش و باران، کم‌آبی جفا به مردم است

در استان بارش و باران، کم‌آبی جفا به مردم است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ